Op het gemakje bij waardin Gina Lievensberg wil centraal centrum maagverkleiningen Eur 1$eookdeCin# (mak uan Raymond PZC Zaterdag 11 oktober 2008 33 In Het Verdronken Land wemelt het van de tierelantijnen. foto Peter Nicolai terdsoep (4 euro). We beginnen met het laatste. De huisgemaakte soep, voorzien van stukjes brie, is lekker. Ik neem één boterham met pielekesvet (reuzel), maar vind dat toch wat te machtig. Ook bij de eieren met spek, opgediend in de pan, krijgen we bruine boterhammen met reuzel en boter. We mogen het ei in de pan snijden. Het gaat er goed in, al is dit maal wel aan de vette kant. Dat neemt niet weg dat we het de hele terugweg over de kroeg hebben gehad. Een bijzon dere ervaring op een bijzondere locatie met een bijzonder aardige waardin, die haar gasten met eenvoud in de watten legt. Café Het Verdronken Land, Koninginnestraat 21, Emmadorp (Nieuw-Namen). Tel: 0114-635633. Open vanaf 10.00 uur. Maan dag gesloten, donderdag na 17.00 uur dicht. Pinnen: nee. Rolstoelers: met hulp. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening: Horen, zien en ruiken: Grappig, zing een liedje op de wc! Uitbaatster Gina heeft het toilet en de gang behangen met liedteksten uit oude boeken. Paar potjes jachtlak er overheen en een ori gineel behangetje is een feit. Conclusie: Het Verdronken Land is ze ker een bezoekje waard. Niet vanwege het culinair vernuft, maar een stevig gerecht in een café uit grootmoeders- tijd na een wandeling door Saeftinghe doet een mens goed. Kijk voor eerdere afleveringen op www.pzc.nl onvoldoende gped matig uitstekend voldoende Redacteuren Edith Ramakers en Raymond de F rel gaan deze maand op zoek naar bij zondere locaties in Zeeland. Raymond be landde bij café Het Verdronken Land in het Oost-Zeeuws-Vlaamse Emmadorp. Welkom in België, bliept mijn gsm. Ga je naar Emmadorp? Dat is het einde van Zeeuws-Vlaanderen en dan rechtsaf, gaf een collega mij mee. Een beetje overdre ven, we zijn immers nog net in Zeeland en ook mijn navigatiesysteem heeft geen problemen om dit poldergehucht te vin den. Sinds februari heeft Gina van Mul- lem-Poppe hier huiskamercafé Het Ver dronken Land onder haar hoede. De waardin moet het logischerwijs vooral hebben van wandelaars en fietsers, die in of langs het Verdronken Land van Saef tinghe verpozen. In de avonduren is het hier een stuk stiller, merken wij. Dat neemt niet weg dat het bij binnenkomst voelt alsof er een warme deken over ons wordt geslagen. Ie waant je hier min stens vijftig jaar terug in de tijd. Of nog veel verder, want met een beetje fantasie kun je stellen dat Jozef en Maria een va kantiehuisje in Emmadorp moeten heb ben gehad. Het wemelt hier van heiligen beelden. En oud servies, dat Gina neer zet als opschik, maar ook gewoon ge bruikt om haar gasten te bedienen. „)e zou hier maar elke dag moeten stoffen", zegt mijn tafelgenote. Er is inderdaad ge noeg te zien. Gina struint rommelmark ten af om voor een prikkie haar uitspan ning beetje bij beetje nóg meer authenti citeit te geven. Door een oude radio klinkt een Belgische madam, de klok laat een gezellig 'bimbam' galmen en de klompjes staan bij de haard. Als Swieber- tje en Malle Pietje hier zouden binnen stappen, zouden we niet eens gek opkij ken. Het zijn echter de telgen van de fa milie Van Mullem die ons doen beseffen dat we nog steeds in 2008 zijn. Zij lopen zo nu en dan eens in en uit en we zijn zelfs even getuige van een kortstondige redetwist tussen moeder en dochter. Ook dat is de charme van een huiskamer café, zullen we maar zeggen. Gina verlaat de 105 jaar oude toog om ons de bescheiden gerechten toe te lich ten. Er is geen menukaart, alles wat Gina maakt, staat op een schoolbord vermeld onder het kopje 'Op het Gemaksken'. Een echt avondmaal heeft ze niet voor handen, maar dat wat er is doet alweer aan vroeger denken. We kunnen kiezen uit bakharing (6 euro), 'een dikke boter ham mee kop, ast, kaas, ovenspek of rau we hesp' (6 euro), 'een pan spek mee ei- ers en brood' (8 euro) en een bord mos- Ziekenhuis zet tweede operatiecentrum voor obesiteit in regio. door Claudia Sondervan GOES - Twee ziekenhuizen in de re gio profileren zich voortaan als de centra voor operatieve inperking van zwaarlijvigheid. De kliniek van ZorgSaam Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen helpt al sinds 2002 zwaarlijvige mensen aan een maagverkleining met een maag band, Ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom kondigt nu aan het Bariatrisch Centrum voor Zuidwest Nederland te worden. „Mogelijk met uitzondering van Zeeuws-Vlaanderen dan," reageert directeur Patiëntenzorg Joep Pauli- des in Terneuzen. Voorzitter van de raad van bestuur Hans Ensing van Lievensberg beaamt dat. „Be houdens' mogelijk Zeeuws- Vlaan deren." Hij zegt dat het ziekenhuis voor de maagverkleining ('baria- trie') overeenkomsten sluit met zorgverzekergroep Uvit (Trias, Uni- vé, VGZ) en zorgverzekeraar CZ. ZorgSaam denkt dat er ruimte ge noeg is op de markt voor twee cen tra. De kliniek breidde in 2004 uit met een tweede gespecialiseerd arts en trekt patiënten aan uit heel Nederland. De Zeeuws-Vlaamse en West-Brabantse artsen kennen elkaar en trekken ook gezamenlijk op, zegt Paulides. „Ik weet dat zij vaak gezamenlijk presentaties ge ven." Zorgsaam plaatste in 2007 90 maagbanden en 60 maagomleidin gen. Lievensberg, actiefin bariatrie sinds 2003, zegt honderd tot twee honderd mensen per jaar te voor zien van een maagband, een maag- vernauwende mouw, een omlei ding of een aanpassing van een eerdere ingreep. Dat aantal groeit tot zeker in 2010, verwacht het zie kenhuis. Sinds kort heeft het baria trisch centrum een tweede opere rend arts, gespecialiseerd in laparo scopic, oftewel kijkoperaties. De Bergense artsen opereren 'simul taan', in twee operatiekamers tege lijk zodat de wachttijd beperkt wordt. Patiënten worden bij het consult met de chirurg ook gezien door een diëtist en psycholoog, na de operatie blijft de patiënt zijn he le leven lang onder controle bij de chirurg. ZorgSaam denkt dat Zuid- west-Nederland voldoende zwaar lijvige patiënten heeft om twee maagverkleiningsklinieken draaiend te houden. Opdrachtgever: Bestek: Omschrijving: Aanbestedin'gsregeling: Aanbestedingsdatum: Inlichtingen: Aard van de opdracht: Gedeputeerde Staten van Zeeland Directie Economie Mobiliteit Postbus 6001 4330 LA Middelburg E&M2-2009 Het uitvoeren van civieltechnisch onderhoud met bijkomende werken aan de (parallel)wegen en fietspaden die in beheer zijn bij de regio Zuid van de provincie Zeeland in 2009. Besluit Aanbestedingsregels Overheidsopdrachten (BAO). Het Aanbestedingsreglement Werken (ARW) 2005 is overeenkomstig van toepassing. Woensdag 26 november 2008 om 14.30 uur. Dinsdag 11 november 2008, 10.30 uur. Diensten. Provincie Zeeland De volledige tekst van deze bekendmaking is te vinden op www.aanbestedinaskalender.nl. Directie Economie Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61