Te lage stuurhut mag Tookhok' blijven PZCI25 Fusie waterschappen in gang JCHOUWE i O 31 Voet in wiel Jas De stuurhut van de voormalige veerpont De Zijpe heeft een tweede leven gekregen als rokersruimte van café-restaurant Storm in Bruinisse. foto Willem Mieras Oud-sprinter Tim Montgomery vijfjaar cel in Zaterdag 11 oktober 2008 PvdA vraagt om hartapparaat op reddingsposten Tip? redzzee@pzc.nl Gemeente vindt oplossing van Storm 'historisch interessant'. door Martijn de Koning BRUINISSE - Drie centimeter. Zo veel is de stuurhut van de voorma lige veerpont De Zijpe eigenlijk te laag om dienst te doen als rookver trek van café-restaurant Storm in Bruinisse. De gemeente Schou: wen-Duiveland kan de boel niet le galiseren, maar is wel bereid de si tuatie te gedogen. Eigenaar Stoffel van den Berg ging een paar maanden geleden creatief om met het rookverbod in horeca zaken. Hij kocht de stuurhut van de pont, die jarenlang dienst deed als veer tussen Zijpe en Anna Jacobapolder, van een sloperij, bouwde die om tot 'rookhol' en vroeg met terugwerkende kracht een bouwvergunning aan bij de ge meente. Die mag bij het verlenën daarvan echter niet afwijken van de regels in het landelijke Bouwbesluit. Daarin staat dat een 'verblijfsruim- te' in een horecazaak 2,10 meter hoog moet zijn. En laat de stuur hut nou 'slechts' een hoogte heb ben van 2,07 meter. 'Er zouden zat van mijn gasten naar huis gaan als ze op straat moesten roken' Zowel ambtenaren als verantwoor delijk wethouder Roel van der Wekken vinden echter dat plaat sing van de stuurhut 'in historisch perspectief een interessante ont wikkeling' is, zeker nu er ook histo rische knipsels en foto's van en over het pontje aan de wand han gen. Bovendien voldoet het gebouwtje aan de brandveiligheidseisen, stelt de gemeente, en is de tekortko ming maar gering. Tenslotte stelt ze ook dat het praktisch niet te doen is om het plafond van de stuurhut te verhogen. De gemeen te geeft Van den Berg daarom ge woon een vergunning, hoewel ze benadrukt dat dit juridisch gezien eigenlijk niet kan. Van den Berg, die overigens niet wist dat het ver strekken van de vergunning even aan een zijden draadje hing, is er blij mee. Volgens hem heeft de hut zijn meerwaarde al bewezen. „Voor klanten, maar voor mij ook. Ik denk dat er zat mensen zijn die naar huis zouden gaan als ze op straat moesten roken. Zeker nu het buiten steeds kouder wordt. Nu kunnen mijn gasten lekker bin nen staan en even later weer terug de zaak inkomen." GOES - De Goese brandweer heeft vrijdagmiddag een jongetje bevrijd dat met zijn voet vastzat tussen de spaken van zijn fiets. Brandweerlie den moesten daarvoor een stang van de fiets wegknippen. Het jon getje had lichte verwondingen en is in het ziekenhuis onderzocht. Voor een meubel of een leuk kado, ga je naar Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113) 34 04 56 Eerdere ervaringen met fusies worden verwerkt in plan van aanpak. door Maurits Sep MIDDELBURG - De voorbereiding voor de fusie van de waterschap pen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen is begonnen. De directeuren gaan een voorstel maken waaraan het plan van aan pak moet voldoen. Over drie tot vier weken moet het 'raamwerk' klaar zijn, zegt dijkgraaf Wim Gos- selaar van Waterschap Zeeuwse Ei landen. „We hebben allebei in het verle den ervaring opgedaan met fusies en dus met het maken van plan nen van aanpak. We grijpen daar om allebei terug op wat we toen hebben gedaan en wat we daarvan nu kunnen gebruiken", schetst Gosselaar het proces van de ko mende weken. Voor het plan van aanpak is geen datum gesteld. Er is immers tijd ge noeg, stelt Gosselaar vast. „We heb ben geen haast met deze fusie. Ik weet dus niet of we dit jaar al een eerste aanzet krijgen. Het is leuk om voor Kerst al te weten welke kant het opgaat, maar dat hoeft niet." Bovendien vinden in november de waterschapsverkiezingen plaats. Dat betekent dat daarna De voorbereidingen op de fusie van de Zeeuwse waterschappen is in gang, maar een echt plan van aanpak komt er pas na de verkiezingen in november. nieuwe besturen worden ge vormd. Het kan verstandig zijn om met het maken van een plan van aanpak te wachten tot de nieu we bestuurders zijn aangetreden, merkt de dijkgraaf op. Voor de fusie zijn drie werkgroe pen opgericht. In het bestuurlijk overleg zitten de leden van de twee dagelijkse besturen. Gosse laar zit dit overleg voor. De stuur groep bestaat uit vier dagelijkse be stuurders (twee van elk water schap) en voorzitter is dijkgraaf De Graaf van Zeeuws-Vlaanderen. Op de twee directeuren na zijn de leden van de projectgroep nog niet bekend. Eerder werd wel al duidelijk dat het nieuwe waterschap twee kanto ren krijgt: één in Middelburg en één in Terneuzen. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Het echtpaar uit Sluiskil was in alle staten. Had zij net voor veel geld een nieuwe winterjas ge kocht, was ze hem kwijt! Nou is het nogal een rommeltje in hun knusse woning, maar nee, de jas was nergens meer te vinden. Een week later, op weg naar de buurt super, kreeg de vrouw de schrik van haar leven. Ze was er zeker van dat de blonde vrouw die daar liep haar jas aan had. Toen ze opgewonden haar verhaal had gedaan, besloot het paar aangifte te doen. De dagen ver streken, maar ze hoorden niets van de politie. Logisch, want bij het uitmesten van het halletje bleek de jas van de kapstok ach ter een kastje te zijn gevallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53