lopen geld promotie mis PZC 25 Schoolsport in vakantie Baas Miami zit nog vast Hied Zuidbrug zeesluis met veel passen en meten geplaatst ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Geen bijdrage aan fonds nu baatbelasting in Terneuzen van baan is. door Eigéné Veirstraeteim TERNEUZEN - De ondernemersvere niging City Terneuzen ziet een be drag van ruim 30.000 euro voor promotie-activiteiten aan haar neus voorbijgaan. Dat geld zouden de ondernemers van de gemeente krijgen omdat bij de berekening van de baatbelas ting voor de Noordstraat kosten zijn doorberekend die de gemeen te niet echt heeft gemaakt. Naar aanleiding van een uitspraak van het gerechtshof in Arnhem rond baatbelastingaanslagen in Breda hebben burgemeester en wethou ders echter besloten de onderne mers in de Noordstraat alle betaal de baatbelasting terug te geven. Het gaat om een gezamenlijk be drag van meer dan een kwart mil joen euro. Aanvankelijk zouden de onderne mers via de baatbelasting een deel van de kosten voor de facelift van de Noordstraat moeten meebeta len. Er ontstond al meteen discus sie over de kosten die de gemeente daarbij opvoerde. Zoals een post Nu de winkeliers in de Noord straat van Terneuzen hun baatbe lasting terugkrijgen, krijgt de on dernemersvereniging City geen geld voor promotie-activiteiten. van bijna 100.000 euro voor zaken als het besteksgereed maken van het plan en toezichtkosten door de gemeente. „Geld dat we als ge meente wel naar het project toere kenden, maar niet daadwerkelijk hebben uitgegeven", zegt wethour der Adhemar van Waes. De onder nemers voerden echter aan dat zij op hun beurt ook kosten hadden tijdens de reconstructie van de Noordstraat.. De gemeente vond dat de onderne mers daar een punt hadden. Er werd afgesproken dat zou worden gewacht op de uitspraak over de baatbelasting die de Bredase win keliers hadden aangespannen. Als het gerechtshof in Arnhem de ge meente Breda gelijk zou geven zou ook de baatbelasting in Terneuzen definitief doorgaan. In dat geval zou de gemeente de ondernemers vereniging City Terneuzen zo'n 30.000 euro toestoppen voor pro motie-activiteiten. Dat bedrag heb ben de gezamenlijke winkeliers te veel betaald. Nu het gerechtshof een streep heeft gezet door baatbelasting in Breda is ook de Terneuzense baat belasting van de baan. En nu hoe ven de ondernemers helemaal niets meer te betalen", zegt Van Waes. „Dus dan gaan we ze na tuurlijk niet nog eens 30.000 euro extra geven. Maar dat wist de on dernemersvereniging. Dat hebben we destijds duidelijk met elkaar af gesproken." Gedichten van Simon Vinkenoog eindelijk verzameld Vrijdag 10 oktober 2008 Onduidelijkheid over scheepslading met nieuw systeem voorbij Tip? redtern@pzc.nl OOSTBURG - Sluise basisscholieren van groep 3 tot en met 8 kunnen donderdag 16 oktober meedoen aan een sport- en spelinstuif in sportcentrum De Eenhoorn in Oostburg. Voor twee euro kunnen kinderen" onder meer hockeyen, badminton nen, tafeltennissen, voetballen in een pannakooi en sumoworstelen in een echt pak. In het zwembad kunnen liefhebbers onder meer schatduiken en deelnemen aan een speciale zwemtraining van Scheldestroom. De dag is op touw gezet om kinderen bekend te ma ken met een aantal sporten in het kader van 'Sluis in beweging'. TERNEUZEN - Ook in Terneuzen was er gisteren sprake van een filevrije dag. Maar dat er geen files voor de noordbrug van de zeesluis stonden, had een andere re den. De scheepvaart was van zeven uur 's ochtends tot in de namiddag gestremd en dus werd het wegverkeer even niets in de weg gelegd. De stremming was nodig om de bokken Ajax en Amsterdam de ruimte te geven voor de plaatsing van de nieuwe 420 ton wegende zuid- brug. Het inhangen van de brug vergde veel passen en meten, maar net na het middaguur lag het gevaarte op zijn plaats. De komende weken wordt de ballastkist van 480 ton bevestigd en worden de hydraulische en elek tronische systemen geïnstalleerd. Eind november komt de brug weer in bedrijf. foto Wim Kooyman In de woning van de bedrijfsleider en in die van de andere verdachte werden tientallen kilo's softdrugs aangetroffen. De shop zelf bleek zich aan de regels te houden; er was niet meer dan de toegestane voorraad (500 gram) in huis. Miami sloot vervolgens de deuren. Volgens een woordvoerder is de heropening afhankelijk van de be schikbare handelsvoorraad. Wan neer de deuren opengaan, was gis teren nog onduidelijk. Langer dan een week vergt het vermoedelijk niet. door Wout Bareman MIDDELBURG - Het voorarrest van de 36-jarige eigenaar van coffee shop Miami in de Westkolkstraat in Terneuzen is met twee weken verlengd. Dat maakte het Open baar Ministerie gistermiddag be kend. De exploitant werd dinsdag opgepakt in verband met de inval van politie en justitie, twee weken geleden. Bij die inval werden de 36-jarige bedrijfsleider en een 34-jarige man, die via de achter deur het pand wilde verlaten, al aangehouden. GerechtsDeunvaorc/ersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat deurwaarder M. Weertman d.d. 07-10-2008 blijkt, dat t.v.v. Geertruida Maria Dingemanse, wonende te Koudekerke, aan ROBERT JEAN PIERRE KNIPPERS, zonder beken de woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding, van 22-09- 2008 met aanzegging dat uiterlijk 21-01- 2009 een verweerschrift kan worden inge diend door een advocaat bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde R.J.P. Knippers kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adres sen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53