Stripfiguren komen tot leven media46 iw ïmfïïwmm Nieuw(s) De verwachtingen zijn hooggespannen: Single moet hét vrouwendrama van dit tv-seizoen worden. Ondertussen roemen Katja Schuurman, Bracha van Doesburgh en Eva van der Gucht om het hardst de relaxte sfeer op de set van 'die wijvenserie'. Bernice Breure sprak met hen. S1MGLE PZC Zaterdag 11 oktober 2008 media@wegener.nl IS1024-3650570 B fF^i| In Heimwee TV worden elke week 1, tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. Deze week: Family Ties 8 1 door Branko Eijssen George Orwell had na tuurlijk gelijk. In zijn boek Animal Farm, in 1945 verschenen en in middels een klassie ker, concludeert de schrijver uitein delijk dat 'alle dieren gelijk zijn, maar sommige zijn gelijker dan an deren'. Die uitspraak flitst onbe wust door het hoofd als je de uit spraken die regisseur Gary David Goldberg deed over de succesvolle Amerikaanse comedyserie Family Ties en hoofdrolspeler Michael J. Fox op een rijtje zet. „Als Mi chael op het podium stond, zaten de mensen op het puntje van hun stoel. Michael had het gewoon, die X-factor." Family Ties is Orwell in een aange past jasje: alle acteurs zijn goed, maar sommigen zijn gewoon beter dan anderen. Dat geldt ook voor Michael J. Fox, die in de serie - in de VS van 1982 tot 1989 uitgezon den en vanaf 1986 in Nederland te zien bij Veronica - de verstokte Ro- aald Reagan-fan Alex P. Keaton speelt. Hij heeft twee zusjes, de am- bitieloze en niet zo slimme Mallo- ry en de bijdehante Jennifer. Hun ouders, Steven en Elyse, zijn twee linksgeoriënteerde hippies die in de jaren zestig zijn getrouwd. De serie speelt zich af in het Rea- gan-tijdperk en gaat over de gene- foto W. Alan Creth/AP/GPO ratiekloof tussen ouders en kinde ren. Regisseur Goldberg heeft al snel door dat het personage van Fox mateloos populair is bij de kij kers. In eerste instantie is het de be doeling dat het verhaal vooral over de ouders gaat. Maar Alex P. Kea ton, altijd gekleed in overhemd met stropdas en ongevoelig voor de jaren zestig-idealen en stand punten van zijn vader en moeder, steelt de show. Goldberg gooit het script om. Fox wordt de ster. Hij is 21 jaar als hij aan Family Ties begint. Zijn briljante acteerspel blijft niet onopgemerkt. Fox wordt gerangschikt in het rijtje jonge, be loftevolle acteurs die een rijke Hol- lywoodcarrière wacht. Na 180 afle veringen en 7 seizoenen heeft hij drie Emmy Awards en een Golden Globe in de kast staan. Het levert Fox prominente rollen op in diver se films, waaronder de Back To The Future- trilogie. In 1991 werd bij Fox de ziekte van Parkinson vastgesteld. Negen jaar geleden stopte hij als acteur. Sinds dien is hij fondsenwerver voor stamcelonderzoek, een techniek waarvan hij gelooft dat het in de toekomst neurologische aandoenin gen kan helpen genezen. Fox is ge trouwd met Tracy Pollan, die in Fa mily Ties zijn eerste vriendin speel de. Ze hebben vier kinderen. G ANTI-PEPERNOTEN Het is vechten tegen de bierkaai, of liever gezegd tegen de pepernotenkaai. 3FM-dj Michiel Veenstra vindt het belachelijk dat ook dit jaar de pepernoten en chocoladeletters al ver voor december in de super markten liggen. Hij pleit ervoor geen pepernoten te eten tot het moment dat de sint zijn pakjesboot aanlegt. Net als vorig jaar heeft hij weer de speciale 'Nee, geen pepernoten tot Sinterklaas'-sticker in omloop gebracht. De sticker, die veel lijkt op de bekende anti-reclamedrukwerk-stickers, is via de site www.metmichiel.nl aan te vragen. LELIJK DING In de categorie televisieprijzen heeft Veronica Magazine Het Lelijk Ding in het leven geroepen. De gelukkige winnaars zijn deze week bekend ge worden. Can't Buy Me Love heeft de twijfelachtige eer Het Lelijk Ding te krij gen in de categorie voor het slechtste tv-programma. Giel Beelen is gekozen tot slechtste tv-presentator. Ruud de Wild mag twee Lelijke Dingen in zijn prijzenkast zetten: voor slechtste radiopresentator en voor het slechtste radio programma. Tanja Jess is verkozen tot slechtste radiopresentatrice. In de cate gorie slechtste tv-presentatrice viel Patty Brard in de prijzen. Naar verluidt wil Brard er niets van weten en weigert ze de prijs in ontvangst te nemen. IN DE HOOFROL De Avro heeft In de Hoofdrol uit de mottenballen gehaald. Op zondag 16 november keert het programma terug op de buis. Maar dan wel zonder Mies Bouwman. 'Musicaloloog' Frits Sissing gaat het programma pre senteren. Aan de oorspronkelijke programmaformule is niet veel veranderd. Prominente Nederlanders worden verrast en naar de studio gelokt. Daar ko men diverse gasten langs die in de loop van het leven van de 'hoofdrolspeler' belangrijk zijn geweest. esloten, meldt het bordje aan de deur die op een kier staat. Teleurgestelde voorbijgangers ten spijt, het knus ogen de cafeetje in de Indische buurt - met een comfortabele leren bank en krukken voor het raam - is tot eind december gereserveerd voor drie gasten: Katja Schuurman, Bracha van Doesburgh en Eva van der Gucht. Als respectievelijk Stel la, Fatima en Nienke nemen zij hier regelmatig de wereld en hun eigen vrijgezellenbestaan door. De twaalfdelige 'light dramaserie' Single handelt over drie vriendin nen, twee verpleegkundigen en een receptioniste, die in hetzelfde streekziekenhuis werken. Ze ploete ren zich als singles blijmoedig door het leven. Hun gefilosofeer over mannen, relaties en het leven is ge baseerd op de gelijknamige strip van Hanco Kolk en Peter de Wit die in een dozijn Vlaamse en Ne derlandse kranten, waaronder de ze, verschijnt. Drie werelden komen samen in de ze vriendschap, betoogt Bracha van Doesburgh aan het begin van wat weer een lange draaidag Is Eva van der GucK wel lomp genoeg om jou te speten En bitchy en humeurig genoeg?En bazig en eiQenwus genoeg? y j y 3 Zeg waar wanneer je Klaar bent, hoor wordt. Katja Schuurman: „Als je de karakters beschrijft, vraag je je af wat die drie bij elkaar te zoeken hebben." Van der Gucht, kriskras wijzend naar haar collega's: „Ik be grijp haar echt niet en zij snapt werkelijk niks van mij. Maar we ne men het van elkaar aan." Neem de scène die straks wordt op genomen. Zojuist is een collega be trapt op het zoenen met een ge trouwde arts. Een uitgemaakte zaak voor Nienke: de bedrogen we derhelft van die 'engerd' moet wor den ingelicht. Maar Stella past er voor de dokter - best een 'lekker ding' trouwens - te veroordelen. Ze rommelt zelf ook met een gebon den man, een vader bovendien. Sinds deze affaire heeft ze trou wens sterk de indruk dat alle kinde ren in de stad haar eensgezind do delijke blikken toewerpen. Hoewel in het koffietentje ook met deuren wordt geslagen, overstijgt de loyaliteit alle meningsverschil len tussen de Janes in de relatie jungle. Tussen de drie actrices, die elkaar voorheen niet kenden, is het ook buiten de opnamen om, in middels dikke mik. Schuurman: „Cliché? Eigenlijk helemaal niet. Ik heb de afgelopen veertien jaar op heel wat sets gestaan en kan op recht zeggen dat de sfeer nooit zo relaxt was als hier." De Vlaamse Van der Gucht zegt zich vooraf geen beeld te hebben gevormd van Schuurman. „Als je zoveel over ie mand hoort, zoals bij Katja, weet ik het juist niet meer. Ik zag door de bomen het bos niet. Ik dacht: we zijn vast alle drie fijne mensen, maar deze chemie kan je niet af dwingen." Schuurman op haar beurt over Van Doesburgh. „Bracha leek me al leuk en ze blijkt nog veel leuker. Ze is de gangma ker." Hilarische setmomenten zijn er al te over. Gisteren nog, vertelt La Schuurman grinnikend, was ze 'even' vergeten dat haar kleding vermaakt werd en dat ze alleen een badjas droeg. Toen ze tijdens de repetities haar 'jas' uittrok, zat ze dus ten overstaan van twintig man crew alleen in haar bh. En re gisseur Job Gosschalk, die van de herenliefde is, kan het niet laten om tot in de puntjes voor te doen hoe Stella zich tegen de zoveelste minnaar aan moet schurken. „Als een foute tennisleraar hangt hij om die mannen heen, niet serieus natuurlijk, maar zó grappig." Single brengt weinig herinnerin gen aan hun vroegere vrijgezellen bestaan naar boven, aldus Van Doesburgh en Schuurman die 'be zet' zijn. Het datingcircuit van seks bom Stella is Katja Schuurman vreemd, zegt ze met een knipoog. „Ik had helemaal nooit een date", grapt de actrice die onder meer een trits tegenspelers 'versleet' voordat ze trouwde. „Ik heb op de bank zitten wachten tot Thijs (Ro mer, red.) kwam. Het is wel grap pig dat ik dankzij Single zie wat voor een leven ik ook had kunnen leiden", blijft ze nog even in de rol van onschuldig meisje. Van der Gucht heeft geen relatie. „Ik ben niet heel erg op zoek, maar ook niet niet op zoek. Het schijnt dat je vaak je partner tegenkomt op het werk. Zit ik nét in zo'n wij venserie!" Van Doesburgh: „Heb jij weer." Van der Gucht is in Nederland vooral bekend als voormalig deel neemster aan Wie is de mol?. „Een fantastische ervaring. Niemand wist wie ik was en toch werd ik er mooi voor gevraagd." Ook bij Single is ze, zacht uitgedrukt, niet de bekendste van de drie hoofdrol spelers. Dat haar twee collega's we reldberoemd zijn in Nederland en op de voet gevolgd worden door de bladen, maakt haar niet on zeker. „Ik voel me helemaal geen outsider, ik ben daar helemaal niet mee bezig." Schuurman: „Dat is maar de buitenwereld. Als wij hier bezig zijn met Single, ligt die hele wereld achter ons." Naast de drie diva's komen nog tal van acteurs voorbij in bij- en gastrollen. Van Doesburgh krijgt als de dromerige Fatima een 'heel leuke' televisiemoeder wier naam nog geheim is. De 19-jarige Yan- nick van de Velde (zoon van filmre gisseur Jean) is een flirt van Stella. Katja Schuurman kwam hem jaren geleden al tegen bij de voetbal- comedy All Stars, waarin zij de kan tinejuffrouw speelde. „Toen kwam hij als F-je een lolly bij me kopen, nu ga ik met hem naar bed." Van der Gucht, hoofdschuddend: „Wij vinden hem dan ook véél te jong voor haar." Single, dinsdag, Net 5, 20.30 uur fjrf Reageren? redactie.media@wegener.nl HANCO KOLK PETER DE WIT ComicHouse Oosterbeek ~brScY& van Tbesburgh is eigenlijk veel le mooi an mij tó spelen. Jathebjememj.Ke. Die makenaBes mooier I öan Viet is. Bedankt.lk hoopte eigenlijk dat je me zou tegenspreken. x Katja Schuurman ts veel te oud om mij te spelen.' I Halo, ze is twee jaar jonger dan jij, hoor Ik ben óók te oud om mjj te spelen.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 124