invullen en Vijf jaar cel voor vallende ster Montgomery 42 Zaterdag 11 oktober 2QQ8 PZC Krajicek last een extra weekje training in Rijswijk - Michaëlla Krajicek laat het tennistoernooi van Zürich schieten. De net van een kniebles sure herstelde tennisster was aan vankelijk van plan dit weekeinde aan het kwalificatietoernooi in de Zwitserse stad deel te nemen. Ze besloot in België te blijven om te trainen met Allistair McCaw en Mare de Hous. Over een week wil ze in Luxemburg wel kwalificaties gaan spelen. Schuil en Nummerdor in eindstrijd Dubai dubai - Beachvolleyballers Richard Schuil err Reinder Nummerdor hebben de finale van het toernooi in Dubai bereikt. Het Nederlandse duo won gisteren met opvallend gemak van de als eerste geplaatste Brazilianen Harley en Pedro: 21-19 21-14. De Nederlanders wonnen tot dus verre twee keer een toernooi uit de World Tour: vorig jaar in Bah rein, dit jaar in Zagreb. Armstrong krijgt mmmW I 9 uitnodiging voor Giro ZStGTGSR GGPltlG rome - Lance Armstrong (37) is j? van harte welkom in de Ronde van Italic volgend jaar. „Wc heb ben hem persoonlijk uitgeno digd", zei Giro-directcur Angelo Zomegnan gisteren. Zevenvoudig tourwinnaar Armst rong, die in januari zijn rentree maakt in de Tour Down Under, verscheen nog nooit aan de start van de Italiaanse rittenkoers. Atteveld meldt zich bij arbitragecommissie kerkrade - Voetbaltrainer Ray mond Atteveld stapt naar de arbi tragecommissie van de KNVB. Hij eist zijn baan terug als trainer van Roda IC. De voetbalbond moet nog een datum bepalen voor de zitting. De eredivisieclub uit Kerkrade zet te de 42-jarige Atteveld dinsdag op non-actief wegens slechte resulta ten. Roda heeft na vijf duels Rechts twee punten gehaald. Fifa en Uefa lossen geschil met Polen op ZURICH - De Fifa en de Uefa heb ben gisteren een akkoord bereikt met de Poolse voetbalbond over de verkiezing van een nieuw be stuur. De dreiging dat de selectie van Leo Beenhakker de WK-kwali- ficatiereeks niet zou mogen voort zetten, is daarmee van de baan. Nu deze kou uit de lucht is, kun nen de Polen ook doorgaan met de organisatie van het EK van 2012, samen met Oekraïne. Togo voetbalt zonder boze Adebayor ACCRA - Voetballer Emmanuel Ade bayor weigert uit te komen voor het nationale elftal van Togo. Hij vindt dat de bond van zijn land za ken beter moet regelen. „Ik moest onlangs veertien uur wachten op a%n luchthaven." Adebayor heeft zich afgemeld voor de belangrijke interland van Togo tegen Swaziland van vandaag. To go moet winnen om nog kans te maken op deelname aan de WK. Nigel de Jong (links) krijgt ook van de huidige bondscoach, Bert van Marwijk, het vertrouwen. foto Olaf Knaak Oud-sprinter veroordeeld voor handel in heroine. norfolk - Tim Montgomery is gis teren veroordeeld tot nog eens vijf jaar cel. De rechter in Norfolk leg de de van zijn voetstuk gevallen Amerikaanse atleet die straf op we gens het verkopen van heroïne. De 33-jarige Montgomery, die in mei al voor vier jaar achter de tra lies werd gezet wegens zijn aan deel in een fraudezaak, bekende schuld. Hij kon moeilijk anders, want de 'junk' die ruim een ons heroïne afnam, bleek een infil trant van de politie. De deals wer den op video vastgelegd. Tim Montgomery was de revelatie van het wereldkampioenschap van 1997. Hij werd derde op de 100 meter, achter Maurice Greene en Donovan Bailey. In 2001 stond hij zelfs twee keer op het podium: de Amerikaan pakte zilver op het'ko- ningsnummer en goud op de 4x100 meter. Zijn hoogtepunt be reikte de toenmalige vriend van sprintster Marion Jones in 2002, toen hij een wereldrecord liep op de 100 meter: 9,78. Hij liep daar mee éénhonderdste sneller dan Greene in 1999. Maar de rijzende ster werd een val lende ster. In 2004 kwam aan het licht dat Montgomery doping had gebruikt en in 2005 kreeg hij een schorsing van twee jaar opgelegd. Tegelijk werden al zijn resultaten sinds 2001 - dus ook zijn wereldre cord en zijn wereldtitel - ge schrapt. Montgomery kwam vervolgens van de regen in de drup. De oud-sprinter mengde zich in ver keerde zaken, liep hard tegen de lamp en moet daarom nu voor lan ge tijd de cel in. Tim Montgomery, in 2002 we- reldrecordhouder op de 100 me ter, moet vijfjaar de cel in voor handel in heroine. Hij was ook al veroordeeld wegens fraude. Tim Montgomery in betere tijden. Nu zit hij achter de tralies na handel in heroïne. foto Daniel dal Zennaro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44