Voorstel brandweer Goes stuit op kritiek 'Wetenschappelijk onderwijs in Yerseke' Eerste editie Jazz Dance in Club Devo Organen stimuleren door voetzoolmassages Korting op attracties in herfstvakantie Botsing tussen auto en bromfiets op Tholen Holtkampschool bij beste leerbedrijven kLeine <zh<z.im Restaurant Inter Scaldes wil geen industrieterrein om de hoek www.zeepoort.nl/pzc Rolluiken Zonwering DVZ Zonwering Baas coffeeshop Miami langer vast 26 Vrijdag 10 oktober 2008 PZC B Artiesten van Het Zout Water Theater uit Yerseke laten hun. versie van de toekomst in Yerseke zien. foto PZC Wethouder belooft uiterlijk 2010 'iets' voor het dorp neer te zetten. door Lilian Dominicus yerseke - De gemeente Reimers- waal is in gesprek met de Hoge school Zeeland, Universiteit Wage- ningen en Edudelta (het voormali ge Groen College) in Goes om 'hoog wetenschappelijk onder wijs' op het gebied van aquacul- tuur naar Yerseke te halen. Dat bleek gisteravond tijdens een brainstormsessie over de toekomst van Yerseke. „Op korte termijn betekent het dat we zoeken naar projecten waarin de scholen en bedrijven kunnen samenwerken. Op middellange ter mijn zouden we kunnen denken aan het neerzetten van een insti tuut of een schoolgebouwtje. Het moet een praktijkschool worden, waarin de kennis uit instituten als Imares en de wensen uit het be drijfsleven bij elkaar gebracht wor den", verklaarde extern adviseur Rob de Waard van Nieuwland Ad vies uit Wageningen. Hij tekende daarbij aan dat het idee voor de praktijkschool nog in een 'pril sta dium' verkeert. „We zijn nog in de verkenningsfase." Het is duidelijk dat er snel iets in Yerseke moet gebeuren om het dorp leefbaar te houden, nu de mosselsector het zwaar heeft. „Ik weet dat het gevaarlijk is om hier uitspraken over te doen, maar ui terlijk in 2010 zetten we in Yerseke iets neer, zodat de bevolking weet dat de gemeente Reimerswaal het deze keer serieus neemt", beloofde wethouder Hans de Punder (CDA). „Ik begrijp dat er nog veel frustatie uit het verleden naar bo ven komt. Er zijn zaken in het ver leden toegezegd die niet waar zijn gemaakt, terwijl het enthousiasme hier wel is." Tijdens de bijeenkomst, waar een ruime honderd mensen op af was gekomen, mochten de inwoners in kleine discussiegroepjes vertellen wat zij in Yerseke zouden willen veranderen. Meer toeristische voor zieningen, zoals in buurgemeente Wemeldinge ook is gebeurd na het verdwijnen van de binnen vaart, scoorde hoog. Er zou een ho tel moeten komen en de huidige jachthaven, de camping en het bungalowpark zouden moeten worden opgeknapt. Vrijwilligers van het Oosterscheldemuseum op perden het vijf of zes jaar oude plannetje om het museum naar de waterkant te verhuizen nu echt door te zetten. Er zou een educatie centrum kunnen komen met zee-aquarium, terrarium en aan dacht voor de ontstaansgeschiede nis van Yerseke. Maar ook zou er respect moeten zijn voor de zon dagsrust, waar een groot deel van de bewoners sterk aan hecht. W* De gemeente Reimerswaal wil be- woners laten zien dat ze het echt meent met de bevolking van Yer seke. Er is veel frustratie over be loftes die niet zijn nagekomen. Aantal fracties wil één besluit over post en zes nieuwe beroepsmensen. door Frank Balkenende goes - Neem zowel een besluit over de komst van zes nieuwe be roepskrachten bij de Goese brand weer, als over de plek van een nieuwe brandweerpost aan de westrand van de stad. Dat wensen de Goese fracties van WD, SGP/ChristenUnie en PvdA. „Dan kunnen we een integrale afweging maken", zei Paul Colijn (SGP/CU) gisteren in de commissie. Het college van B en W wil het be sluit knippen: 23 oktober kan de raad instemmen met de komst van zes nieuwe beroepsbrandweer mensen en in de maanden daarna wordt samen met de vrijwilligers van de op te heffen post 's-Heer Arendskerke gekeken naar de bes te locatie voor een nieuwe, kleine kazerne, net ten westen of ten oos- GOES - Ultiem verwend worden, daar draait het om op de eerste edi tie Jazz Dance in Club Devo in Goes. Vanavond staan dj's A Taste of Honey en soulzangeres Sabrina Starke op het podium. Starke stond eerder op North Sea Jazz, Metropolis en Noorderslag. De deuren van Devo zijn vanaf 22.30 uur geopend tot 04.00 uur. Een kaartje kost 15 euro, inclusief wel komstdrankje. wissenkerke - Organen stimule ren of ontspannen door reflexzo nes op de voetzool te masseren. Fi ona Hack geeft maandag een cur sus 'voetreflexologie' aan de West straat 24 in Wissenkerke. Deelne mers leren de technieken om deze vorm van massage toe te passen. Deelname kost 15 euro. De cursus is maandag van 10.00 tot 11.30 uur. Opgave: 0113-372563. ten van de Deltaweg. Verplaatsing is nodig om aan nieuwe kwaliteits normen voor de brandweer te vol doen. De fracties steunen op zich de verbetervoorstellen, hoewel sommige aanhikken tegen een jaar lijkse extra uitgave van 435.000 eu ro die daarmee gepaard gaat. WD, SGP/CU en WD willen ech ter in één keer een besluit nemen over nieuwe beroepskrachten en de plaats van de nieuwe post. Vol gens hen heeft de komst van be roepskrachten, die overdag ook zouden moeten uitrukken bij cala miteiten, wel een relatie met de nieuwe post en de toekomst van de vrijwilligers. De te kiezen plek heeft immers ge volgen voor brandweervrijwilli- gers van de post 's- Heer Arends- WD, SGP/CU en PvdA in Goes willen in één keer een besluit ne men over de aanstelling van zes extra beroepsbrandweermensen en een nieuwe brandweerpost. goes - Kinderen kunnen in de herfstvakantie met korting naar verschillende attracties in Zuid-Be veland en Tholen. In de 'Kidsgids', af te halen bij WV-kantoren, zit ten kortingsbonnen voor onder an dere het zwembad, verschillende musea en de bioscoop. Op vertoon van dit artikel krijgen belangstellenden de gids gratis mee bij de WV-kantoren. kerke. Zij hebben een alternatieve locatie net ten westen van de Del taweg aangedragen, zodat alle -ploegleden de aanrijtijd halen. Vrij willigers uit het westen van Goes zouden via het fietstunneltje met scooters kunnen komen, want de Deltaweg is een tijdbarrière. Ge zien de betere dekking van het grondgebied geeft het college de voorkeur aan een post op of rond het Tiendenplein. De meeste fracties willen de vrij willigers als het even kan binnen boord houden. Brandweervrijwilli- gers zelf voorzien een uittocht als beroepskrachten steeds eerder op de bluswagen zitten of als ze jaren moeten wachten op een vacature bij de post Heinkenszand. Het ziet ernaar uit dat een aantal fracties 23 oktober uitstel zal vragen. Burge meester Dick van der Zaag ziet dat niet zitten, omdat de Goese brand weer 1 januari 2010 voor alle taken een 'zes plus' moet scoren en de tijd dringt. tholen - Een 24-jarige automobi liste en een iS-jarige bromfietster kwamen gistermiddag rond half zes met elkaar in botsing op de kruising Postweg/Kettingdijk in Tholen. De automobiliste uit de ge meente Tholen sloeg vanaf de Post weg linksaf de Kettingdijk op. Daarbij zag ze de bromfietster, ook uit Tholen, net te laat. De 24-jarige kon een botsing niet meer voorko men. Niemand raakte gewond. goes - De Holtkampschool in Goes is derde geworden in de lan delijke wedstrijd Beste Calibris Leerbedrijf De jury heeft de leer bedrijven beoordeeld op het oplei den en begeleiden van stagiaires. De Holtkampschool behoorde hiermee tot de beste drie van ruim 39.000 leerbedrijven. De prijs bestaat uit een oorkonde en een beeld. schoorsteenkappen windwijzers sierhekken poorten (geautomatiseerd) tuinhaarden rozenbogen, etc. Zuidweg 21 c Krabbendijke telefoon 06 53 25 44 96 www.hetkleinegeheim.nl door Luc Oggei kruiningen - Manoir Restaurant Inter Scaldes in Kruiningen verzet zich tegen de mogelijke komst van een watergebonden industrieter rein in de nabijgelegen polder Schorebrug. Het bedrijf heeft in middels twee advocaten in de arm genomen, zegt Claudia Brevet van het tweesterrenrestaurant. De ondernemer vindt het 'onbe grijpelijk' dat de locatie-Schore- brug in beeld is. „De Sloehaven is afgevallen, maar het is ons vol strekt onduidelijk waarom. Je zou watergebonden activiteiten juist moeten bundelen in plaats van ver spreiden." Volgens Brevet is het van 'essentieel belang' dat de direc te omgeving van Inter Scaldes met rust wordt gelaten, wil het bedrijf zijn kwaliteit op langere termijn in stand houden en een bijdrage blij ven leveren aan het bedrijfsleven, de cultuur en het toerisme in Zee land. „Betekenen wij dan niks voor Zeeland, zo komt het een beetje over. Naast Oud Sluis zetten ze toch ook geen fabriek neer?" Behalve Inter Scaldes is ook de VW Yerseke bezorgd over de plan nen. De VW heeft geïnvesteerd in het fietsknooppuntnetwerk. een deel daarvan komt te vervallen als 'Schorebrug' doorgaat. De gemeenteraad van Reimers waal bespreekt dinsdag om 20.00 uur in het gemeentehuis de inten tieovereenkomst tussen provincie, .de gemeenten Reimerswaal en Goes, Rijkswaterstaat en water schap Zeeuwse Eilanden. Kompleet geleverd en gemonteerd Ruime korting voor doe-het-zelvers y Hoofdstraat51 Kruiningen Telefoon (0113)21 1645 middelburg - Het voorarrest van de 36-jarige eigenaar van coffee shop Miami in de Westkolkstraat in Terneuzen is met twee weken verlengd. Dat maakte het Open baar Ministerie gisteren bekend. De exploitant werd dinsdag opge pakt in verband met de inval van politie en Justitie, twee weken te rug. Bij die inval werden de 36-jari- ge bedrijfsleider en een 34-jarige man aangehouden. In het huis van de bedrijfsleider en dat van de an dere verdachte werden tientallen kilo's softdrugs gevonden. De shop zelf hield zich aan de regels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78