'Geen erfbelasting nabestaanden' Tweede arrestatie in zaak Marlies Defensie onderzoekt beveiliging 6 Zaterdag 11 oktober 2008 pzc LOSSER - Ze gaat de vaderlandse troepen in Uruz- Romy Engels uit Enschede. De Twentse ex-miss ter schrijft over haar ervaringen in Kamp Holland gan vermaken als Marilyn Monroe en als Andrew Kim Kotter (26) tekent als eerste vrouw voor en- een weblog op www.tctubantia.nl. Sister, naast haar jongere zus Moniek en model tertainment in de drie Nederlandse kampen. Köt- foto Anina Romita Nog steeds geen spoor van op Bonaire ontvoerde vrouw. willemstad - De politie op Bonai re heeft gisteren een tweede ver dachte aangehouden in de zaak rond de ontvoering van de Neder landse apothekersassistente Mar lies van der Kouwe. Het gaat om de 19-jarige man. De politie liet dat gistermiddag (lokale tijd) we ten. Van der Kouwe wordt sinds bijna drie weken vermist. Sinds ruim twee weken houdt de politie een 24-jarige man vast als verdachte. Direct na de arrestatie van de twee de verdachte heeft de politie een woning doorzocht en is op diverse plaatsen met speurhonden ge zocht. Van der Kouwe verdween in de nacht van zaterdag 20 september. Vijf dagen later pakte de politie de 24-jarige man op als verdachte. Van der Kouwe reed 's nachts op Bonaire op een fiets. Ze zou toen door een onbekende man zijn meegenomen op een scooter. Sindsdien ontbreekt elk spoor van de vrouw. De politie van Bonaire heeft pos ters over het hele eiland opgehan gen en flyers verspreid om de men sen op te roepen tips door te ge ven over de verdwijningszaak. Mensen kunnen ook anoniem bel len. den haag - Defensie bekijkt of de beveiliging van kazernes en militai re bases verbeterd moet worden. Aanleiding is een actie van een journalist die op een kazerne en waarschijnlijk een luchtmachtba sis is geweest. Dat blijkt uit een af levering van SBS Undercover die morgen wordt uitgezonden en waar het Agemeen Dagblad giste ren over schreef Een Defensiewoordvoerder stelde gisteren dat de volledige beveili ging van alle militaire objecten te gen redelijke kosten niet mogelijk is. Het systeem van bewaking en' beveiliging is gelaagd: belangrijke objecten worden zwaarder bevei ligd. De Algemene Rekenkamer oordeelde twee jaar geleden dat de beveiliging bij defensie naar beho ren is. Verslaggever Alberto Stegeman meldt in het AD dat hij een uni form droeg en op een kazerne is geweest en daar zelfs heeft kun nen slapen zonder dat iemand hem iets vroeg.GroenLinks noemt het onthutsend dat Stegeman on bevoegd op landmacht- en lucht machtbases was. In schriftelijke vragen eist de fractie opheldering en onmiddellijke actie om de 'lek ken' in de bewaking al voor de uit zending te dichten. Kamer wil dat fiscus weduwen en weduwnaars spaart. den haag - Weduwen en weduw naars moeten geen belasting hoe ven te betalen over de erfenis van hun overleden partner. Dat vindt een meerderheid van de Tweede Kamer. VVD, CDA, CU en SP vin den het onrechtvaardig om geld af te nemen van iemand die ook al een echtgenoot heeft verloren. Vooral de rijkere weduwen en we duwnaars hebben baat bij de voor gestelde maatregel. Nu al geldt dat over de eerste 532.000 euro geen belasting hoeft te worden betaald. Daarna betalen echtgenoten 5 tot Minder parochies in bisdom Den Bosch den bosch - Het bisdom Den Bosch zal de komende jaren het aantal parochies flink verminde ren. Dat heeft het bisdom gisteren bekendgemaakt. Door samenvoe ging ontstaan er nieuwe parochies. De nieuwe structuur is nodig van wege het teruglopend aantal be roepskrachten, vrijwilligers en kerkgangers. Het bisdom telt nu 285 parochies. Hoeveel dat er wor den is nog onbekend. Vergoeding thuiskopie niet verhoogd den haag - De vergoedingen aan artiesten voor de kopieën die men sen van hun werk maken, worden niet verhoogd. Het kabinet heeft dat gisteren besloten omdat elek- tronicaproducenten en vertegen woordigers van artiesten het niet eens konden worden over de ver goedingen. Net als vorig jaar wor den de bestaande tarieven daarom met een jaar verlengd. 27 procent belasting over het geld dat zij erven. De partijen lopen met hun voor stellen vooruit op een brief van staatssecretaris Jan Kees de Jager van Financiën over een mogelijke wijziging van de successiewet. In maart van dit jaar kondigde De Ja ger aan dat de wet op de schop zou gaan. Zo wil de CDA-bewinds- man minder belastingschijven in het erfrecht. Daarnaast zou het ta rief dat kinderen en echtgenoten voor hun overleden ouder of part ij Een meerderheid in de Tweede Kamer vindt dat weduwen en we duwnaars geen successierechten hoeven te betalen. Nu ligt de grens nog bij 532.000 euro. Vluchten mogelijk naar andere regio's schiphol - Niet alleen Eindhoven en Lelystad maar ook andere regio nale vliegvelden zoals Maastricht, Groningen en Twente komen in aanmerking om vluchten van Schiphol over te nemen. Dat heeft minister Camiel Eurlings van Ver keer gisteren gezegd. Het kabinet heeft het advies overgenomen van de commissie-Alders. Daarin staat dat Schiphol mag groeien tot 510.000 vluchten In 2020. Hoger beroep tegen werfeigenaar assen - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het von nis voor de eigenaar van de scheepswerf in De Punt, aldus een OM-woordvoerster gisteren. Op de werf kwamen op 9 mei bij een brand drie brandweerlieden om het leven. De Asser rechtbank ver oordeelde de man tot drie maan den cel wegens het knoeien met stroom. ner moeten afdragen, omlaag gaan. Om de hierdoor dalende belastin ginkomsten op te vangen, moeten vermoedelijk wel meer mensen successierechten betalen. Nu om zeilen sommigen nog via legale weg de belasting. CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt vindt het eerlijker om weduwen en weduwnaars helemaal geen be lasting over de nalatenschap te la ten betalen. „Zij hebben al genoeg verdriet", aldus het Kamerlid. WD-Kamerlid Johan Remkes is het daarmee eens. Daarnaast wil hij dat de hoogste belastingen van 68 procent drastisch omlaag gaan. In september maakte de WD al bekend dat de partij de successiebe- KofFer met lijk in sloot Amsterdam gevonden amsterdam - Medewerkers van de reinigingsdienst hebben donder dagmiddag in een sloot in Amster dam een koffer gevonden met daarin het lichaam van een overle den man. Dat heeft de politie giste ren bekendgemaakt. Zij gaat uit van een misdrijf Het is nog ondui delijk wie het slachtoffer is of hoe de man is omgekomen. Ook wil de politie niets zeggen over de staat van het dode lichaam. Klanten NS zijn steeds tevredener utrecht - 78 procent van de reizi gers geeft de Nederlandse Spoor wegen het rapportcijfer 7 of hoger voor wat de algemene dienstverle ning betreft. De NS repten giste ren van 'de hoogste klantwaarde ring ooit'. Bovendien waren de NS in het tweede kwartaal van dit jaar punctueler: bijna 95 procent van de treinen was minder dan vijf minuten te laat. lasting in de volgende kabinetsperi ode helemaal wil afschaffen. Volgens de SP moet de voorgestel de maatregel alleen gelden voor echtgenoten die minstens tien jaar samen zijn geweest. „Het zou gek zijn om geld af te nemen van ie mand die dat jarenlang samen met zijn of haar partner heeft ge spaard", vindt Kamerlid Farshad Bashir. De Jager biedt de brief waarschijnlijk in november aan de Tweede Kamer aan. De 135.000 mensen die jaarlijkse overlijden laten gezamenlijk bijna 10 miljard euro na. In 10 procent van de gevallen is de waarde van de erfenis meer dan 200.000 euro, in twee derde van de gevallen gaat het om minder dan 50.000 euro Stichting Vrienden van het ACM in liquidatie De rechtspersoon is per 26/09/08 ont bonden vanwegen opheffing van het ACM. De rekening en verantwoording en het plan van verdeling liggen tot 15/12/08 ter inzage in het stichtings- register van de kamer van Koophandel te Middelburg en bij de vereffenaar, J.W. Scheffes, Jan van Hoofkwartier 18, 4333 EA Middelburg. Postbodekleding ook in kindermaat den haag - Het postbodepak van TNT Post is nu ook verkrijgbaar in kindermaat 116, De miniversie van de zwart-oranje bedrijfskleding is bedoeld ter ondersteuning van les sen op basisscholen. Lagere scho len benaderen TNT Post regelma tig om presentaties te geven, „Met deze kleding erbij is het ook moge lijk om kinderen in de huid van de postbode te laten.kruipen", al dus TNT Post. Scholen mogen het pak twee weken gratis lenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6