Het heggengebied heeft Hoort naar het dreigend roepen van de roeken 20 Zaterdag 11 oktober 2008 PZC door René Schrier Voor de twaalfde maal heeft Kees Bos het Zeelandboek samengesteld. Hij presen teerde het woensdag voor de laat ste maal. Een Zeelandboek waarin het thema logistiek een belangrij ke; rol speelt. Maar ook met ruimte voor het gedichtentweeluik De Zwaakse Wateren-Zorgvliet van Andreas Oosthoek. Gedichten met uitleg en achtergrond over de Zwa- ke, het hof Kwistenburg, de Van Hattums te Ellewoutsdijk en Het Suikerkasteel. En over roepende roeken. Voorzien van fraaie beel den uit de Zak van Zuid-Beveland, gezien door de lens van Ruden Riemens. Oosthoek neemt de le zer mee op een tocht door de Zak in het kader van zijn deelname aah een expositie over dat gebied in het bezoekerscentrum van de Zeeuwse Schaapskudde te Hein- kenszand. Verder in het Zeelandboek een ar tikel van Kees Slager die gedepu teerde Harry van Waveren aan de tand voelt over de krimp. Van Wa veren constateert dat Zeeuwen moeten leren leven met de effec ten van een afnemend inwonertal. De gedeputeerde wil de bevolking zeif prikkelen om met creatieve op lossingen te komen. Jan van Mourik en Margriet Ach- tereekte gaan in op de toekomst van de Westerscheide. Ze zetten vraagtekens bij de noodzaak van de bereikbaarheid van de Antwerp se haven via de Westerschelde. „Moeten we dan toch wachten op een volgende ramp om deze onvei lige schakel in de kustverdediging aan te pakken?" vragen ze zich af, met een licht verwijt richting de Deltacommissie die in haar rap port van september het nog niet aandurfde om de bereikbaarheid van de haven van Antwerpen ter discussie te stellen. In totaal staan zo 21 artikelen in het Zeelandboek van 2008. Met de ze boeken wilde Kees Bos een soort geschreven tijdsdocument van Zeeland neerzetten, dat alle fa cetten van deze provincie belicht. Wie het stokje van hem over neemt is nog niet duidelijk. Dat is aan het bestuur van de stichting Zeelandboek. Zeelandboek, uitgever Stichting Zee landboek. ISBN 9789077525173. hys 22,50 euro. Verkrijgbaar in de boekhandel of direct bij de stichting. De Zwaakseweel. Wandelroute bij Nisse NISSE PZC| Rolant Quist Het heggengebied bij Nisse heeft nationale allure. Een stukje oudland met poelen en natuurlijke afscheidingen, dat kom je in Zeeland en in Nederland niet dikwijls meer tegen. Natuur monumenten beheert het gebied in de Zak en heeft alle re den om stilletjes apetrots te zijn. R Informatiebord j tekst Jan van Damme foto's Dirk-Jan Gjeltema I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 20