Wonen aan het water 35 wonen Lelystad wonen@wegener.nl 024-3650509 PZC Zaterdag 11 oktober 2008 't Slaa 96 385.000 euro Bouwjaar: 1992 ia Te koop sinds: augustus 2008 Inhoud: 500 m3,140 m2 5 slaapkamers Perceel: 430 m2 Voordelen: Vrijstaand. Royale serre van 20 m2. Woonkamer watergericht, fraai aange legde tuin rondom. Nieuwe combiketel (2007). Vloerverwarming op hele bega ne grond. Garage en carport. Nadelen: Geen slaap- of badkamer op begane grond, wel mogelijkheid tot bouw daar van in garage. Bijzonderheid: Loggia bij ouderslaapkamer met moge lijkheid uitbouw dakterras op serre. Fuut 57 is 375.000 euro Bouwjaar: 2000 Te koop sinds: maart 2008 Inhoud: 578 m3, 175 m2 7 slaapkamers Perceel: 238 m2 Voordelen: Open woonkeuken. Alle vloeren bene den laminaat. Veel slaapkamers, ook te gebruiken voor hobby. Ouderslaapka mer met airco en kastenwand. Garage. Badkamer met vloerverwarming en decorradiator. Tuin op zuidwesten. Verf- werk buiten: oktober 2007. Nadelen: Geen gras in de achtertuin, alleen bor ders, verder geheel bestraat. Bijzonderheid: Enorm dakterras met wijds uitzicht. Rottumstraat 75 389.000 euro Bouwjaar: 1992 Te koop sinds: augustus 2008 Inhoud: 450 m3, 130 m2 3 slaapkamers Perceel: 389 m2 Voordelen: Aan waterpartij met plantsoen in rusti ge woonwijk, toch vlakbij voorzienin gen. Alles gelijkvloers. Inpandig bereik bare garage. Indeling kamers makkelijk aan te passen of uit te breiden. Tuin rondom met tuinhuis met veranda. Nadelen: Wat minder bergruimte omdat het een bungalow is. Bijzonderheid: Piramidekap waardoor de kamers extra hoog en ruimtelijk zijn. Huizen zijn er in alle soorten en maten. In elke regio is er van elke soort wel één te vinden met zijn eigen bijzonderheden. Elke maand laat llze Rike vergelijkbare huizen zien in verschillende regio's. In deze aflevering van Wonen naar Wens huizen van na 1991 die uitkijken op het water. duwboten die 's nachts over de ri vier grommen. En, de laatste tijd nogal veelbesproken, de kans dat een rivier bij hoog water buiten zijn oevers treedt. De voordelen van wonen aan het water hangen uiteraard net zo af van de functie van het water als de nadelen. Sommige bewoners van huizen aan het water vinden het heerlijk een eigen roei- of zeil bootje te kunnen aanmeren bij hun eigen tuin. Anderen willen een visstekje in de buurt. Maar al lemaal kiezen ze voor die bijzon dere rijkdom die wonen aan het water met zich meebrengt: het prachtige uitzicht. Reageren? ^■4 redactie.wonen@wegener.nl 8 Het Bildt 113 389.000 euro Bouwjaar: 2000 Te koop sinds: maart 2008 Inhoud: 600 m3,180 m2 4 slaapkamers Perceel: 412 m2 Voordelen: Vrijstaand aan kanaal Haven diep. Speelse indeling met apar te eetkamer. Dakterras met zicht op water. Moderne afwer king. Zeer luxe badkamer met bubbelbad en douchecabine. Grote ouderslaapkamer. Tuin op het zuiden. Nadelen: Inrichting (behang) niet naar ie ders smaak. Geen zolder in ver band met plat dak. Bijzonderheid: Kwartcirkelvormige eetkamer met uitzicht op het water. huis aan het water willen kopen, op enkele zaken letten. Het geeft bijvoorbeeld een 'andere flora en fauna'. Er zullen iets andere plan ten in een waterrijke tuin groeien dan op bijvoorbeeld droge zand grond. Invloedrijker is de hoeveel heid ongedierte die in en rond het water woont. Meestal beperkt zich dat tot meer muggen en spin nen, maar in een enkel geval kan het bezoek van waterratten bete kenen. Als je daar geen prijs op stelt, is het goed in de buurt na te vragen of er overlast is. Veel makelaars benadrukken ook dat het te verkopen huis grenst aan stromend in plaats van stil staand water. Stromend water schijnt minder snel te gaan stin ken. Maar het hangt natuurlijk so wieso af van het 'soort' water voor je deur. Is het een meer, een aangelegde plas om een woonwijk te verfraaien of een kanaal of ri vier? Die laatste twee stromen in ieder geval, maar brengen weer an dere nadelen met zich mee. Bij voorbeeld het lawaai van grote Nederland is een water land. In het buiten land denken 'ze' dat 'we' allemaal op een dijk wonen en 's och tends gaan zwemmen of de schaatsen onderbinden, al naar ge lang het weer. De realiteit is an ders. In ons dichtbevolkte land blijft het een voorrecht in een huis met uitzicht op het water te wonen. Of dat nu een kanaal, een rivier of een aangelegde waterpar tij in een woonwijk is. In deze ver gelijking vier huizen die dat veel geroemde uitzicht hebben. De meeste mensen willen aan het water wonen, omdat het rust uit straalt. „Er gaat niks boven het uit kijken over water", zegt Jelte Post van Vlieg Makelaars, verkoper van het huis in Lelystad. „Het is elke keer anders, elk moment van de dag en elk moment van het jaar. Met mooi weer is het heerlijk, maar in de winter heeft het ook gezelligheid, als er geschaatst kan worden." Toch moeten mensen die een Bovenaanzicht van de te koop staande woning in Lelystad (zie ook foto's onder). Wonen met uitzicht op het water is voor velen een droom, onder meer omdat water rust uitstraalt. foto':

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 111