Starterswoningen voor Veerse dorpen Uitbreiding kerkhof Westkapelle uitgesteld De Tamboer Centrummanager Vlissingen komt weer stap dichterbij 2 6 Vrijdag 10 oktober 2008 PZC Kogelbiefstuk met rode wijnsaus 3-gangen menu Brand op schip in Hansweert De begraafplaats aan de Kerkeweg in Westkapelle wordt voorlopig niet uitge breid. foto Ruben Oreel Raad van State: Veere moet aantonen dat wateroverlast uitblijft. door Thomas Minnaard WESTKAPELLE - De gemeente Veere moet aantonen dat de uitbreiding van de begraafplaats in Westkapel le geen wateroverlast veroorzaakt bij bewoners van de Kerkeweg. Dit heeft de Raad van State beslist. Het rechtscollege vindt dat omwo nenden terecht klagen over het be stemmingsplan buitengebied waar in de uitbreiding van het kerkhof is opgenomen. Zowel de gemeente Veere als waterschap Zeeuwse Ei landen hebben geen goed ant woord op de vrees van omwonen den, zegt de Raad van State. Het echtpaar Minnaard-Van Goethem van de Kerkeweg be klaagde zich in juli in Den Haag over de sloot achter hun huis die regelmatig volloopt met riolerings water. Wethouder Wim van Tatenhove is verantwoordelijk voor openbare ruimtes in de gemeente Veere. „We gaan aan de slag met deskun dige bureaus, die de klachten defi nitief moeten weerleggen. De on derbouwing van het standpunt van ons en de provincie Zeeland, is niet voldoende geweest. Toch denken we dit probleem te kun nen tackelen." De uitbreiding van het kerkhof is voorlopig uitgesteld. De gravenca- paciteit komt volgens de gemeente niet in gevaar. De verwachting is dat de huidige begraafplaats voor één a twee jaar vooruit kan. IWl De Raad van State besloot dat de gemeente Veere moet bewijzen dat wateroverlast, door uitbrei ding van de Westkapelse begraaf plaats, voorkomen kan worden. Diverse afhaalmenu's vanaf 10,00 Weekschotel: 17,50 21,50 Diverse kindermenu's vanaf 7,00 Dinsdag en woensdag onbeperkt spareribs eten Plein 1340 nr. 6 Middelburg 0118 G1P117 HANSWEERT - De brand die gister ochtend woedde op de gastanker Mistral bij scheepswerf Reimers- waal in Hansweert, is vermoede lijk ontstaan door staalreparaties de avond ervoor. „Maar", stelde di recteur-eigenaar Rudi Pieters van de werf, „honderd procent zeker is dat nog niet." Omstreeks kwart over vier/half vijf is de brand ontstaan in de bak op de voorplecht van de Mistral. Poetsdoeken en trossen die er la gen, hadden vlam gevat. Even na acht uur was de brand volledig ge blust. De schade bleef beperkt tot de bak waarin het vuur woedde. „Het valt al met al mee", aldus Pie ters, „voorzover je daarvan kunt spreken." De brandweer van Rei- merswaal had er moeite mee de vuurhaard door rookontwikkeling te bereiken. De Mistral ligt sinds anderhalve week voor regulier onderhoud in Hansweert. Bouw goedkope huizen start over half jaar in Biggekerke en Domburg door Henk Postma DOMBURG - Er lijkt nu eindelijk schot te komen in het streven de Veerse dorpen aan goedkopere starterswoningen te helpen. Er staan bouwplannen op stapel voor tien van dat soort huizen per jaar. Dat zei wethouder Jan Bostelaar (PvdA) gisteravond tegen de raads commissie voor financiën en alge meen bestuur. Er wordt begonnen in de woonker nen waar direct geschikte bouw grond gereed ligt, namelijk in Big gekerke en Domburg. Met een beetje goede wil kan de eerste spa de daar al in maart van het ko mend jaar de grond in. Ook Aagte- kerke en Meliskerke staan vooraan in de rij. Daar is eveneens bouw grond beschikbaar, al is daar nog wel een wijziging nodig van het bestemmingsplan om bouwkavels op maat te snijden. Verspreid over de vier woonker nen wil Veere de komende jaren 40 tot 45 starterswoningen laten bouwen. Er wordt ook gekeken naar de mogelijkheden in Zoute- lande en andere kernen. Het is de bedoeling dat de Woningstichting Walcheren met ontwikkelaar Mar- saki het voortouw neemt. Volgens de wethouder wordt ge mikt op een koopprijs van 135.000 tot 140.000 euro. Er is al een spe ciale gemeentelijke regeling voor starters. Die maakt het mogelijk een deel van de koopsom voordeli ger te financieren. Als het aan Bostelaar ligt, wordt klimaatbesten- dig gebouwd. Dat maakt de hui zen wel duurder, maar daartegen- IRfl De gemeente Veere wil nu haast maken met de bouw van huizen voor starters, om te beginnen in Domburg, Biggekerke, Aagteker- ke en Meliskerke. over staan dan weer extra subsidie mogelijkheden. Bovendien, aldus de wethouder, zijn de jaarlijkse energielasten dan lager. Alleen al in Zoutelande staan zo'n tien tot vijftien jonge mensen te trappelen om een starterswoning te kopen, zei CDA-raadslid Karin Wouters-Kleinepiet. Ze leidt dat af uit een peiling. De dorpsraad van Meliskerke verspreidt komende week een mededelingenblad waar in gegadigden voor starterswonin gen de hint krijgen zich te melden. Daar zit ook een enquête naar hun woonbehoeften aan vast. De Stichting Particulier Opdracht geverschap Zeeland van de Vlissin- ger Tom Caljouw heeft bij de dorpsraad van Meliskerke onder de aandacht gebracht dat jongeren ook zelf starterswoningen kunnen laten bouwen. Daarbij is een bespa ring mogelijk van 27 procent. De stichting wil daarbij helpen. In dor pen als 's-Gravenpolder is er al er varing mee opgedaan. Lichtmasten Breeweg slechts tijdelijk KOUDEKERKE - De lichtmasten langs de Breeweg tussen Koudeker- ke en Middelburg worden verwij derd als de werkzaamheden aan de N660 klaar zijn. Dit antwoor den Gedeputeerde Staten op vra gen van Groenlinks, dat zich zor gen maakte over het verdwijnen van de duisternis. Fietsers worden via de Breeweg omgeleid en om veiligheidsredenen staan er tijde lijk lantaarnpalen. MRSA-bacterie is onder controle VLISSINGEN - De ziekenhuisbacte rie MRSA die maandag werd aan getroffen bij een patiënte in het Ziekenhuis Walcheren, is onder controle. Uit onderzoek blijkt dat andere patiënten en medewerkers de bacterie niet hebben. De maat regelen die het ziekenhuis getrof fen had, zijn opgeheven. De patiën te die de bacterie wel heeft, wordt nog in isolatie verpleegd. Negen boetes bij controles in Souburg OOST-SOUBURG - De politie heeft gistermorgen tussen 07.30 en 08.45 uur in totaal negen boetes uitgedeeld bij controles gehouden in Oost-Souburg. Twee bromfiet sers werden bekeurd op het Koop mansvoetpad. Op dat pad geldt een verbod voor bromfietsers. In de Poortugaalstraat werd gecontro leerd op fietsers die daar over de stoep reden. Hier werden zeven boetes uitgeschreven. BIJ NADI Verwaarloosd pand aan Singel wordt geveild VLISSINGEN - Het verkrotte pand op de hoek van de Singel en de Dr. Gallandatstraat in Vlissingen wordt binnenkort verkocht tijdens een veiling. Dat heeft wethouder Piet Polderman gisteravond be kend gemaakt. Nu de eigenaar van het pand ook de opgelegde dwang som van 75.000 euro niet heeft be taald, is er beslag gelegd op het pand. In opdracht van de bank, start een makelaar de veiling op. VLISSINGEN - In het artikeltje over de Vlissingse verhalenvertellers in het Maritiem Muzeeum is een ver gissing gemaakt. Maritiem historicus Doeke Roos en dichter Ron de Jonge komen niet morgen in de bibliotheek over vroeger vertellen, maar aanstaande maandag. De eerste lezing begint om 19.00 uur en duurt een uurtje. Na een kwartier koffiepauze begint de an der. De Initiatiefgroep werkt aan een actiepuntenlïjst en profielschets. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Om concreet te ko men tot een centrummanager in Vlis'singën, wordt deze maand een inventarisatie gehouden onder on dernemers in de binnenstad en op de boulevards. Met die gegevens wordt een actiepuntenlijst en een profielschets voor de centrumma nager opgesteld. Ondernemers in Vlissingen en ook de gemeente zelf, willen dat Vlissingen meer bezoekers trekt, dat bezoekers langer in Vlissingen blijven en dat ze er meer geld uit geven. Met behulp van een centrummana ger willen ze die doelen bereiken. De manager zal moeten zorgen voor een versterking van de bin nenstad, zodat het aantrekkelijk wordt voor ondernemers om zich in Vlissingen te vestigen. Ook moet de manager de samenwer king tussen ondernemers, de ge meente en andere partners verster ken. De Initiatiefgroep Centrum management Vlissingen bereidt nu de aanstelling van een centrum manager voor. Deze initiatiefgroep bestaat uit de Stichting Vlissingen Promotie, de Rabobank, de Kamer Bezoekers moeten langer in Vlissingen blijven en er meer geld uitgeven. van Koophandel, de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen en de Vlissingse afdeling van Koninklijk Horeca Nederland. Zodra het plan klaar is en in de gemeenteraad is besproken, houdt de initiatief groep op te bestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28