bloemen is in 31 wonen B 'Wegzakken in heerlijke stoel' i wonen@wegener.nl 3 024-3650509 PZC Zaterdag 11 oktober 2008 Vaklui van de ambachtelijke meubelma kerij en stoffeerderij Jeantique zijn bezig met het snijden van leer, het vullen van stoelzittingen en het maken van frames. foto's Lenneke Veerbeek snelle communicatie. Ook kunnen klanten tussentijds proefzitten." De klanten zijn heel divers. Jeanti que levert aan particulieren, bedrij ven en projecten (en via de aparte BV Bendic ook aan bekende detail listen als Eijerkamp in Zutphen), restaureert oude meubels en doet maatwerk. „Soms hebben de men sen een duidelijk beeld in hun hoofd, soms nauwelijks een idee. In dat laatste geval komt onze ei gen ontwerper thuis om te kijken wat het beste bij de overige meu bels past." De prijzen lopen dan ook uiteen, afhankelijk van wensen en materia len. De levertijd varieert eveneens, maar is doorgaans maxi maal acht weken. „Een spoedklus is uiteraard altijd bespreekbaar. Ja zeker, dat gebeurt af en toe. Men sen betrekken een nieuw huis en hebben aan alles gedacht, behalve aan de meubels." Vreemde opdrachten zijn er soms ook. Zo wilde een hotel een bank met verstelbare armleuningen die rondom een plantenbak werd ge bouwd. Een ander hotel bestelde een 9 meter lange Chester- field-bank voor de lounge. „Maar die krijgt dan wel iets meer dan twee kussens, anders ziet het er na twee weken niet meer uit. Ook dat is maatwerk." www.jeantique.nl Nogal wat meubelmakers leveren ambachtelijke tafels van oud hout. TreeTrunkTables in Harlingen voert dit heel ver door. Het gebruikte hout is namelijk tot 35.000 jaar oud en afkomstig van de kauriboom in Nieuw-Zeeland. Deze bomen zijn in de laatste ijstijd geveld door de natuur en in moerassen bewaard gebleven, waaruit ze nu worden opgegraven. Tafelontwerper Mark van der Vlis: „Onze klanten zijn zowel particulieren als bedrijven die graag grote vergadertafels willen. Tafels worden uit een plank van maximaal 4 meter lengte gemaakt, met een onderstel van metaal of hout. Maar omdat de standaardafmeting 1x2 meter is, passen de tafels ook in vrijwel elk huis. Kopers variëren van bewoners van een klein rijtjeshuis tot eigenaars van gigantische villa's. En sinds kort hebben we na een lang proces ook fineer kunnen maken van dit oude hout. Nu leveren we alleen nog tafels, maar er volgen straks kasten, keukens en meer." Reageren? redactie.wonen- @wegener.nl www.treetrunktables.com Daar is bloemdecorateur Krijn Ver boom het mee eens. Hij is eigenaar van een bloemenzaak en leveran cier van boeketten aan bekende Ne derlandse interieurbladen. „Inte rieurs zijn steeds minimalistischer. We gaan van landelijk antiek naar strak en modern. Daar past een mooi monoboeket bij. Vroeger kochten mensen drie bosjes. Een voor op de box, een voor op tafel en eentje bij de haard. Maar nu hebben bloemen een andere rol in het interieur. Ze vullen de inrich ting aan en volgen woontrends." Die trends zijn ook afhankelijk van het seizoen. „Nu zijn dahlia's en gladiolen helemaal in. Lekker in een grote, strakke vaas. En horten sia's met lange stelen zijn klassiek en toch modern. Ook blijven pot ten vol rozen of tulpen een trend." Bloemenbureau Holland meldt dat er dit najaar vooral behoefte is aan rust, eenvoud, gezondheid en na tuur. „Puur simplisme in bloemen. Aards, rechttoe rechtaan, eerlijk." Volgens het bureau worden lelies echt 'in', net als asters en kogeldis tels. Dat mag dan wel weer in com binatie met hout, stro en koren. De bloemen lijken zó van het veld geplukt. Gebonden met ruw touw, op Delftsblauwe schalen, in robuus te vazen en samen met snoeitak- ken. Als het er maar puur uitziet. Volgens Verboom zijn gemengde bloemen niet uit de mode en zul len ze dat ook nooit raken. „Voor een gemengd boeket kies je sneller als cadeau. Is het voor jezelf, dan haal je een monoboeket." Niet alle bloemen zijn geschikt voor een gemengd boeket. Zo is de narcis een dwarsligger tus sen andere bloemen. De stelen van deze voorjaarsbloem scheiden een stof af waar andere bloemen niet van houden. Ook de roos laat vaak eer der zijn kopje hangen dan de rest van het boeket. Echte monobloe- men zijn de roos, de alstroemeria en de gerbera. Maar ook de zonne bloem is solo erg mooi. Verboom geeft nog een tip: „Veel kleine vaasjes bij elkaar met daarin steeds een enkele bloem is ook een goede optie. Daardoor krijgt de bloem op zich de volle aandacht. Een soort mini-monobos." www.fleurop.nl www.flowercouncil.org www.tuinbouw.nl In deze rubriek brengen wij bekende, tijdloze meubels - de '(neo)klassiekers' op woonge bied - voor het voetlicht. De Lounge Chair is bij zowei va der Joost als dochter Charlotte de Raad populair. eigen foto's ONTWERP Lounge Chair (1956). ONTWERPERS Charles en Ray Eames. EIGENAAR Joost de Raad. WANNEER GEKOCHT „Mijn schoonvader heeft de stoel ruim veertig jaar geleden ge kocht", zegt Joost de Raad. WAAROM GEKOCHT „Mijn schoonvader had een pijnlijke rug. Charles Eames zei met dit ontwerp 'te streven naar ultiem comfort'. Precies zoals Eames het wilde, doet deze stoel ook ons denken aan een zachte, ge bruikte honkbalhandschoen waarin je heerlijk wilt wegzak ken. Toen mijn schoonouders vier jaar geleden hun interieur veranderden, is de stoel bij ons terecht gekomen. Hij past goed in ons moderne huis. Boven dien spreekt de bijzondere con structie ons aan." De zit- en rugschaal en de arm leuningen van gevormde multi- .W' plex zijn met elkaar verbonden via 'shock mounts', verbindin gen van rubber en metaal. De bekledingselementen zijn af neembaar en de stoel heeft een (zwart, bruin, bruin-zwart of wit) lederen overtrek. PRIJS Prijzen lopen uiteen van zo'n 2.800 tot 7.700 euro, in clusief 'voetenbank' Ottoman. TE KOOP Bij Vitra-dealers (zie www.vitra.com). Voor Europa heeft alleen Vitra de exclusieve rechten op Eames-producten. Een zoekopdracht op internet levert meer verkoopadressen op, zoals Bauhaus-stars.com (849 euro voor 'oud model'). Ook een klassieker in huis? Mail info en foto van meubel en uzelf naar redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 107