Honte mikt op drieklapper Blomdahl en Jaspers onderdak GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? www.autoshak.nl Honda Goes 44 Vrijdag 10 oktober 2P08 PZC GOES - Het vertrek van Dick Jas pers en Torbjörn Blomdahl bij Hanze Catering betekent niet dat beide topspelers uit de eredivisie driebanden verdwijnen. Het twee tal heeft een akkoord bereikt over een overstap naar De Uitspanning in Barendrecht dat voor die gele genheid een nieuwe hoofdsponsor krijgt: het Rotterdamse container- bedrijf Van Donge De Roo. Jaspers en Blomdahl trokken on langs met hun ploeggenoten Mar tin Horn, Jean van Erp en Ad Kore- vaar de stekker uit het driebanden team van Hanze Catering, omdat de sponsor hen geen vergoedingen meer betaalde. Met de komst van twee spelers uit de top-3 van de wereld hoort Van Donge De Roo nu bij de topfa vorieten in de eredivisie. Het is nog onduidelijk wanneer Jaspers en Blomdahl voor het eerst voor hun nieuwe team in het strijdperk treden. .Formeel zijn Jaspers en Blomdahl nog steeds spelers van Hanze Cate ring en zijn de wedstrijden van dat team van komend weekend slechts uitgesteld", verklaart voor zitter Santos Chocron van de sec tie driebanden van de KNBB. „In de vergadering van aanstaande maandag beslissen wij over het ver zoek om terugtrekking uit de com petitie van Hanze Catering. Als dat gehonoreerd wordt, ligt de weg ■pot de spelers van dat team open om over te stappen naar een ande re ploeg." Roeivereniging houdt achtste editie van Abeelenrace. door René van Stee GOES - De laatste twee jaar pakte de acht van roeivereniging Honte de zege tijdens de Abeelenrace op het Kanaal door Walcheren. De Middelburgers gaan zaterdag op voor hun derde achtereenvolgende triomf en hun vijfde in totaal. Gelet op de samenstelling van de ploeg lijkt die klus niet al te lastig. Want met aan boord onder ande ren Berd van der Steeg (slag), Syt- se Maljaars, Ramses Koning, Cees Dekker, Axel Waterman, Mark Moolenaar, Maarten de Boer en stuurvrouw Rinske Dijkstra be schikt Honte wederom over een ij- zersterke equipe en bovendien over minstens vier oud-winnaars. De zwaarste concurrentie komt tra ditiegetrouw van studentenroeiver eniging Orca uit Utrecht. Aange zien Honte hun aartsrivalen in 2006 en 2007 op grote afstand roei den (op respectievelijk vijftig en 49 seconden), moeten de Utrech ters zich dit jaar waarschijnlijk we derom tevreden stellen met een tweede plaats op het koningsnum- Ten opzichte van eerdere edities van de Abeelenrace zit de groei bij de achten er nadrukkelijk in. In vroegere jaren waren het er hoog uit drie, terwijl zaterdag zes boten meevaren. Een primeur is de deel name van de vrouwenacht van de Roosevelt Academy. Orca vaardigt twee boten af, terwijl ook Row- dow uit Terneuzen, uiteraard Hon te zelf en een roeivereniging uit Brugge present zijn. Scaldis uit Goes is op dit onderdeel afwezig. De afstand voor volwassenen is vijf kilometer, de jeugd tot en met 17 jaar roeit een afstand van 2,5 ki lometer. Alle deelnemers finishen ter hoogte van het gebouw van Rijkswaterstaat naast de Schroe- brug in Middelburg. Meer dan zes tig boten hebben zich inmiddels ingeschreven. Naast achten, ma ken ook skiffs, tweeën en vieren hun opwachting. De start van het eerste blok is om 12.00 uur. Het tweede blok met bo ten, waarin het koningsnummer van de achten is opgenomen, be gint om 15.00 uur. Rg Tijdens de achtste editie van de Abeelenrace op het Kanaal door Walcheren verdedigen de roeiers van de acht van Honte uit Middel burg hun titel. Driebanders 3BSD pakken eerste zege KWADENDAMME - Na twee nederla gen en een gelijkspel behaalde de driebanders van 3BSD Duivelands Meubelhuis in poule vijf van de vierde divisie de eerste overwin ning. In Kwadendamme werd Ste- ketee Schilders met 2-6 verslagen. Al voor de pauze kondigde een rui me overwinning zich af. Jan Suy- kerbuyk en Piet Kox wonnen hun partij en zorgden voor een 0-4-voorsprong. Na de thee ver loor Philip van der Male, maar hij speelde opnieuw een goede partij. Tegenstander André de Broekert deed het echter net iets beter (25-23). Bas de Zeeuw stelde de winst veilig door naamgever Steke- tee ruimschoots te kloppen. FM Sranang ook na vierde duel ongeslagen ETTEN-LEUR - De zaalvoetballers van FM Sranang bleven ook op de vierde speeldag van de nieuwe competitie in de hoofdklasse onge slagen. In Etten-Leur won de ploeg van coach Ramon Dahoe met 6-3 van ELZV/Auto Hommel. De rust stand was 3-1 in het voordeel van de Bevelandse bezoekers. Sranang had de gehele wedstrijd een over wicht en kwam ook geen moment in de problemen. Steven Fitsch en Ouassim Hamoudi scoorden na mens de Goese hoofdklasser elk twee keer. Iby El-Uarichi en Pim Bruins waren elk één keer trefze ker. Hoogerland houdt de leiding in Venezuela GOES - Wielrenner Johnny Hooger land is ook na de vierde rit leider in het klassement van de etappe koers Classica Ciclisto Internatio nal in Venezuela. De wedstrijd duurt nog tot 15 oktober. De Yersekenaar eindigde in vierde etappe na een massasprint op de 24e plaats. In het klassement leidt Hoogerland met acht seconden voorsprong op de Venezolaan Jho- an Paez. Diezelfde renner versloeg hij eergisteren in de eindsprint van de derde etappe. AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381 Amundsenweg 19, 4462 GP Goes. Telefoon: 0113 - 237070. Fax: 0113 - 237079. www.hondagoes.nl B1- S. Honda Civic vanaf B-label. Brandstof- y verbruik: min. 11/19,6 km, max. 11/14,7 km. COi-uitstool: min. 135 gr/km, max. 160 gr/km. Lease o.b.v. 48 mnd, 20.000 km p/\r (Full Operational Lease excl. brandstof). Afgebeeld model kan voorzien zijn van accessoires. S/lverstone- actie loopt t/m 31 december 2008 en geldt niet voor de Honda Civic Hybrid. Honda Civic 1.4 Silverstone vanaf €22.450,-. U rijdt al een Honda Civic vanaf 19.400,-. Leaseprijs vanaf 380,-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74