Indiana Jones in m in het kort SI SI SI Dankzij het grootste palenparcours van Europa, is Appelscha een spannend dorp geworden. Stef Altena bedwong er zijn hoogtevrees. SI m reizen@wegener.nl 21 reizen |5| 024-3650360 PZC llSlI Zaterdag 11 oktober 2008 Onder andere omstan digheden zou ik ge nieten van het uit zicht over het Drents-Friese Wold. Zo'n elf meter boven de grond sta ik op een plateautje van nog geen vierkante meter. Niet naar bene den kijken, zeggen ze altijd. Ik kan het niet helpen: automatisch buig ik mij voorover. Wat een hoogte! Het duizelt me. Mijn benen worden slapper. Kan ik nog terug? Dan schrik ik op van de roepende stem van de instruc teur: „Een, twee, drie... spring!" Met het verstand op nul gooi ik mijn lichaam naar voren de diepte in, mijn handen vastgeklemd om de haak die het tuig om mijn mid del verbindt met een stalen kabel. 9F? SJEi Aanbod: KlimAvontuur be schikt over zes klimroutes, twee abseilpunten, twee tokkelbanen van circa 80 meter, drie hoogteparcour- sen en diverse hoogte- trai ningsfaciliteiten. Openingstijden: van 15 maart tot en met 15 november open op dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 18.00 uur. In het weekein de en op feestdagen van 10.00 tot 18.00 uur en tij dens vakanties iedere dag van 10.00 tot 20.00 uur. Prijzen: volwassenen 17 euro, jongeren van 14 tot 16 jaar 15 euro, kinderen tot 14 jaar 13 euro, gezinnen (4 personen) 50 euro (ie der extra kind 10 euro). Voor groepen en feestjes zijn er aparte arrangemen ten. Slecht weer: bij storm, onweer of sterke regenval wordt KlimAvontuur in verband met de veiligheid gesloten. Adres: De Roggeberg 1, 8426 GK Appelscha. Meer informatie via www.klim- avontuur.nl of e-mail info@klimavontuur.nl Tele foon 06-43515622. De wind suist in mijn oren en het voelt licht in mijn buik. Overleef ik dit? Met een rotgang komt de grond dichterbij. De laatste meters wordt mijn snelheid geremd en land ik verrassend zacht in het mulle zand. Instructeur Erwin Brouwer beloont mijn 'maiden- jump' vanuit de toren met een ap plausje. Ik ben er nog. Ik heb zojuist de 'gravityfall' ge daan, zoals de 'zwaartekracht- sprong' hier bij Appelscha Out door wordt genoemd. Dat gebeurt met behulp van een vliegwiel, dat op een hoogte van twaalf meter hangt, even boven het plateau waar vanaf gesprongen moet wor den. Appelscha Outdoor bestaat uit twee lange klimparcoursen. Een op drie en een op zes meter hoogte. Vanuit de centrale toren kun je klimmen, abseilen, tokkelen en springen. Het is volgens me de-eigenaar Jan de Roos het groot ste palenparcours van Europa. Drie jaar terug concludeerde De Roos samen met buurman Silphen Dijkstra dat er voor mensen op zoek naar avontuur in Appelscha bitter weinig te vinden was. Naast hun werk begonnen ze spannende activiteiten te organiseren voor groepen. Van droppings tot moun- tainbiken, kajakken en boogschie ten. Veiligheid staat voorop in dit adre- nalinepark. Je mag pas in de buurt van de toestellen komen, als je bent voorzien van helm en klim- tuig. „We beginnen met de basisre gels", zegt instructeur Dijkstra. Hij legt uit hoe de twee haken aan het tuig werken. Daarmee zet de klim mer zich vast op de kabels die bo ven het parcours lopen. Het drie meter hoge traject wacht op me. Eerst veilig aanhaken en dan een paar voorzichtige stapjes op de eer ste hindernis: ongeveer twintig aan touwen hangende balken. Gaandeweg de baan krijg ik de smaak te pakken. Steeds sneller ma noeuvreer ik over de hindernissen. Eenmaal terug bij de centrale to ren, waan ik me een jonge versie van Indiana Jones. Iets te vroeg gejuicht. Op het par cours van zes meter, word ik extra op de proef gesteld. Via drie han gende boomstammen moet ik aan de overkant zien te komen. Ik werp mezelf op de eerste. Die be gint hevig heen en weer te zwie pen en brengt daarmee ook de an dere stammen zwaar uit balans. Tien minuten later sta ik na te dei nen aan de overkant. Daarna vol gen onder meer een klimmuur, een touwennet en bungelende au tobanden. Vermoeid en met knal rode handpalmen haal ik de finish. Na deze uitputtingsslag wacht een nieuwe adrenaline-injectie: de tok- kelbaan. Nog een niveautje hoger hangen twee kabels gespannen. Die eindigen tachtig meter verder op aan palen op een hoge zand- bult. Na de langzame katrol volgt een afdaling met de snelle. Als een pijl vlieg ik over het grasveld, tot ik achterstevoren tegen de heuvel bots. Een stofwolk stijgt op. „Zand in de bilnaad", roept instructeur Dijkstra. Opnieuw heeft hij gelijk. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Voorzichtige stapjes op de eerste hindernis. KV redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Vier overnachtingen voor de prijs van drie Korte vakanties zijn trendy. Met de aanbieding Kort Goed geeft Dorint liefhebbers van korte vakan ties in Duitsland de vierde nacht in clusief ontbijt gratis. Het arrange ment omvat tevens een welkomst cocktail, dagelijks uitgebreid ontbijt buffet, twee maal diner en gratis ge bruik van het wellness center (in dien aanwezig). De aanbieding geldt in 34 Dorint Hotels in Duitsland tot 20 maart 2009. Prijzen vanaf 209,00 euro per persoon. Wild fotograferen in Zuid-Afrikaanse bush Kololo Game Reserve in Zuid-Afrika houdt volgend jaar weer workshops wildlife fotogra fie. Het wildpark ligt bij Johannes burg. Er zijn twaalf chalets en een restaurant met zwembad. Er is ook een tentenkamp in de bush. De workshops (zeven over nachtingen) kosten 1.195 euro, de masterclasses in de chalets (acht overnachtingen) 1.495 euro exclusief vliegticket. www.kololo.nl Skiën vanuit een berghut of een almboerderij Bij Almliesl kunnen natuurliefheb bers een vakantie boeken in een au thentieke Oostenrijkse berghut of almboerderij. Zo is het 'Naturdorp Oberkühnreit' in Neukirchen een aanrader voor Nederlanders die zo wel comfort als authenticiteit zoe ken. Almliesl biedt accommodaties in of nabij bekende skidorpen zoals Saalbach-Hinterglemm, Maria Alm, Leogang, Lofer, Fieberbrunn, Kirch- berg, Westendorf, Bad Hofgastein, Flachau, Wagrain en Grossari. Belgische Ardennen sluiten antiekseizoen af Het seizoen van de antiek- en rom melmarkten in de Belgische Arden nen wordt in november altijd waar dig afgesloten in Libramont, zo'n 15 kilometer van Neufchateau, hoofd stad van de provincie Luxemburg. Tegelijkertijd staat dan het wildsei- zoen in alle restaurants op het me nu. Beide zaken kunnen op plezieri ge wijze worden gecombineerd tij dens een najaarsweekend. Libra mont heeft van 8 tot en met 11 no vember de Brocante de Novembre. www.dorint.com www.almliesl.com www.libramont.be Klauteren de touwen. Groningen Hoogezand Assen Appelscha

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 95