werknemers ADZ Fusie waterschappen in gang Gemaal Poppekinderen in gebruik genomen in Middelburg Sociaal statuut voor INTER BORG t 26 Zaterdag 11 oktober 2008 pzc W MEUBELMAKERIJ Wij maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubeis op maat. Zin in pen inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of interieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere Nieuw gemaal tussen Middelburg en Veere krijgt vispassage. door Thomas Minnaard MIDDELBURG - Het nieuwe gemaal Poppekinderen is gisteren met een druk op de knop geopend door dijkgraaf Wim Gosselaar van wa terschap Zeeuwse Eilanden. Het gemaal aan de Oude Veerseweg, tussen Middelburg en Veere, voert overtollig polderwater af via het Kanaal door Walcheren. Om de visstand te verbeteren is een vispassage in het gemaal ver werkt. Zo kan vis vanuit het Ka naal de polder in. Dat bewijs werd meteen geleverd door een lading paling op te vangen in een emmer tje, die door de vispassage heen was komen zetten. Een vispassage is een betonnen bak van vijf meter breed en drie meter diep in de buurt van een ge maal. Wanneer daar zoet water in stroomt, fungeert die plek als een lokstroom voor de trekvissen. Het middelburg - Vandaag, zaterdag 11 oktober, vindt het traditionele Lan ge Jan Kroegenbridgetoernooi plaats in Middelburg. Het is de elf de maal dat het toernooi wordt ge houden. Vanaf 09.45 uur nemen zo'n twin tig paren deel aan het toernooi dat wordt gehouden in vijftien kroe gen in de binnenstad. De organisatie is in handen van de bridgeverenigingen Hartenvrouw en Middelburgse Bridgeclub. De prijsuitreiking is rond 17.30 uur. systeem wordt twee tot drie keer per dag in werking gezet. De vis sen worden via een vacuüm gezo gen buis door de dijk naar het la ger gelegen polderwater gezogen. Het waterschap verwacht een in trek van paling, stekelbaars, bot en spiering in de binnenwateren. Poppekinderen, dat 5 miljoen euro heeft gekost, gaat samen met ge maal Boreel in Middelburg het pol derwater uit westelijk Walcheren via het Kanaal door Walcheren af voeren naar de Westerschelde. Het water werd voorheen door gemaal Oostwatering op het Veerse Meer geloosd. Nu het meer ontzien wordt, verbetert dat de waterkwali teit. Veel afvoerwater is namelijk afkomstig van landbouwpercelen. Het is voedselrijk en veroorzaakt algengroei. De afvoercapaciteit van westelijk en noordelijk Walcheren gaat met 300.000 liter per minuut omhoog. Boeren hebben dan minder wa teroverlast en het nieuwe gemaal zorgt voor een evenwichtiger wa terpeil. Reorganisatie bij sociale werkvoorziening wordt in 2009 uitgevoerd. door Maurits Sep vlissingen - Administratief Dien stencentrum Zeeland (ADZ) in Vlissingen opent volgende week de onderhandelingen met de vak bonden over een sociaal statuut voor het personeel van de sociale werkvoorziening. Een deel van het personeel van ADZ zal in de loop van 2009 terugkeren bij de andere werkvoorzieningen (Lété, Betho en Dethon). Dat zal zorgvuldig gebeuren, zegt interim-directeur Pim de Pagter van ADZ. Hij denkt ook niet dat het moeilijk hoeft te zijn met de bonden tot overeenstemming te komen over het sociaal statuut. „Er is geen sprake van ontslag en alle rechten zijn gewaarborgd. Al leen als ze teruggaan naar andere werkvoorzieningen, kan het bete-- Lezing Da Vinci Code in Zeeuwse bibliotheek MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibli otheek houdt Michelle de Gouveia dinsdag 14 oktober om 20.00 uur een lezing over Leonardo da Vinei en de Da Vinci Code. Tijdens deze lezing zullen de kunstwerken van Da Vinci, die voorkomen in het boek van Dan Brown, worden be sproken. Tevens zal bekeken wor den wat historici over de werken te vertellen hadden en of de kun stenaar er een bedoeling mee had. Jong kookt voor oud in Magistraatwijk MIDDELBURG - Kinderen van vier tot en met acht jaar mogen dins dag 14 oktober koken voor oude ren in de Magistraatwijk. Iedere dinsdag is er in het Palet een open tafel en kunnen ouderen van een verzorgde lunch genieten. Ter gele genheid van de herfstvakantie krij gen kinderen de kans om ouderen te laten zien en proeven wat ze kunnen. Eerdere ervaringen met fusies worden verwerkt in plan van aanpak. door Maurits Sep MIDDELBURG - De voorbereiding, voor de flisie van de waterschap pen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen is begonnen. De directeuren gaan een voorstel maken waaraan het plan van aan pak moet voldoen. Over drie tot vier weken moet het 'raamwerk' klaar zijn, zegt dijkgraaf Wim Gos selaar van Waterschap Zeeuwse Ei landen. „We hebben allebei in het verle den ervaring opgedaan met fusies en dus met het maken van plan nen van aanpak. We grijpen daar kenen dat ze eventueel iets ander werk moeten gaan doen. In het so ciaal statuut nemen we op dat als dat gebeurt, dat wel gelijkwaardig werk moet zijn." Burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen, die gisteren een werk bezoek bracht aan ADZ, dringt aan op zorgvuldigheid. „ADZ en Lété zitten dicht tegen de gemeen te aan en als portefeuillehouder personeel en organisatie weet ik hoe belangrijk het is een goede werkgever te zijn. Daarom heb ik ADZ gevraagd om dit proces ui terst secuur uit te voeren en dat doen ze ook." Zorgvuldigheid kan op gespannen voet staan met snelheid, verklaart Dijkstra. En hij heeft te horen ge kregen dat ADZ er nog steeds van ADZ praat volgende week met vakbonden over een sociaal sta tuut voor het personeel. De so ciale werkvoorziening begint op 1 januari aan een reorganisatie. Man aangehouden voor auto-inbraak middelburg - De politie heeft vrij dagmorgen een 30-jarige Pool aan gehouden voor "een auto-inbraak. Een getuige meldde dat de man aan het inbreken was in een auto aan de Scholeksterstraat en daarna was weggefietst. Na een achtervol ging hielden agenten de man aan in een schuur aan de Oude Veerse weg. In de fietstassen van zijn fiets trof de politie twee eerder uit een andere auto gestolen laptops aan. Basketballen voor jeugd in Oost-Souburg oost-souburg - In sporthal Van Duivenvoorde in Oost-Souburg kunnen jongeren dinsdag 14 okto ber basketballen en voetballen. Kinderen van zes tot en met twaalf jaar kunnen daar van u.oo tot 13.30 uur terecht. Jongeren van twaalf tot en met zestien jaar oud zijn van 13.45 tot 16.00 uur wel kom. De deelname aan de sport dag is gratis. om terug op wat we toen hebben gedaan en wat we daarvan nu kun nen gebruiken", schetst Gosselaar het proces van de komende we ken. Voor het plan van aanpak is geen datum gesteld. Er is immers tijd ge- 'Het is leuk om voor Kerst al te weten welke kant het opgaat, maar dat hoeft niet' noeg, stelt Gosselaar vast. „We heb ben geen haast met deze fusie. Ik weet dus niet of we dit jaar al een eerste aanzet krijgen. Het is leuk om voor Kerst al te weten welke kant het opgaat, maar dat hoeft niet." uitgaat dat de juridische reorganisa tie op 1 januari 2009 rond is. Dat betekent dat ADZ als zelfstandige onderneming ophoudt te bestaan en onder de vlag van Lété komt. De naam ADZ blijft wel bestaan en ook het werk gaat door. „Deze juridische overgang willen we per 1 januari regelen omdat het praktisch een heel goede datum is in verband met personeelsgege vens en administratieve syste men", verklaart De Pagter. „Maar of dat lukt, hangt ook af van de medewerking van de bonden en de ondernemingsraad. En pas als het sociaal statuut er is, kan de ad viesaanvraag worden afgehandeld. De uitvoering van de reorganisatie volgt daarna." Dijkstra heeft ADZ beloofd te kij ken of de Mercuriusweg veiliger ge maakt kan worden. Veel medewer kers moeten de straat oversteken van het ene naar het andere ge bouw. Op de straat wordt ook vaak te hard gereden. Herfstkleuren en geuren bij Terra Maris oostkapelle - In natuurmuseum Terra Maris bij Oostkapelle wordt dinsdag 13 oktober het herfstkleu- renpalet gehouden. Onder begelei ding van een gids wordt een bos wandeling gemaakt om de geuren en kleuren van de herfst te erva- .ren. Vervolgens kunnen de deelne mers hun herfstbeleving met verf en penseel op het doek vastleggen. De activiteit start om 13.30 uur en duurt, alles bij elkaar, twee uur. The Vision of Johanna zondag in Panta Rhei vlissingen - De Brabantse pop/rockband The Vision of Johan na speelt zondag 12 oktober in strandpaviljoen Panta Rhei bij Vlis singen. Het concert begint om 17.00 uur. De groep bestaat uit singer-song- writer Hanneke van Andel, bassist Arjan van Diepeningen, gitarist lel ie van Tilburg en drummer Bas van Loon. Bovendien vinden in november de waterschapsverkiezingen plaats. Dat betekent dat daarna nieuwe besturen worden ge vormd. Het kan verstandig zijn om met het maken van een plan van aanpak te wachten tot de nieu we bestuurders zijn aangetreden, merkt de dijkgraaf op. Voor de fusie zijn drie werkgroe pen opgericht. In het bestuurlijk overleg zitten de leden van de twee dagelijkse besturen. Gosse laar zit dit overleg voor. De stuur groep bestaat uit vier dagelijks be stuurders (twee van elk water schap) en voorzitter is dijkgraaf De Graaf van Zeeuws-Vlaanderen. Op de twee directeuren na zijn de leden van de projectgroep nog niet bekend. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. jb. raab karcher Tegels bepalen de sfeer van uw badkamer, woonkamer en keuken. Tegels geven u de praktische voordelen van onderhoud gecombineerd met een natuurlijk design. Dit in combinatie met onze vloerverwarming systemen geeft u dit een warme uitstraling en een behaaglijke sfeer. Laat u adviseren over onze mogelijkheden. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. www.raabkarcher.nl Gemaal Poppekinderen is gisteren officieel geopend. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28