Connexxion schrapt belbussen 35 31 Wensen voor de nieuwe school Verkoop Aria na herfstvakantie Brand op schip bij scheepswerf Reimerswaal mm Belasting Gedichten van Simon Vinkenoog eindelijk verzameld Vrijdag 10 oktober 2008 ÏTEjKJ 25 Onduidelijkheid over scheepslading met nieuw systeem voorbij Tip? redgoes@pzc.nl Bussen óp vaste tijden komen op meeste plaatsen terug. door Harmen van der Werf GOES - Vervoersbedrijf Connex xion schrapt de meeste belbussen in de nieuwe dientsregeling die 14 december ingaat Op belbusverbin dingen die verdwijnen, gaan weer op vaste tijden (kleine) bussen rij den. Op lijnen die nauwelijks reizi gers trekken, zoals die tussen Nis- se, 's-Heer Abtskerke en 's-Graven polder, blijft Connexxion wel bel bussen inzetten. De belbus is in 2006 ingevoerd op de Bevelanden, Schouwen-Duive- land en Tholen. Het idee erachter was alle dorpen in de Oosterschel- deregio weer bereikbaar te maken met openbaar vervoer. Omdat een belbuslij n goedkoper is dan een ge wone, vaste buslijn, was dat finan cieel mogelijk. Passagiers moeten voor de belbus een uur van te vo ren bellen. De provincie die het openbaar bus vervoer in Zeeland onder haar hoe de heeft, juichte het belbusconcept in 2006 toe. „Maar", moet provin cieambtenaar Ferry Chervet achter af constateren, „het belbusconcept is niet goed bevallen, omdat het in de praktijk van alledag te ingewik keld blijkt te zijn." Vorig jaar kwamen er al veel klach ten van passagiers over belbussen die niet kwamen opdagen of veel te laat kwamen. Vooral in Elle- woutsdijk was het raak. Ouders van schoolgaande kinderen klaag den steen en been. Omdat de bel bus vaak niet kwam, moesten zij ril Het in 2006 ingevoerde belbus- concept is in de Oosterscheldere- gio zo goed als mislukt. Connex xion trekt er met de provincie de stekker uit. hun kinderen naar school in Goes brengen of moesten hun kinderen op de fiets. De provincie onder nam actie richtting Connexxion. Dat leidde ook tot verbeteringen, aldus Chervet. „De laatste tijd krij gen we echter weer meer signalen dat het niet goed gaat." Die signa len komen onder meer uit Nieuw- dorp, waar de dorpsraad bij de pro vincie aan de bel trok en bij ande re dorpsraden in Borsele. Secreta ris Hans van Dam stelt: „Als je niet in staat bent een belbusservi ce te bieden, moet je dat ook niet doen. In Nieuwdorp maken niet zoveel mensen gebruik* van de bus, maar zet dan bijvoorbeeld 's ochtends om acht uur voor vaste klanten een gewone bus in." Een probleem met de belbus is dat Connexxion niet continu chauf feurs achter de hand heeft die een belbusrit kunnen rijden. Het ver voersbedrijf zet vaak particuliere taxibedrijven in. „En dan komt er wel eens een gewoon taxiritje tus sendoor", weet Chervet. In Vlaan deren is het belbusconcept wel ge slaagd. Chervet: „Chauffeurs heb ben daar aan huis een busje staan en ze hebben slaapdiensten. Zij zijn dan direct beschikbaar, maar dat is wel duurder." .'MêM', WiÊÊêxi -ÈkSfius GOES - Leerlingen van het Auris College en prak tijkschool De Wissel gooien een 'wenston' in een kuil op de locatie van hun toekomstige school, aan de 'onderwijsboulevard' Bergweg in Goes. „Ik heb een lift gewenst", zegt de 14-jarige Kayleigh Houtepen. „En ik een pooltafel!", schreeuwt een jongen achter haar. Gisteren is de bouw officieel begonnen, vanwege problemen met de bodemsa- GOES - Na de herfstvakantie begint de verkoop van de woningen voor de nieuwe wijk Aria aan de zuid rand van Goes. Het verkooppunt komt in de opge knapte Albertinahoeve aan het Py- keswegje. De eerste fase van het 350 woningen in Zeeuwse stijl tel lende plan betreft de bouw van 70 huizen. Die liggen tegen de wijk Ouverture aan. Het project, dat begin 2008 zou be-, ginnen, is vertraagd omdat er wat langer is gewikt over de invulling. GerèchtsDeurwaardersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat deurwaarder M. Weertman- d.d. 07-10-2008 blijkt, dat t.v.v. Geertruida Maria Dingemanse, wonende te Koudekerke, aan ROBERT JEAN PIERRE KNIPPERS, zonder beken de woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding, van 22-09- 2008 met aanzegging dat uiterlijk 21-01- 2009 een verweerschrift kan worden inge diend door een advocaat bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde R.J.P. Knippers kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adres sen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes HANSWEERT - De brand die gister ochtend woedde op de gastanker Mistral bij scheepswerf Reimers waal in Hansweert, is vermoede lijk ontstaan door staalreparaties de avond ervoor. „Maar", stelde di recteur-eigenaar Rudi Pieters van de werf, „honderd procent zeker is dat nog niet." Omstreeks kwart over vier/half vijf is de brand ontstaan in de bak op de voorplecht van de Mistral. Poetsdoeken en trossen die er la gen, hadden vlam gevat. Even na acht uur was de brand volledig ge blust. De schade bleef beperkt tot de bak waarin het vuur woedde. „Het valt al met al mee", aldus Pie ters, „voorzover je daarvan kunt spreken." De brandweer van Rei merswaal had er moeite mee de vuurhaard door rookontwikkeling te bereiken. De Mistral - die is geregistreerd in Limassol, Cyprus, en in beheer is bij Hanseatic Shipping - ligt sinds anderhalve week voor regulier on derhoud in Hansweert. De plan ning was dat de gastanker eind vol gende week weer zou kunnen ver trekken. Pieters verwacht dat dit nog steeds mogelijk is. nering enkele maanden later dan gepland. Als al les goed gaat, is het nieuwe gebouw in oktober 2009 klaar en komt er een eind aan de omzwer vingen van beide scholen. foto Luc Oggel Tip? redactie@pzc.nl Het is begrotingstijd. Gemeen teambtenaren hebben veel gere kend. Hoeveel komt er binnen, wat gaan we doen en moet daar voor de belasting omhoog? Het resultaat is een dik rapport dat Programmabegroting heet. jour nalisten hebben vervolgens de taak deze woord- en cijferbrij binnen enkele uren om te zetten in een helder artikel. En dat was deze redactrice uit Burgh-Haam- stede gelukt. Ze zat alleen nog met de kop boven haar verhaal. „Onroerend zaakbelasting is te lang. Weet iemand hier een kor ter woord voor?", riep zij over de redactievloer. Het bleef even stil tot de chef vanuit de hoek brom de: „Probeer eens diefstal."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77