Binnenland Van der Vlies, een alom geliefd theocraat STIPPENACTIE!!!!!! Oogmeting aan huis bij ouderen blijkt oncontroleerbaar Kabinet maakt van Kinderbijslag wapen tegen schoolverzuim Gebiedscommissies waterschap 'Opeten' huis hoeft niet meer FIETSEN EN FITNESSAPPARATEN: MET RODE STIP 15% KORTING! MET GROENE STIP 20% KORTING! (niet in combinatie met inruil/fietsenplan) 15% 15% 15% 15% Ex-moordverdachte krijgt 2 ton investering krachtwijk pzc Vrijdag 10 oktober 2008 7 Vrijwel de complete Tweede Kamer adoreert de rustige, ervaren SCP'er Bas van der Vlies. Zijn ideeën worden daarbij weieens vergeten. Als je nog niet zo lang gele den de werkkamer van SGP-leider Bas van der Vlies binnenstapte, had je het ge voel oog in oog te staan met Het Laatste Oordeel. Met de jaren, hij zit in de Tweede Kamer sinds 1981, is hij wat frivoler geworden. Hij loopt, traag en licht vooroverge bogen, inmiddels zelfs met een mobieltje aan het rechteroor. Ook al ziet dat er nog steeds wat on wennig uit, als iemand die voor het eerst een sigaret opsteekt. Soms veroorlooft hij zich tegen woordig zelfs wel eens een grapje tijdens een debat. Dan lachen zijn collega's héél hard. den bosch - Het gerechtshof in Den Bosch heeft gisteren een 31-ja- rige Bosschenaar bijna twee ton schadevergoeding toegekend. De man zat negen maanden onte recht vast wegens vermeende be trokkenheid bij een viervoudige moord in Hilvarenbeek in 1998. door Dtck Hofland De Kamer is gevallen voor Van der Vlies (66). Wat heet, ze gaat voor hem op de knieën. „Wie ben ik om aan de kennis van de heer Van der Vlies te twijfe len?" „Ik loop niet zo lang mee als de heer van der Vlies, maar..." „Zou ik, als Kamerlid met lang niet zoveel ervaring als de heer Van der Vlies, kunnen twijfelen aan zijn woorden?" „Groot respect voor de heer Van der Vlies." „Mag ik zo vrij zijn om de heer Van der Vlies met zijn enorme er varing te vragen of.." Hij laat het zich graag aanleunen. Het gaat voor het grootste deel om de volledig toegekende vergoeding van inkomstenderving, omdat de eenmanszaak van de oud-verdach te door zijn gevangenschap lang zaam kapot is gegaan. Het smarten geld viel met 56.000 euro fors lager uit dan de geëiste 180.000 euro. Met de handen stevig aan beide kanten van het spreekgestoelte kijkt hij de zaal rond. U ziet het goed, hier staat het langst zittende Kamerlid met een grote kennis van het staatsrecht, die weet hoe het er hier toe gaat, die alles voorbij heeft zien komen, die zich niet uit het veld laat slaan. Een man, die welk kabinet dan ook in alle redelijkheid tegemoet treedt, die bereid is het nog een keer uit te leggen, die een debat graag even wil samenvatten en tot de kern terugbrengen. Natuurlijk, voor veel Kamerleden is hij een baken van rust en erva ring. Het is ook een verademing om iemand te hebben die het ambt van volksvertegenwoordiger serieus neemt, zijn hele leven lang al. Maar dat behoort regel te zijn en geen uitzondering. Het is een mo tie van onvermogen van een volks vertegenwoordiging als ze in kat zwijm valt voor iemand omdat die Rekenkamer: minister moet duidelijke doelen stellen voor uitgaven. den haag - De komende drie jaar wordt ruim 150 miljoen euro extra gestoken in veertig achterstands wijken in achttien steden, maar niemand kan controleren of dat overheidsgeld ook goed wordt be steed. Gemeenten hoeven daar over geen verantwoording af te leg gen. Die kritiek uit de Algemene Reken kamer in een rapport over de 'Kracht wij ken'. Volgens de Reken kamer heeft minister Ella Vogelaar (Woning, Wijken en Integratie) nauwelijks instrumenten om ge meenten en woningcorporaties aan te sturen. Daardoor is het maar de vraag of de plannen die dit kabinet heeft opgesteld daad werkelijk van de grond komen. niet al na een paar jaar een af scheidsfeestje geeft. En je krijgt er helemaal een nare smaak van als je bedenkt dat de Staatkundig Gereformeerde Partij van Nederland het liefst een theo cratie wil maken. Niks vrijheid van godsdienst, niks democratie, niks scheiding kerk en staat. God regeert. Volgens het Oude Testa ment. Dat is grote pech voor vrouwen, homo's, moslims, abortusartsen, mensen die ondraaglijk en uitzicht loos lijden, overspeligen en zo nog een hele lijst. Bas van der Vlies is, ook in zijn modernere gedaante, nog altijd de plaatsvervanger op aarde van deze ondemocratische, onverzoenlijke Heer. Kamerleden vinden de man uit Maartensdijk misschien een beetje een zielige oude man en zijn partij onschuldig met die eeuwige twee zetels, maar al dat geslijm geeft geen pas. Het is zelfs gênant. Ook is niet duidelijk op welke pun ten Vogelaar de maatschappelijke situatie in de zogenoemde kracht- wijken wil verbeteren. Successen of mislukkingen zijn daardoor moeilijk achteraf door de Tweede Kamer en de burger te na te gaan, zegt de Rekenkamer. De Algemene Rekenkamer, een on afhankelijk orgaan dat de uitgaven van het Rijk controleert, heeft ge keken naar de praktische uitwer king van de plannen in zes van de achttien betrokken steden. Naast de vier grote steden zijn dat Eind hoven en Arnhem. De Rekenkamer vindt dat Voge laar duidelijker moet aangeven wel ke doelen zij wil bereiken. Ook moeten de effecten van projecten voor iedereen toegankelijk worden gemaakt, bijvoorbeeld via inter net. Het orgaan wil een commissie die de kwaliteit en uitkomsten van projecten toetst. klundert - Als de (hoog)"bejaarde bewoners van verzorgingshuizen niet naar de opticien of oogarts kunnen komen, dan komt de oog- deskundige wel bij hen thuis. Per bus, op de stoep vlak voor de deur. Dat is het idee achter de Oog bus, een landelijke primeur die gis termiddag in Klundert is gepresen teerd. Dat gebeurde op Wereld Zicht Dag, wereldwijd uitgeroepen door de Wereldgezondheidsorgani satie WHO. De Oogbus gaat vanaf eind deze maand op tournee langs de verzor gingshuizen. den haag - Bewoners van een ver zorgingshuis hoeven niet bang te zijn dat zij net als vroeger hun ei gen huis moeten 'opeten' als bij drage in de kosten. Staatssecretaris Jet Bussemaker (Volksgezondheid) schreef giste ren aan de Kamer dat AWBZ-cliën- ten met vermogen maar een klein beetje meer zullen" betalen. In de Tweede Kamer, en vooral bij het CDA, was ongerustheid ont staan over de plannen van het ka binet voor een vermogenstoets. Voor mensen met geld op de bank gaat de eigen bijdrage voor ge meentelijke hulp en AWBZ-zorg omhoog. Maar volgens Bussema ker gaat het slechts om een gerin ge verhoging, die het vermogen grotendeels intact laat. De maatregel móet 80 miljoen eu ro opleveren, waarvan 60 miljoen komt van bewoners van verpleeg- of verzorgingshuizen. Een op de tien mensen die gemeentehulp of AWBZ-zorg ontvangt, krijgt er mee te maken. Binnen AWBZ-in- stellingen zijn dit 50.000 verzeker den. Een bewoner van een instej- ling boven de 65 jaar met een ver mogen van 80.000 euro zal maan delijks 135 euro meer betalen. GEHELE MAAND OKTOBER Jiets ScfitKets Jerèmiasse www.fietsplezier.nl GOES Van der Spiegelstraat 54, tel. 0113 - 216 063, goés@fietsplezier.n! VLISSINGEN Troelstraweg 364, tel. 0118 - 477 230, vlissingen@fietsplezier.nl HBS Ouders worden gedwongen kinderen naar school te sturen. den haag - Het kabinet wil de kin derbijslag voor 16- en 17-jarige scholieren intrekken als ze niet naar school gaan. Op die manieer zou schooluitval verder worden te gengegaan. Ouders krijgen straks alleen nog kinderbijslag voor hun 16 en 17-ja- rigen als deze onderwijs volgen dat op z'n minst uitmondt in een diploma op mbo-2 niveau. Dat staat in een voorstel van minister Rouvoet (leugd en Gezin) en staatssecretaris Aboutaleb (Sociale Zaken) waar de ministerraad waar schijnlijk vandaag over zal spre ken. Het is momenteel al zo dat kinde ren van 16 en 17 naar school moe ten om recht te hebben op kinder bijslag. Dit is echter vastgelegd in een minimaal aantal lesuren. Van deze urennorm wil minister Rou voet af Leerlingen kunnen nu onderwijs volgen zonder dat ze in de school- bankjes zitten, bijvoorbeeld als ze bezig zijn met opdrachten die ze thuis kunnen uitvoeren. Door de nieuwe manier waarop de ver plichting op het volgen van onder wijs wordt vastgelegd, gaat voor enkele duizenden kinderen extra recht op kinderbijslag bestaan. Een paar honderd jongeren zullen afvallen. Het kabinet trekt 3,4 miljoen euro uit voor deze stijging van de kin derbijslag. Wilt u weten welke werkzaamheden het waterschap uitvoert in uw omgeving? Kom dan eens naar een vergadering van de gebiedscommissie. Tijdens deze vergaderingen is iedereen welkom. Direct na de opening van de vergadering kunt u inspreken over een onderwerp dat u onder de aandacht van het waterschap wilt brengen. Er staan vier vergaderingen van de gebiedscommissies van waterschap Zeeuwse Eilanden op het programma. Op de agenda's onder andere: de waterschapswet: Wat betekent dat voor de burger? Gebiedscommissie Zuid-Beveland Datum: maandag 20 oktober Tijdstip: 19.30 uur Locatie: Ons Dorpsleven, Poelvoordestraat 3 in 's -Gravenpolder Nog meer op de agenda: grasbeheer op waterkeringen. Som: Gebiedscommissie Walcheren/Noord-Beveland Datum: donderdag 30 oktober Tijdstip: 19.30 uur Locatie: steunpunt waterschap, Baayenhovenseweg 4a in Grijpskerke Nog meer op de agenda: waterberging Domburgsche Watergang en peilbesluit 6+. Gebiedscommissie Tholen en Sint Philipsland Datum: maandag 3 november Tijdstip: 19.30 uur Locatie: De Meulvliet, Zoekweg 8 in Tholen Gebiedscommissie Schouwen-Duiveland Datum: woensdag 5 november Tijdstip: 19.30 uur Locatie: Dorpshuis Zonnemaire, I.M. van de Bijlstraat 10 in Zonnemaire Kanaal weg 1 •Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118-621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7