Strenge regels zuivel China Hoofdverdachte bankfraude cel in Opzoeknaareen degelijke bank? Franse nieuwbouwmarkt zakt in T Meer informatie over een Wereldbank, Nederlandse bank of Fortis bank? Kijk op www.interieur-paauwe.nl. PZC Zaterdag 11 oktober 2008 Jf7 Overheid besluit tot scherpere controle na melamineschandaal. PEKING - Naar aanleiding van het melamineschandaal gaat de Chine se overheid de kwaliteitscontrole op de zuivelindustrie verscherpen. Dat is gisteren gemeld in de Chine se pers. Niet alleen wordt het toezicht op de productie en verkoop van zui velproducten opgevoerd, ook wor den melkveebedrijven en melkle- veranciers scherper in de gaten ge houden. Mensen die de veiligheids voorschriften negeren en keurings diensten die hun werk niet goed doen worden streng gestraft, aldus het persbureau Nieuw China. Bo vendien komen de namen van le veranciers die de regels aan hun laars lappen op een zwarte lijst, die openbaar wordt gemaakt. Gister werd ook bekend dat de va der van een elf maanden oude ba by die nierstenen heeft gekregen door de consumptie van met mela- mine verontreinigde melk het zui velbedrijf Sanlu voor de rechter heeft gedaagd. De man eist ruim 95.000 euro schadevergoeding. Hij wil ook de Zuivelbond voor de rechter dagen, omdat die onvol doende toezicht zou hebben ge houden op zijn leden. Sanlu is ook voor de rechter ge daagd door de ouders van een an dere zieke baby. In beide gevallen moet de rechtbank nog besluiten of de zaak in behandeling wordt WJI De Chinese zuivelsector wordt door de overheid aan strengere regels gebonden nadat vier ba by's stierven door het drinken van verontreinigde melk. genomen, maar het is al opmerke lijk dat de betrokkenen een ver zoek bij de rechter hebben mogen indienen. Eerder deze week zei den advocaten dat ze door ambte naren onder druk zijn gezet om ouders van kinderen die ziek zijn geworden door verontreinigde melk niet bij te staan. In China zijn vier baby's overle den die melkpoeder met een hoge dosis melamine kregen overleden. Meer dan 54.000 baby's zijn de af gelopen maanden in het zieken huis terechtgekomen en ruim tien duizend liggen daar nog altijd. i 1 1 1 ■£.<4 1 MONTPELLIER - Gezicht op een project van de Franse vastgoedontwikkelaar Nexity in Montpel- lier. Alain Dinin, directeur van Nexity, voorspelde gisteren in een vraaggesprek met dagblad Le worden volgens hem 180.000 arbeidsplaatsen be- Monde dat het aantal in aanbouw genomen wo- dreigd. Dinin meldde gisteren dat Nexity 500 ba ningen dit jaar daalt met 90.000 stuks. Daardoor nen schrapt. foto Guillaume Horcajuelo/EPA ROTTERDAM - De rechtbank in Rot terdam heeft de man die ABN Am- ro voor miljoenen euro's heeft op gelicht, gisteren veroordeeld tot achttien maanden cel, waarvan ne gen maanden voorwaardelijk en een werkstraf van 200 uur. Hij is gestraft voor oplichting en witwas sen. Zijn vrouw kreeg 120 dagen cel opgelegd, waarvan 79 dagen voorwaardelijk en eveneens een werkstraf van 200 uur. Drie ande re verdachten zijn vrijgesproken. Het Openbaar Ministerie had drie jaar celstraf tegen de hoofdverdach te geëist. De rechtbank achtte ech ter een „aanzienlijk" deel van op lichtingszaken onbewezen. Bij zo wel de man als bij zijn vrouw is meegewogen dat ze geen strafblad hadden en hun baan zijn kwijtge raakt. Drie andere verdachten zijn vrijgesproken. Met de fraude zou circa 7,5 miljoen euro zijn ge moeid. De man die begon met de zwendel, was medewerker van een filiaal van ABN Amro in Rot terdam. Hij verstrekte kredieten aan klanten die daarvoor volgens de eisen van de bank niet in aan merking kwamen. In ruil daarvoor betaalden zij hem 5 procent provi sie. De man en de vrouw sluisden het verkregen geld naar Suriname. Het tweetal zou het geld hebben geïnvesteerd in huizen en auto's. Olieprijs daalt tot onder de 80 dollar LONDEN - De olieprijs is gisteren onder druk van de kredietcrisis en de angst voor een wereldwijde eco nomische recessie met ongeveer 7 dollar gedaald tot onder de 80 dol lar pèr vat. Dat is het laagste ni veau in meer dan een jaar. Handel aren vrezen dat de olievraag door een recessie zwaar onder druk komt te staan. In juli bereikte de olieprijs nog een recordniveau van meer dan 147 dollar per vat (van 159 liter). Voor 2009 wordt de groeiverwach ting verlaagd met 190.000 vaten tot 690.000. Productie Nederlandse industrie omlaag VOORBURG - De productie van de Nederlandse industrie was in au gustus van dit jaar ruim 1 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. Dat meldde het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) giste ren. De productie daalde voor $e tweede maand op rij. In de eerste zes maanden van dit jaar steeg de productie nog met gemiddeld 1 procent. In de meeste branches werd minder geproduceerd dan in augustus 2007. De textielindustrie produceerde zelfs 6 procent min der. De omzet van de industrie steeg in augustus wel. Economie Singapore krimpt opnieuw SINGAPORE - De economie van Sin gapore is voor het tweede achter eenvolgende kwartaal gekrompen. Dat blijkt uit cijfers die de regering van de stadstaat gisteren heeft vrij gegeven. De economie van Singapore kromp in het derde kwartaal met 6,3 procent. Het kwartaal ervoor was de teruggang 5,7 procent. Singapore is daarmee het eerste Aziatische land dat in een recessie terechtkomt. De krimp wordt vol gens analisten vooral veroorzaakt door problemen in de productie en de bouw. 'Autoverkopen vallen terug' AMSTERDAM - De autoverkopen da len volgend jaar onder invloed van de verslechterende economie. ING Economisch Bureau verwacht dat in 2009 483.000 nieuwe personen auto's de showroom uitrijden, 17.000 minder dan dit jaar. De ING-onderzoekers hadden voorspeld dat dit jaar 495.000 nieu we personenauto's zouden wor den verkocht. Maar omdat de ver kopen de afgelopen kwartalen be ter gingen dan verwacht, hebben zij hun prognose voor 2008 met vijfduizend verhoogd tot 500.000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17