heeft draagvlak gekost Bijna te professioneel S^'-icSC? Ziekenhuizen wantrouwen verdwijnt' Vragen van PZC-lezers over kredietcrisis PZC Vrijdag 10 oktober 2008 3 Op zoek naar een aanhang wagen! COMMENTAAR De ongelukkige voorbereiding van de fusie van de ziekenhuizen in Midden-Zeeland gaat een nieuwe fase in. Die dreigt zo mogelijk nog stroperiger te worden dan de voorgaande. Tot nu toe lukt het de plannenmakers maar niet om voldoende steun te verwerven. Het lijkt steeds of de kritiek van Zeeuwen als water van hun rug glijdt. Het Centrum Zorg en Bouw bevestigde gisteren dat de ziekenhuisdirecteuren Hans Simons en Rob Zomer slecht luisteren en hun plannen niet goed uitleggen. Deze uitkomst is vervelend voor de toch al zeer omstreden directeuren. Ondertussen wijkt Simons geen centimeter. Zijn antwoord op de eis van de Walcherse gemeenten dat er op het eiland een basisziekenhuis moet komen, doet vrezen dat de kritiek hem koud laat. Volgens Simons heeft een basisziekenhuis geen kans van overleven maar een volwaardig ziekenhuis wel. Wie kan dit nog volgen? Het kan dus geen kwaad als de provincie de communicatie van Simons overneemt. Dat zal de keuzes niet minder pijnlijk maken, maar wellicht wel veel duidelijker. De directies hebben onvoldoende uitgelegd waarom het ziekenhuis in Vlissingen sluit en in Middelburg een nieuw wordt gebouwd. foto Lex de Meester dat niet weet wat ze met haar toe komst moet, en is een combinatie van film en animatie. Het geheel zag er zó professioneel uit, dat de jury aanvankelijk niet geloofde dat de film door studenten was ge maakt. „Benjamin heeft het verhaal be dacht", zegt Erik. „We hebben sa men gefilmd en geregisseerd, en ik heb de special effects gedaan." Ben jamin en Erik (beiden 21) zitten in het vierde jaar van de studie IT me dia aan het ROC. „We hebben een keer een interview gefilmd voor school, maar zoiets hadden we nog nooit gedaan." Erik werkt al wel als 3D-artiest. Ze willen allebei verder in het filmvak. Erik: „Ik wil- iets met animaties en special ef fects doen, Benjamin wil regisseur of scriptschrijver worden." lezersvragen De perikelen rondom Fortis en an dere internationale banken en ver zekeraars laten veel mensen niet onberoerd. Hoewel de kranten en andere media er bol van staan, le ven er veel vragen. Ook bij de PZC komen vragen van lezers binnen. Ze maken zich vooral druk om de veiligheid van hun spaargeld. Som migen lieten bijvoorbeeld weten dat ze hun spaartegoeden over ver schillende banken willen spreiden, vooral om in aanmerking te ko men voor een hogere garantie van De Nederlandsche Bank. De economieredactie van de PZC zal proberen een antwoord te vin den op (een selectie van) deze vra gen. Daartoe doet ze mede een be roep op deskundigheid in de pro vincie. De antwoorden worden in de krant en op www.pzc.nl gepu bliceerd. Vragen kunnen gestuurd worden aan economie@pzc.nl Ziekenhuis Walcheren beschikbare informatie over het al gemeen ook verantwoord ge bruikt. Dat ze niet aan de eisen en voorkeuren van alle betrokkenen hebben voldaan, komt omdat ze een hele moeilijke afweging moes ten maken tussen al die belangen, merken de onderzoekers op. Het rapport beoordeelt de besluit vorming vanuit diverse oogpun ten: patiënten, personeel, geld en locatie. En vanuit al die oogpun ten is verantwoord en zorgvuldig gewerkt. Ook is genoeg rekening gehouden met wettelijke eisen aan de spoedeisende eerste hulp in Benjamin Bouwman en Erik van Helvoirt winnen filmwedstrijd. door Dewi Gigengack VLISSINGEN - Studenten Benjamin Bouwman en Erik van He'lvoirt uit Middelburg hebben de 'One Minu te Movie Contest' van het ROC Zeeland gewonnen, jongeren tus sen de 14 en 24 jaar konden film pjes van ongeveer een minuut met als thema 'schoolkeuze' insturen. De filmwedstrijd is onderdeel van de ROC-campagne Knooppunt Toekomst, waarmee de school tijdi ge studie-oriëntatie promoot, en schooluitval wil voorkomen. Het winnende filmpje werd door een jury gekozen uit 36 inzendin gen. De film gaat over een meisje Middelburg. Ook andere locaties zijn voldoende onderzocht voor de keuze voor een hoofdvestiging in Goes en een nevenvestiging in Middelburg is gemaakt. Van Heukelom hoopt dat het on derling wantrouwen door dit rap port verdwijnt en dat in gezamen lijkheid een oplossing gezocht kan worden. „Het is 5 voor 12. We moe ten volgend jaar de plannen gaan uitvoeren. Als we langer wachten, is het te laat. Dan krijgen we toe standen als in de IJsselmeerzieken- huizen: gebrek aan specialisten en gebrekkige faciliteiten." PZC Donja Odijk heêrVyke b°n*< teïefoontje dat én een zomflQr- 3ootoobö'os- VYoorum*1 u 1109 °P? 7oüSetnokf Xuifeefl z0 Nieuw- en St. Joösland Oost- Souburg MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3