met hypotheek I vallen is Zeeland in trek 10,90* PIANO'S in Goes of Middelburg BOSCH POLLENFILTER Bosch Car Service Storm ACUSTICA Verzekeraar ZLM heeft nog genoeg buffers Stadjes op Schouwen-Duiveland zijn een belevenis voor toeristen Een paar uur banjeren door de ongerepte natuur bij Yerseke PZC Zaterdag 11 oktober 2008 3 niet onder. Bij twijfel: de bank bel len. Die zijn verplicht u te vertel len welke zaken gegarandeerd zijn. Wat is beter, geld op één spaarrekening zetten of op reke ningen bij diverse banken? Hoe hoger het bedrag, hoe zinvol ler het wordt om het geld te sprei den. De garantieregeling geldt na melijk pér bank: Wie op drie ban ken een ton heeft staan, krijgt dat zoals het er nu naar uitziet alle maal terug als ze alledrie over de kop gaan. 'Prijs per stuk, incl. BTW, exclusief montage AXEL BORSSELE GOES KAPELLE KOUDEKERKE MIDDELBURG TERNEUZEN VLISSINGEN BOSCH Service Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 0113 - 35 08 63 Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 0113 - 27 36 65 Garage Hoogesteger Dijkwelsestraat 59 0113 - 34 13 15 Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 <*0118- 55 19 91 Auto Service Van Liere Voltaweg 33 <*0118 - 62 76 8i Autocentrum Terneuzen Handelspoort 2 0115 - 64 92 81 Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 0118 - 46 46 44 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 <*0118 - 59 15 24 Compleet, goed, betaalbaar COMMENTAAR Na weer een week financiële ellende is er nog geen zicht op het eind van de kredietcrisis. Een enkele bank meldt dat sommige moedige beleggers in zeldzaam goedkope aandelen gaan, maar verder is het wanhoop troef De koersen zakken snel verder. Ingrepen van overheden hebben er geen effect op. Het heeft er inmiddels alle schijn van dat deze crisis onbeheersbaar is. De onrust wordt ook niet minder als de minister van Financiën en de centrale bankier 's avonds plotseling op de televisie verschijnen, zoals Wouter Bos en Nout Wellink eerder deze week. Hun optreden is rustig en hun aanpak redelijk, maar hun timing komt nogal paniekerig over. De Nederlandse regering doet er alles aan om de schade te beperken. Bos houdt twintig miljard euro klaar om het piepende en krakende financiële verkeer te smeren. Verder is het nu maar hopen dat het geldverkeer desondanks niet vastloopt. Want de grenzen van wat de overheid kan doen, komen in zicht. In Nederland lijkt het politiek niet te verkopen dat de staat gevaarlijke leningen en beleggingen uit de markt haalt en daarmee het risico afwendt op de belastingbetaler, zoals in de Verenigde Staten gebeurde. Vertrouwen gaat te paard en komt te voet. Het zal dus wel even duren voor de rust terugkeert en de financiële wereld weer opveert. Deze storm moet uitrazen. Pianospelen Daar geniet ik iedere dag van Een advies op maat Acustica Piano's Vleugels Korte Huifakkerstraat 2 Breda Tel.: 076-5602423 www.acustica.nl GOES - Ook de Zeeuwse verzeke raar ZLM heeft geld verloren in de kredietcrisis. Maar de premies gaan niet omhoog en het bedrijf heeft voldoende buffers om klap pen op te vangen. „Het moet wel heel hard gaan voordat wij in de problemen ko men. We hebben als voordeel dat we geen aandelen hebben uitgege ven", zegt directeur Marinus Schroevers. „En we hebben de winst steeds aan het eigen vermo gen toegevoegd. Het is natuurlijk wel jammer dat onze vermogens positie wat zwakker is geworden." Het bedrijf is er trots op dat de pre mies voor de autoverzekeringen voor het elfde jaar op rij niet wor den verhoogd. Heieen Wilmans: „Eigenlijk is heel Schouwen-Duiveland de moeite waard." foto Marijke Folkertsma Het grootste bos van Zeeland en het enige bos op Schou wen-Duiveland: De Domeinen. Een mooie trekpleister voor de herfstvakantie, volgens Heieen Wilmans van camping De Brem in Renesse. Net als Neeltje ]ans en de Oosterscheldekering. „Er zijn nog steeds toeristen in Renesse en Burgh-Haamstede, vooral Duit sers. Deze stadjes blijven leuk. En Zierikzee heeft ook iets: de kleine huisjes, de havens... Er hangt een gezellig sfeertje en het is een bele venis voor toeristen." Als je verder kijkt dan de bekende hotspots, kun je ook een bezoek brengen aan Dreischor, 'het groenste dorp van Nederland'. Of naar de kaas boerderij in Nieuwerkerk. „Maar dat hangt van je eigen interesses af. Mensen die het hier in de zo mer te druk en toeristisch vinden, kunnen nu genieten van de rust en het grillige weer op het strand. Het is ideaal voor een strandwan deling. En de terrasjes zitten nog steeds vol. Bezoekers zijn meer op zichzelf aangewezen, want in deze periode hebben alleen de grote campings nog een recreatieteam. Maar dat maakt niet zoveel uit. „Ei genlijk is gewoon heel Schou wen-Duiveland de moeite waard." Het is moeilijk kiezen voor Chiel Jacobusse van Stichting Het Zeeuwse Landschap. „Wat zou ik een toerist aanraden om te gaan doen? En ik mag maar één ding kiezen? Dan ga ik toch voor een wandeling door de Yerseke Moer." Dat kan nog net in de herfstvakantie, want het gebied is alleen van 15 juli tot 1 november vrij toegankelijk. „Je kan er dan heerlijk door de velden struinen. En van elke eeuw vind je sporen terug. Tot wel 2000 jaar geleden. Bijvoorbeeld van de middeleeuw se veenwinning, de hollestelles (kunstmatige drinkputten voor schapen) van voor de bedijking, slootjes die in 1500 als getijden- kreek zijn ontstaan en vooral veel rust en stilte." Rust? Als je het ge kwetter van de vele vogels niet meetelt misschien. Er zitten in de ze periode namelijk ontzettend veel ruiende wulpen, ganzen, smienten (een Siberische eenden soort), aalscholvers, reigers en wa tersnippen in de Yerseke Moer. Van een paar uur banjeren door zo'n ongerept stuk natuur krijg je ongetwijfeld honger. Wat dan? „Dan ga je in Yerseke wat eten, daar heb je van alles wat. Van een voudige snackbar en eetcafé tot goede restaurants. In Yerseke eten, dat kan nooit verkeerd gaan." geschikt voor een wandeling. foto Ruben Oreel Culinair genieten kan in elk seizoen in Zeeland. foto Lex de Meester „Oh... Dan moeten we het mis schien maar wat dichter bij huis zoeken. In dat geval kies ik voor restaurant Het Binnenhof in Goes. Dat is eigenlijk om dezelfde rede nen als Scherp. Ze werken met goede, verse producten, de gast vrouw is vriendelijk, het is er gezel lig en ze hebben een hele goede prijs-kwaliteit verhouding." In bei de restaurants eet Brevet het liefst vis. „Een lekker zeetongetje bij voorbeeld, de vis is er van erg goe de kwaliteit." Scherp huist aan de Wijngaard straat 1/5 in Middelburg. Het Binnenhof zit in de Bocht van Guinea 4/6 in Goes. lezersvragen taairekeningen staat valt onder de regeling. Alle bedragen bij één bank worden bij elkaar opgeteld. De garantie geldt per rekeninghou der. Aandelen en obligaties én ach tergestelde deposito's vallen er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3