Bietenrace horen bij elkaar Weer twee regionale teams in RopaRun Weer onrust in Zaamslag na nieuwe poging tot doodslag bin INTER BORG vandaag genieten van onze ^eoluxShow de Jonge Hoek van Dijke f19fl Goedereede blij met poepzakjes Klarinetwegl4 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl industrieterrein Mortiere MEUBELMAKERIJ Wij maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of interieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden Hebben. S PZC Zaterdag 11 oktober 2008 2 7 Bru's Running Team en Schouwen-Duiveland Runners aan de start. door Martijn de Koning BRUINISSE - Er doen weer twee Schouwen-Duivelandse teams mee aan de RopaRun 2009. Net als dit jaar staan de Schouwen-Dui veland Runners en het Bru's Run ning Team op 30 mei aan de start. De RopaRun is een estafetteloop van Parijs naar Rotterdam. De deel nemende teams zamelen geld in voor goede doelen. Er doen 275 teams mee. „We zijn al volop bezig met het zoeken naar sponsors en het orga niseren van leuke acties om geld in te zamelen", laat Roy Klop van het Bru's Running Team weten. De groep, die afgelopen voorjaar voor het eerst deelnam, blijft gro tendeels bestaan uit dezelfde team leden. De Schouwen-Duiveland Run ners, vorig jaar nog achtste in de eindklassering, gaan voor het eerst sinds jaren niet voor een topposi tie. „Er doen een aantal sterke lo pers een jaartje niet mee", vertelt Robert Carol. „Gelukkig hebben we wel al vervangers gevonden, maar die zijn wat minder erva ren." Dat heeft ook een voordeel. „We gaan nu nog meer energie ste ken in het zoeken naar sponsors." Bietentransport op Schouwen-Duiveland. De Nieuwe Haven in Zierikzee tussen 1950 en 1960 (grote foto). Beneden links: het laden van een schip in 1975 in Brouwershaven. Kleine foto rechtsboven: de Lage Kaai in Bruinisse in 1929. Rechtsonder: Vrachtschip Elisabeth in de haven Flaauwers bij Kerkwerve rond 1920-1930. Als gevolg van de springvloed waren de bieten van de kade gespoeld. foto's Gemeentearchief Schouwen-Duiveland/P.J. Ochtman modern living easy living design living uit www.binnenuit.nl GOEDEREEDE - De invoering van hondenpoepzakjes in de gemeen te Goedereede is een succes, vindt de gemeente zelf. De jeugd blijft er met de handen vanaf en honden bezitters weten ze te vinden. In één jaar tijd zijn er 125.000 ge bruikt en collega-gemeenten op Goeree-Overflakkee zijn geïnteres seerd, jubelt Goedereede. Jongeren bewerken plaatsgenoot met stroomstootwapen. door Eugène Verstraeten ZAAMSLAG - Het blijft onrustig in het Zeeuws-Vlaamse Zaamslag. Na de commotie rond de moord op een 56-jarige man in de nacht voor Koninginnedag, eerder dit jaar, heeft de politie opnieuw men sen uit het dorp opgepakt op ver denking van poging tot doodslag of toebrengen van zwaar lichame lijk letsel. Twee jongens van 19 jaar bewerk ten donderdagavond een 46-jarige dorpsgenoot met een stroomstoot wapen, bedreigden hem en zijn echtgenote en probeerden hem met een scherp voorwerp te steL ken. De man liep door de aanraking met het stroomstootwapen, dat de jongens op vakantie hadden ge kocht, een lichte verwonding op. De man zelf beet op zijn beurt let terlijk van zich af om de jongens op afstand te houden. Aanleiding voor het geweld was volgens de politie een al geruime tijd heersende onenigheid tussen de jongens en de man. Het con flict liep donderdagavond volledig uit de hand. De twee jongens zijn door de politie opgepakt en naar Torentijd in Middelburg gebracht. Ze zaten gisteren nog vast. Naar aanleiding van de gebeurtenissen eerder dit jaar produceerde burge meester Jan Lonink van Terneu- zen een plan van aanpak. Jongeren uit Zaamslag krijgen onder andere training om zich weerbaar op te stellen in een groep. Het geweld van donderdag komt nadat vorige week nog een bijeen komst werd gehouden in het ka der van dat plan van aanpak. Boze tongen in het dorp beweren dat de geweldplegers van donder dag er ook tijdens het incident in de Koninginnenacht bij waren. Volgens een woordvoerder van de politie is er echter geen verband tussen de twee zaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55