Spaargeld wordt verrekend Ook nu de blaadjes gaan Een lekker zeetongetje Moppen smmw PZC De krant 5 weken voor 15 euro! Een frisse neus halen en daarna chocolademelk; dat kan altijd 'Rust en ruimte blijven toch onbetwiste trekkers' 2 I Zaterdag 11 oktober 2008 PZC MAIKEL HARTE Wat mij altijd opvalt is hoe snel moppen de ronde doen in het geval van ramspoed. Ook nu weer bij de huidige kredietcrisis. Ik had cursus in Rotterdam van de week en daar vlogen de moppen rond mijn oren. „Mijn tegoeden in IJsland zijn bevro ren." „Hoe heet de nieuwe hoofdstad van IJsland? Rijkjijofik." Zelfs zo'n typische 'Jantje-mop' kwam voorbij. Dan wilt u hem ook weten zeker? „In de klas van Jantje wordt door de juffrouw naar de beroe pen van de vaders gevraagd. Nadat Pietje 'brandweerman' heeft gezegd, Klaasje 'dokter', Ik heb tot nu toe stopt de juffrouw ermee omdat Jantje in de klas vertelt dat zijn dan ook weinig last vader stripper in een homo-bar is. Na de les vraagt de juffrouw van de kredietcrisis aan Jantje of het echt waar is. Jantje antwoordt dat zijn vader helemaal niet stripper in een homobar is, ipaar dat hij zijn werkelijke baan niet durfde te vertellen in de klas. „Hoezo?", vraagt de juf. „Mijn vader werkt bij Fortis", antwoordt Jantje. Hoewel het al langer aansleept is de kredietcrisis hier nog geen week goed op stoom of moppen doen dus al volop de ronde. Maar wie bedenkt ze? Wie gaat er eens voor zitten om zo'n Jantje-mop te bedenken? Dat intrigeert we wel, terwijl anderen zich er misschien vooral aan storen. Ik niet, maar ik heb tot nu toe, voorzover ik weet, dan ook weinig last van de kredietcrisis. Misschien dat de ech te crisis nog moet komen al denk ik zelf dat we het ergste wel gehad hebben. Deze crisis lijkt op die van de jaren dertig, zegt men en die eindigde toen de Duitsers kwamen zo leerde ik ooit eens bij geschiedenis. Ik weet niet of u pas nog aan de kust bent geweest, maar ze zijn er weer. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tei: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer, Zorg Onderwijs, Educatie, Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.ni/lezersservice of bei: 0800-0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens, lp hei colofon treft u nadere informatie Spaarders krijgen niet automatisch spaargeld gestort bij faillisement. door Nadia Berkelder Wat gebeurt er met mijn hy potheek als mijn bank failliet gaat? Die wordt vermoedelijk doorver kocht; de schuld blijft dan bestaan. Als u bij dezelfde failliete bank én spaargeld én een schuld heeft, zo als een hypotheek, worden die door de Nederlanse Bank (DNB) eerst met elkaar verrekend. Uw hy potheekschuld wordt dan vermin derd met het héle bedrag dat u aan spaargeld had. Dat kan voordelig uitpakken als u meer dan een ton aan spaargeld heeft, het bedrag dat sinds deze week wordt gegarandeerd: het he le spaarbedrag wordt namelijk afge trokken van uw hypotheekschuld. U krijgt dus per saldo meer terug van de bank dan een ander. Wie minder spaargeld heeft dan een ton én een hypotheekschuld die hoger is dan dat bedrag, ziet zijn spaargeld opgaan in de hypo theek. Dat levert wel lagere maand lasten op, maar daar staat tegen over dat u het spaargeld niet lan ger vrij kunt besteden. De garantie regeling geldt voor alle banken die een vergunning hebben van de Ne derlandse Bank. Meer informatie staat op de website van DNB. Welke producten vallen er on der de garantieregeling? Geld dat op spaarrekeningen en be- De zomervakantie is al weer weken voorbij, maar de toeristen bleven komen. Nu de herfstvakantie is begonnen, zal hun aantal zelfs weer flink groeien. Want ook in het najaar is er Zeeland genoeg te beleven; zeker nu het weer aangenaam belooft te worden. Het strand is in de herfst net zo interessant als in de zo mer. Edwin Beusen van Stichting Strand Exploitatie Walcheren zou ervoor kiezen om een flink eind te gaan lopen. „Lekker een frisse neus halen en daarna een bak cho comel, dat kan altijd!" De hond kan ook mee, en er kan gevliegerd worden op het Walcherse strand. „Dat is allemaal toegestaan en het wordt ook veel gedaan", aldus Beu sen. Het is volgens hem een prima manier om van het najaarszonne tje te genieten. Vooral de stranden in Domburg en Oostkapeüe zijn Herfstvakantie? Voor haar even niet. Want voor alge meen directeur Judith Dingeman- se van Snowbase in Terneuzen be gint het hoogseizoen in de herfst. Nu dus. Dagelijks stappen honderden skiërs in de Koegorspolder in Ter- neuzen-zuid op de lange latten om er, de een wat vlotter dan de ander, van de skihelling af te sui zen. „Dit is natuurlijk een prachti ge slechtweervoorziening. Maar praat je over dagrecreatie, dan denk ik ook aan een themapark als Neeltje Jans, aan het Muzeeum in Vlissingen en het Zeeuws Mu seum in Middelburg. Allemaal edu catief allemaal heel interessant." Los van die bezienswaardigheden kan Judith Dingemans zich voor stellen dat mensen vooral naar Zeeland komen voor, wat zij noemt, de bekende unique selling points„Rust en ruimte, groen en blauw. De zee, het strand en het groene achterland." En zelf gaat ze lekker hartje zomer met vakantie. „Dat is het voordeel van dit werk." volgens de stichting in trek. „Het strand ligt veelal in de directe om geving van de campings in.Dom burg en Oostkapelle en dat is dus makkelijk voor de kampeerders." Daarnaast trekken veel mensen naar het stadje Domburg. De win kelstraten zijn nog vol vakantiegan gers. „En een terrasje pakken is ook altijd gezellig in Domburg", al dus Beusen. En deltapark Neeltje Jans is ook in de herfstvakantie het leukste waterpark van Neder land. ^^0 www.pzc.nl/slechtweer Ook in de herfst is het strand uiterst Voor algemeen directeur Judith Dingemanse van Snowbase in Terneuzen begint het hoogseizoen in de herfst. foto Peter Nicolai Restaurant Scherp', antwoordt Claudia Brevet van sterrenres taurant Inter Scaldes in Kruinin- gen resoluut. De vraag was waar je in de herfstvakantie lekker kunt eten. „Het is nog niet zo bekend, maar ze serveren voortreffelijk eten. Er staan leuke, originele ge rechten op de menukaart en ze ge bruiken verse producten. Dat is na tuurlijk wel heel belangrijk. Daar naast zijn het jonge, ambitieuze mensen, dat vind ik ook mooi." "Of dat een succes wordt valt te be twijfelen, Scherp is namelijk het grootste gedeelte van de herfstva kantie gesloten. Van 10 tot en met 16 oktober om precies te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2