Poppelaars laakt slepende procedures rnrmn mmm Slot Moermond hard toe aan opknapbeurt rrrrnrrn Weer geweld in Zaamslag D ELS C H E R. Hardrijder veroorzaakt ongeval DELSCHER. Automobilist schept Goese (71): toestand kritiek www.rotsvast.nl Dow Benelux ontvangt bezoekers in stijl ■1 1 1 I AJ/, cflBr N w c 'QiwW 5H TOD'S/HOGAN DELSCHER. Inbraak M'burg DELSCHER. W Serooskerke viert jubileum met Feyenoord WPZC Zaterdag 11 oktober 2008 29 Trenchcoats Tassen -Schoenen Shawls!" "Grote Markt I I -1 3 4461 AH-Goes MIDDELBURG - Een 20-jarige Mid delburger is gisteren rond 19.15 op de Schroebrug in Middelburg met hoge snelheid achterop de stil staande auto van een 45-jarige Vee- renaar gereden. Een 40-jarige inzit tende van de stilstaande auto liep daarbij nek- en rugklachten op. Zij is naar het ziekenhuis gebracht. Door de hoge snelheid waarmee de Middelburger reed, raakte hij tij dens het remmen in een slip. De Veerenaar stond voor de spoorweg overgang te wachten. Hij bleef on gedeerd. Lammycoats Grote Markt 11-13 4461 AH Goès GOES - De toestand van een 71-jari- ge vrouw uit Goes die vrijdagmid dag is aangereden op de 's-Graven- polderseweg in haar woonplaats is kritiek. Ze is met hersenletsel en in bewusteloze toestand door de traumaheli uit Rotterdam naar het Universitair Ziekenhuis in Gent ge bracht. De vrouw stak om tien over vier lopend een zebra over, met de fiets aan de hand. Een 20-jarige automobilist uit de ge meente Borsele schepte de vrouw. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUUROERI ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@fotsvast.nl Aanpassing belangrijke Zeeuwse wegen vergt veel te veel tijd. door Wout Bareman TERNEUZEN - De aanleg en aanpas sing van wegen in Zeeland ver loopt veel te traag naar de zin van gedeputeerde Toine Poppelaars (in frastructuur). Hij ergert zich groen en geel aan de slepende procedu res, die in veel gevallen voor jaren lange vertraging zorgen. „De N61 is daarvan een goed voor beeld. De aanpassing van die weg, van groot belang voor het verkeer in West-Zeeuws-Vlaanderen, duurt veel en veel te lang. Kenne lijk is de verkeersveiligheid minder belangrijk dan zaken als de lucht kwaliteit en dat betreur ik." Pop pelaars spuwde zijn gal bij de ope ning van de nieuwe ontvangst ruimten en de volledig gerecon strueerde infrastructuur aan de hoofdpoort van Dow Benelux in Terneuzen. Dow investeerde 20 miljoen euro in die voorzieningen en extra beveiliging van de fa brieksterreinen. Poppelaars stelde vast dat economie en infrastruc tuur hand in hand gaan. „Een goe de infrastructuur stimuleert ook de bedrijvigheid. Berichten over verbetering van het wegenstelsel - de verdubbeling van de noord- zuidroute via de Westerscheldetun- nel en de aanleg van de tunnel bij Sluiskil - zorgen al voor extra be langstelling van bedrijven voor ves tiging op de Axelse Vlakte." Poppelaars verwacht dat de N61 (Hoek-Schoondijke) nu uiterlijk in 2012 wordt opgeleverd en de ver dubbelde N62 (Sloeweg en Trac- taatweg) een jaar later, direct daar na gevolgd door de tunnel bij Sluis kil. „En ik voorspel u: dat zal de re gio geen windeieren leggen." Ook de infrastructuur rond de fa brieksterreinen van Dow is verbe terd. Poppelaars sprak van 'een in haalslag'. Er zijn in verschillende richtingen drie nieuwe fietspaden aangelegd, de weg vanaf de Wester- scheldetunnel in de richting van de Braakmanhaven (Dowpoort drie) wordt aangepast en de eerste fase van de calamiteitenweg aan de westkant van de Dow-terrei- nen is inmiddels gereed. Water schap Zeeuws-Vlaanderen voert de tweede fase de komende maan den uit, zodat de weg eind dit jaar gereed is. Ook de aanleg van die weg praatten Provincie, gemeente, waterschap, havenschap en Dow precies zeven jaar. Gedeputeerde Poppelaars vindt dat vooral de aanpassing van de N61 (Hoek-Schoondijke) te lang duurt. 'Luchtkwaliteit is kenne lijk belangrijker dan veiligheid.' TERNEUZEN - Dow Benelux in Terneuzen ontvangt gas ten voortaan in stijl. Truckchauffeurs hebben de beschik king over een aparte wachtruimte naast een nieuw weeg- en laadcentrum en 'gewone' bezoekers worden verwelkomd in een centrum bij de hoofdpoort, waar ze via audio-visuele apparatuur worden bijgepraat over het chemieconcern. De voorzieningen én de extra beveili ging kosten Dow 20 miljoen euro. Gedeputeerde Toine Poppelaars (links) en Dow-directeur Peter Holicki ver richtten gisteren de opening. foto Peter Nicolai Vooral grachtmuren en toegangsbrug verkeren in slechte staat. RENESSE - De grachtmuren en het voegwerk op de toegangsbrug van het Renesser Slot Moermond zijn dringend aan restauratie toe. Be heerder Stichting Moermond schat de kosten op 130.000 euro. Grote delen van de muur zijn er zelfs zo ernstig aan toe dat volgens bouwkundig adviseur van de stich ting H. Goedegebure sprake is van een gevaarlijke situatie. Hij ver moedt dat de schade veroorzaakt is door een combinatie van te zach te steen met continu kabbelend water. Ook inwerking van zout wa ter tijdens de watersnoodramp van 1953 heeft mogelijk een rol ge speeld. Van de waterslag - een uit stekende rand die regenwater van de muur afleidt - is niet veel meer over en ook de stenen waterspu wers kunnen wel een opknap beurt gebruiken. Met de toegangsbrug tot het slot is het ook niet best gesteld. Het voeg werk is volgens Goedegebure zo slecht dat overwogen moet wor den het metselwerk van het brug- lichaam compleet opnieuw te voe gen. De brug is echter niet onvei lig. Het geheel is nog goed stabiel en de brugkolommen zijn nog in goede staat. Schoenen Laarzen Tassen Grote Markt 11-13 4461 AH Goes MIDDELBURG - Tijdens afwezigheid van de bewoners is donderdag tus sen 19.00 en 23.30 uur ingebroken in een woning aan de Veerseweg in Middelburg. De inbraak werd bij thuiskomst ontdekt. Uit de wo ning werden onder meer een tele visie, spelcomputers, mobiele tele foons en sieraden gestolen. Rainwear Alpacacoats Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Politie houdt twee jongens aan voor poging tot doodslag. door Eugème Verstraeten ZAAMSLAG - De politie heeft don derdagavond in Zaamslag twee jon gens van negentien jaar opgepakt op verdenking van poging tot doodslag of toebrengen van zwaar letsel. De twee bewerkten een 46-jarige dorpsgenoot met een stroomstootwapen, bedreigden hem en zijn vrouw en probeerden hem met een scherp voorwerp te steken. De man liep door het stroomstoot wapen, dat de jongens op vakantie hadden gekocht, een lichte ver wonding op. De man zelf beet op zijn beurt letterlijk van zich af om de jongens op afstand te houden. De jongens zijn door de politie op gepakt en naar de Torentijd in Middelburg gebracht. Ze zaten gis teren nog vast. Volgens de politie was er al geruime tijd onenigheid tussen de jongens en de man. Eerder dit jaar kwam in de nacht voor Koninginnedag bij geweld met jongeren in Zaamslag een 56-jarige man om het leven. Naar aanleiding van de gebeurtenissen produceerde burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen een plan van aanpak. Jongeren krijgen onder meer trai ning om zich weerbaar op te stel len in een groep. Het geweld van donderdag komt nadat vorige week nog een bijeenkomst werd gehouden in het kader van het plan van aanpak. Volgens de politie is er geen ver band tussen de gebeurtenissen van Koninginnedag en die van af gelopen donderdag. SEROOSKERKE (W) - Voetbalvereni ging Serooskerke houdt woensdag 15 oktober -in verband met haar zestigjarig bestaan een Feyenoord- dag. Jeugdleden van W Seroosker ke krijgen een training van oud— Feyenoordaanvoerder Ben Wijnste kers en zijn assistenten. Toeschou wers zijn welkom langs de lijn bij het veld op sportpark Noordhout. De voetbalclinics duren van 13.30 tot 16.30 uur. Vanaf 17.00 uur voetballen Seroos kerke Di en D2 elk tegen een Feye noord E-combinatie. Om 19.30 uur begint een forumavond met dis cussie over stellingen. Hierbij zijn ook Feyenoordprominenten aan wezig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31