Kijk, daar kwamen de Canadezen nnrnrra N'LHAJ 'Behoud parkings in Goes' Gemaal Poppekinderen in gebruik genomen DELSCHER. Stichting voor Nicaragua op televisie bij EO NAXNARA DELSCHER. Automobilist schept Goese (71): toestand kritiek DELSCHER. Da Vinei lezing DELSCHER. Werknemers ADZ krijgen sociaal statuut Huwelijk bijna ongeldig TOD'S/HOGAN op zoek naar woonruimte? of wilt u woonruimte verhuren? www.rotsvast.nl S PZC Zaterdag 11 oktober 2008 I 29 Trenchcoats Tassen Schoenen Shawls Grote Markt II-13 4461 AH Goes middelburg - De stichting Juntos Contigo (samen met jou) van de Middelburgse Janneke Herrebout speelt donderdag vanaf 17.09 uur een hoofdrol in het tv-programma Nederland Helpt! van de EO. De in Goes geboren Herrebout richtte ruim drie jaar geleden de stichting op voor kinderen die op en bij een vuilnisbelt in de Nicaraguaanse hoofdstad Managua leven. Met haar -stichting is ze nu genomi neerd voor de Helpende Hollan der 2008. Aan het eind van het jaar wordt bekend wie dat wordt. Rainwear Alpacacoats Grote Markt 11-13 4461 AH Goes GOES - De toestand van een 71-jari- ge vrouw uit Goes die vrijdagmid dag is aangereden op de 's-Graven- polderseweg in haar woonplaats is kritiek. Ze is met hersenletsel en in bewusteloze toestand door de traumaheli uit Rotterdam naar het Universitair Ziekenhuis in Gent ge bracht. De vrouw stak om tien over vier lopend een zebra over, met de fiets aan de hand. Een 20-jarige automobilist uit de ge meente Borsele schepte de vrouw. door Wendy van den Hurk ARNEMU8DEN - Nu het gekrakeel rond voorbijdenderende goederen treinen is gaan liggen en het Oor logsmonument op de Sloedam of ficieel in gebruik is genomen, kun nen de klaprozen eindelijk uit de kast. Tijd om te gedenken. En laat het volgend jaar precies vijf enzestig jaar geleden zijn dat de Slag om de Schelde werd gevoerd. Leon DeWitte van de Stichting Steun Bevrijders Walcheren hoopt weer een buslading veteranen naar de Sloedam te halen. „Ik ver wacht er vijftig tot tachtig. Voorna melijk Britten. Het zal de laatste keer zijn dat ze in groten getale ko men. Vijf jaar later zijn ze écht te oud." Dat zijn de Franse veteranen nu ei genlijk al. Zij waren hier vier jaar eerder, in 1940, en dus zijn die jon ge soldaten van toen, nu ook vier jaar ouder. Voor Canadezen is de lange reis gewoon te zwaar. Niette min heeft ieder zijn monumentje. Nieuwe gemaal tussen Middelburg en Veere krijgt vispassage. door Thomas Minnaard middelburg - Het nieuwe gemaal Poppekinderen is gisteren met een druk op de knop geopend door dijkgraaf Wim Gosselaar van wa terschap Zeeuwse Eilanden. Het gemaal aan de Oude Veerseweg, tussen Middelburg en Veere, voert overtollig polderwater af via het Kanaal door Walcheren. Om de visstand te verbeteren is een vispassage in het gemaal ver werkt. Zo kan vis vanuit het Ka naal de polder in. Een vispassage Wethouder Frank Streng heeft er gisteren namens de gemeente Mid delburg een kleine plaquette aan toegevoegd. Daarop staat de tekst van The Exhortation, een overden king voor de gevallenen. Ernaast steekt een houten kruisje met een klaproos in "het zand. Remembran ce staat er in het zwart op. Met het verkeer op de snelweg, 'Het zal volgend jaar de laatste keer zijn dat ze in groten getale komen.' het silhouet van de spoorlijn, de bovenleidingen en een rode trac tor om je heen is het moeilijk voor te stellen dat hier vroeger alleen slikken en schorren waren. Laat staan wat zich daarin heeft afge speeld. Ook al sta je dan op een uitkijkpunt. „Kijk", wijst Leon DeWitte naar een dijk bij Lewedorp, „daar kwa- is een betonnen bak van vijf meter breed en drie meter diep in de buurt van een gemaal. Wanneer daar zoet water in stroomt, fun geert die plek als een lokstroom voor-de trekvissen. De vissen wor den via een vacuüm gezogen buis door de dijk naar het lager gelegen polderwater gezogen. Het water schap verwacht een intrek van pa ling, stekelbaars, bot en spiering in de binnenwateren. Poppekinderen gaat samen met ge maal Boreel in Middelburg het pol derwater uit westelijk Walcheren via het Kanaal door Walcheren af voeren naar de Westerschelde. Het werd eerst via gemaal Oostwate ring in het Veerse Meer geloosd. men de Canadezen. Maar omdat het niet lukte om door het gebied te komen, hebben de Schotten het gedaan. Uit de buurt van de Bijle- veldpolder kwamen ze, helemaal voor Nieuwland langs, richting Ar- nemuiden." Vanaf de heuvel komt de route aardig in beeld, DeWitte vertelt het alsof hij er zelfbij is ge weest. „En zo werden de Duitsers verdreven." Tja, die Duitsers... Ook zij komen wel eens op het monument om te gedenken, weet DeWitte. „Al ma ken ze zich niet bekend. Zij doen dat liever in stilte. Ik vind 't prima. Er is ook wel eens over een infor matiecentrum gesproken, om hier neer te zetten. Hartstikke leuk natuurlijk, maar dan trek je ook ander publiek dat wil rondhangen." Hoewel, gebeurt dat niet al? Lj/mls forever together staat op de nieuwe vuilnisbak ge stift. DeWitte zucht en glimlacht dan. „Laten we het houden op een vredesuiting." Tassen Grote Markt 11-13 4461 AH Goes middelburg - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg houdt Michelle de Gouveia dinsdag 14 ok tober om 20.00 uur een lezing over Leonardo da Vinei en de Da Vinci Code. De kunstwerken van Da Vinei, die voorkomen in het boek van Dan Brown, worden besproken. Lammycoats Grote Markt LI-13 4461 AH Goes door Frank Balkenende GOES - De Ondernemers Organisa tie Goes (OOG) strijdt voor het be houd van vierhonderd parkeervak ken in en om de binnenstad. Het college wil die op termijn schrap pen, staat in de parkeervisie. Goes bouwt momenteel een par keergarage. aan de Westwal en straks (mogelijk) ook een aan de Oostwal. Bij elkaar dik negenhon derd inpandige parkeerplaatsen. Het college wil op termijn zoveel mogelijk auto's in parkeergarages onderbrengen. In de bestaande kel der onder de Stadspoort is ook nog wat capaciteit en het college zinspeelt in de parkeervisie verder op de bouw van een parkeergarage in de buurt van het stadskantoor aan de M. A. de Ruyterlaan. Par keerplaatsen op het maaiveld kun nen dan verdwijnen. Voorzitter Ron Berks van de ver enigde binnenstadsondernemers trok deze week naar de commissie om college en fracties op het hart te drukken de parkeerplaatsen op het maaiveld niet allemaal te schrappen. OOG heeft zelf bereke ningen gemaakt van de (toekomsti ge) parkeerdruk op zaterdagen en komt hoger uit dan de cijfers in de parkeervisie. Volgens Berks ontbre ken er straks 250 parkeerplaatsen in het centrum. door Maurits Sep VLISSINGEN - Administratief Dien stencentrum Zeeland (ADZ) in Vlissingen opent volgende week de onderhandelingen met de vak bonden over een sociaal statuut voor het personeel van de sociale werkvoorziening. Een deel van het personeel keert in de loop van 2009 terug van ADZ bij de andere werkvoorzieningen in de provin cie (Lété, Betho en Dethon). Dat zal zorgvuldig gebeuren, zegt interim-directeur Pim de Pagter van ADZ. Hij denkt ook niet dat het moeilijk hoeft te zijn met de bonden tot overeenstemming te komen over het sociaal statuut. „Er is geen sprake van ontslag en alle rechten zijn gewaarborgd. Al leen als ze teruggaan naar andere werkvoorzieningen, kan het bete kenen dat ze eventueel iets ander werk moeten gaan doen. In het so ciaal statuut nemen we op dat als dat gebeurt, dat wel gelijkwaardig werk moet zijn." De Pagter streeft naar een juridi sche overgang per 1 januari. „Dat is een goede datum in verband met administratieve systemen." ZIERIKZEE - Pieter-Willem Capelle en Ellen van Zetten zagen hun huwelijk in het gemeentehuis in Zierikzee gisteren bijna mislukken. De ambtenaar van de burgerlij ke stand liet eerst de getuigen de huwelijksakte teke nen, maar vergat daarna het bruidspaar. Eenmaal buiten kreeg de bruid door dat er iets toch wel essentieels ver geten was. Het paar ondertekende de huwelijksakte als nog op de motorkap van de bruidsauto. foto Dirk Hol Schoenen Laarzen Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57