Sport Marcellis krijgt de voorkeur riAj 41 43 44 en 45 Bern schenkt middenstip aan Oranje-fans Nederland - IJsland Tourtoto's Trinko Keen zeker van medaille tijdens laatste internationale toernooi Zaterdag 11 oktober 2008 Van Marwijk zet centrale verdediger tegen IJsland op rechts. KATWIJK - De twintigjarige Dirk Marcellis debuteert vanavond ver moedelijk in het Nederlands elftal tegen IJsland. De PSV'er krijgt als rechtsback de voorkeur boven club genoot Jan Kromkamp. Marcellis, die bij zijn club centrale verdediger speelt, zette ruim een jaar geleden zijn eerste (soms wan kele) stappen op het hoogste club niveau. Hij maakte op 11 april 2007 zijn debuut voor PSV in de Cham pions League, op Anfield Road te gen Liverpool. Als rechtsback. Mar cellis hield zich staande, maar moest een ongelukkige sliding op Boudewijn Zenden bekopen met een rode kaart. Toch bewaart hij vooral goede her inneringen aan die avond. „Het was mijn eerste wedstrijd voor PSV. Bovendien kende na afloop van die ontmoeting iedereen mijn naam." Halverwege vorig seizoen, onder leiding van interimtrainer SefVer- goossen, werd Marcellis basisspe ler van PSV. Hij is dat nu onder Huub Stevens ook nog. Tijdens de Spelen in Peking was hij een van de steunpilaren van het olympi sche elftal. Afgaande op de laatste training kiest bondscoach Bert van Mar wijk voor Ryan Babel en Dirk Kuijt op de flanken als vervangers van de geblesseerden Arjen Rob ben en Robin van Persie. Het is de vraag of Oranje daarmee niet te veel creativiteit inlevert tegen de W* Dirk Marcellis staat rechtsback tijdens het WK-kwalificatieduel met IJsland, de jonge PSV'er krijgt de voorkeur boven clubge noot Jan Kromkamp. stugge IJslanders. Ibrahim Afellay en Wesley Sneijder beginnen op de bank. Henk Timmer is vanavond reserve doelman. Michel Vorm - daardoor de derde doelman - blijft wel tot en met de interland tegen Noorwe gen (15 oktober) deel uit maken van de selectie. Vorm was vorige week opgeroe pen omdat tweede doelman Tim mer nog niet helemaal fit was. De Feyenoorder is inmiddels toch op tijd hersteld, maar Van Marwijk geeft de goalie van FC Utrecht de kans om de komende dagen erva ring op te doen. Na een weekje 7 leuteren gaat Hoek weer voetballen Tip? sport@pzc.nl ROTTERDAM - Burgemeester Alexan der Tschappat voert de delegatie uit Bern aan die vandaag de mid denstip uit het Stade de Suisse komt overhandigen aan de suppor tersvereniging Oranje. Dat gebeurt voor Nederland-IJsland. Het gemeentebestuur beloofde tij dens het EK de zode uit de gras mat cadeau te doen aan de Oran je-supporters. Als dank voor de vriendelijke manier waarop duizen den fans feest vierden in de stad. De middenstip krijgt een plaatsje in het Oranje Voetbal Museum in Amsterdam. Van Bommel Aftrap: 20.45 uur Stadion: De Kuip, Rotterdam Scheidsrechter: Trefoloni (Italië) Babel Van der Vaart Huntelaar imterflaimds Nederland-IJsland IJsland-Nederland IJsland-Nederland Nederland-IJsland Nederland-IJsland IJsland-Nederland IJsland-Nederland Nederland-IJsland 3-0 EK-kwalificatie 1-1 EK-kwalificatie 0-4 EK-kwalificatie 3-0 EK-kwalificatie 4-1 WK-kwalificatie 0-1 WK-kwalificatie 1-8 WK-kwalificatie 5-0 WK-kwalificatie Marcellis De Jong Vermoedelijke opstelling Oranje j v WK-kwalificatie Stand groep 9 PZCj üonja Odijlc bron Rudy Booger.t Totaalbalans 8 duels winst Nederland gelijkspel doelsaldo (Ned-IJs): 29-3 Programma groep 9 Vandaag 16.00 uur Schotland-Noorwegen 20.45 uur Nederland-IJsland Woensdag 15 oktober 19.00 uur Noorwegen-Nederland 20.00 uur IJsland-Macedonië o 2-1 2-2 2-2 2-2 3-4 Wij weten na deze week zeker dat Tourtoto's niet worden ge wonnen door kenners van het wielrennen, maar door de experts op het gebied van doping. De beste voorspellers van dit jaar hebben geweten of gegokt dat de toprenners aan de epo waren en dat de valsspelers pas zouden worden ont maskerd als de Tourgelden al lang waren uitbetaald. Wie de revelaties van de laat ste Tour de France, zoals Riccardo Riccö, Frank Schleck, Kim Kirchen en Stephan Schumacher in zijn toto had, heeft hoog gescoord en lekker verdiend. De echte kenners, die wisten dat Schumacher bij voorbeeld in een tijdrit hooguit in de top tien kan rijden, maar zeker niet kan win nen, zijn om de tuin geleid. Die staan er gens onderaan in het rijtje van zogenaam de wielerkenners. Op het Tourpodium stond plotseling een Duitse bedrieger die sneller was in tijdrit ten dan erkende temporijders als Fabian Cancellara en Robert Millar. Hij verdien de er ook nog een mooi contract mee, maar nu is gebleken dat hij gestimuleerd was door injecties met de nieuwe vorm van epo. En als we de verhalen mogen ge loven, reden er zo nog wel een stuk of twintig rond in de laatste Tour. Het was - om het nog maar eens over de Tourtoto's te hebben - een gok om de duistere Itali aan Riccó en zijn maatje Piepoli op te stel len. De kopman had net een zware Giro achter de rug en wie had nou kunnen denken dat hij het zou wagen om in Frankrijk, waar de pakkansen veel groter zijn, nog eens een greep naar verboden middelen zou doen. Wie met al die bedriegers in de toto's mooi weer hebben gespeeld, hebben de verhalen over de schone wielersport niet geloofd en zijn uitgegaan van het slechte in de renners. Zij hebben gelijk gekregen. De notoire zondaars zijn weliswaar met vertraging in de kraag gegrepen, maar na tuurlijk niet meer geschrapt uit de Tourto to's. Wat voor waarde die ook nog heb ben als straks blijkt dat ook Carlos Sastre, Fabian Cancellara, Kim Kirchen, Frank en Andy Schleck en Bernhard Kohl aan het spul hebben gezeten. De Tour, maar dat wisten wij al lang, is geen race meer tegen de klok, maar tegen de jagers op doping. Daarom is het goed om Lance Armstrong, die er een kam pioen in is om iedereen te misleiden, nu al bovenaan te zetten in de Tourtoto's van volgend jaar. Frits Bakker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43