PZC Lastendruk Middelburg daalt iets GRPfTtS 42 25 31 Veerse 'stenen der schande' in ere hersteld Huis voor het projectbureau een schriftelijke Bijbelcurs, Middelburgse stichting bij EO Jas PZC Oud-sprinter Tim Montgomery vijfjaar cel in Zaterdag 11 oktober 2008 PvdA vraagt om hartapparaat op reddingsposten Tip? redwalch@pzc.nl Onroerendzaakbelasting stijgt, afvalhefïing blijft op niveau van 2007. door Emile Callon MIDDELBURG - De gemeentelijke las tendruk voor Middelburgse gezin nen neemt volgend jaar iets af Voor alleenstaanden neemt die iets toe. Dat komt omdat de onroerende zaakbelasting stijgt met 4,4 pro cent. Daar staat tegenover dat de af valstoffenheffing en de reinigings rechten op het niveau van 2007 blijven. Gezinnen zijn volgend jaar iets goedkoper uit omdat het tarief voor de grote afvalbakken omlaag gaat. Daardoor moet een gezin, in het bezit van een eigen woning, volgend jaar gemiddeld 570,15 eu ro aan de gemeente overmaken. Dit jaar vroeg de gemeente aan dat gezin 591,23 euro. Gezinnen met een huurwoning moeten volgend jaar gemiddeld 287,89 euro aan de gemeente beta len. Dit jaar was dat 312,97 euro zei wethouder Hannie Kool (Financi ën) gisteren bij de presentatie van de begroting voor 2009. De wethouder liet tijdens de pre sentatie ook weten dat veiligheid in het uitgaansgebied nog meer aandacht krijgt. Samen met de ho reca en de politie wil de gemeente ervoor zorgen dat er vooral tijdens de uitgaansavonden en -nachten minder heibel is. Zo moeten de barkeepers ervan doordrongen ra ken dat ze klanten die al aange schoten zijn niet van nog meer drank voorzien. De gemeente gaat de rotondes de |<W Gezinnen in Middelburg gaan er volgend jaar iets op vooruit. Hoe wel de onroerendzaakbelasting stijgt, daalt het tarief voor grote afvalbakken. komende periode ook allemaal fietsveiliger maken. Dat betekent dat op alle Middelburgse rotondes de fietsers gescheiden worden van de auto's en op de rotondes ook voorrang hebben. Volgens de wet houder zeggen haar verkeerskundi gen dat door zo'n aanleg de roton des het veiligst worden voor fiet sers. Ze hoopt dan ook dat andere gemeenten hun rotondes ook a la Middelburg aanpassen zodat er geen verwarring meer ontstaat. In de begroting voor volgend jaar is het budget voor evenementen verhoogd van 100.000 naar 160.000 euro. Dat extra geld is om de Middelburgse evenementen als Southpark en het Jazzfestival beter te kunnen ondersteunen. Die eve nementen krijgen volgens de wet houder tot nu toe te weinig. Ze stelde ook dat het college het bud get heeft verhoogd omdat de stad Middelburg meer moet bruisen. Hoewel de verkoop van woningen in een wijk als Mortiere aanzien lijk minder vlot gaat dan enige tijd terug, is het volgens de wethouder nog niet nodig om het bouwtem- po wat aan te passen. Ze meldde wel dat de gemeente de ontwikke lingen op de woningmarkt 'nauw gezet in de gaten houdt'. Voor een meubel of een leuk kado, ga je naar VEERE - De gerestaureerde Veerse schandsfenen zijn gisteren teruggehangen aan de gevel van het stadhuis, waar ze al ruim vijf eeuwen hangen. Zoute lucht en regen hebben ingewerkt op de zestiende-eeuwse stenen. Restauratie was daar om noodzakelijk, volgens het Zeeuws Archief, de beheerder van de Veerse verzamelingen. Het dra gen van schandstenen was een straf die de rech ter kon opleggen voor schelden, oneerbaar ge drag of overspel. Iemand die de lijfstraf onder- VLISSINGEN - Het witte, monumen tale pand aan de Prins Hendrik- weg in Vlissingen is voorlopig be stemd voor het projectbureau dat zich de komende jaren over het Scheldekwartier en de Kenniswerf buigt. Hoeveel de gemeente Vlis singen voor het voormalige kan toor van Rijkswaterstaat betaalt, maakt zij niet bekend. Het is de be doeling dat straks iedereen bij het team binnen kan lopen voor infor matie over de twee belangrijkste projecten van Vlissingen. De BIJBEL: het meest gelezen en vertaalde Boek ter wereld. Altijd al f meer van willen weten? Vraag een vrijblijvende i;: proefles aan. - U kunt ook een catechismus cursus volgen. Vul vandaag de bon nog in,! begin nu! Ja, ik wil een proefles van de: Schriftelijke Bijbelcursus Digitale Bijbelcursus CD W98 Catechismuscursus naam: adres: postcode: woonplaats: bon opsturen naar S.B.C. Postbus 431, 4330 AK Middelburg Of via e-mail: bijbelcursus@kpnplanet.nl Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113) 34 04 56 Zo MIDDELBURG - De stichting Juntos Contigo (samen met jou) van de Middelburgse Janneke Herrebout speelt donderdag 16 oktober een hoofdrol in het tv-programma Ne derland Helpt! van de EO. Herrebout richtte ruim drie jaar ge leden de stichting op voor kinde ren die op en bij een vuilnisbelt in de Nicaraguaanse hoofdstad Mana gua leven. Met haar stichting is ze nu genomineerd voor de Helpen de Hollander 2008. Eind van het jaar wordt bekend gemaakt wie dat wordt. In de uitzending zijn opnames te zien die in september 2007 in Nederland en in juni in Ni caragua zijn gemaakt. Nederland Helpt!, donderdag 16 ok tober, Nederland 2, 17.09 uur. ging moest met de dertig kilo zware ketting een voorgeschreven route afleggen. De Veerse ge meentearchivaris Peter Blom demonstreert hoe de stenen der schande gedragen werden. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Het echtpaar uit Sluiskil was in alle staten. Had zij net voor veel geld een nieuwe winterjas ge kocht, was ze hem kwijt! Nou is het nogal een rommeltje in hun knusse woning, maar nee, de jas was nergens meer te vinden. Een week later, op weg naar de buurt super, kreeg de vrouw de schrik van haar leven. Ze was er zeker van dat de blonde vrouw die daar liep haar jas aan had. Toen ze opgewonden haar verhaal had gedaan, besloot het paar aangifte te doen. De dagen ver streken, maar ze hoorden niets van de politie. Logisch, want bij het uitmesten van het halletje bleek de jas van de kapstok ach ter een kastje, te zijn gevallen. www.bezorgers.nl of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27