Onbegrip over verandering straat r£Aj 25 35 31 Marktenfestival in Middelburg Lesje rappen in Vlissingse bieb Belasting Vlissings vrijwilligerssteunpunt wellicht naar welzijnsorganisatie Gedichten van Simon Vinkenoog eindelijk verzameld Vrijdag 10 oktober 2008 Onduidelijkheid over scheepslading met nieuw systeem voorbij Tip? redwalch@pzc.nl Herinrichting van de Clijverstraat maakt situatie gevaarlijker. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Wat doe je, als bewo ners niet willen dat hun straat ver andert? Wat weegt dan zwaarder: de regels of de mening van de be woners? Het Vlissingse college staat voor dit dilemma. Het gemeentebestuur wil de Clij verstraat in Vlissingen (tussen de Scheldestraat en de Hobeinstraat) herinrichten. Maar van het herin richtingsplan vielen de bewoners steil achterover. Het woonerf, waar nu niet harder dan 15 kilome ter per uur gereden mag worden, verandert volgens het plan in een 30-kilometerzone. Het 'stekend parkeren' verandert in langsparke- ren en drie van de vier slingers in de weg verdwijnen. En hoewel vij fentwintig van de zevenentwintig bewoners vorig jaar al bezwaar hebben gemaakt tegen het plan, zijn er in het definitieve ontwerp nauwelijks veranderingen aange bracht. Volgens de bewoners ver slechtert de verkeersveiligheid als de herinrichting doorgaat: „Ik begrijp de bezwaren, maar ik vraag ook begrip voor de wijze waarop wij de dingen doen", zei wethouder Rob van Dooren gister avond in de commissievergade ring. „Als gemeente moeten we ons aan de wet- en regelgeving houden. En sinds de raad het Ge meentelijk Verkeers- en Vervoer plan heeft vastgesteld, bestaat het woonerf niet meer. En kan de straat dus ook niet meer aan de re- W* De gemeente Vlissingen wil de Clijverstraat veranderen omdat de weg dan voldoet aan de re gels. Maar de bewoners vinden de straat wel prima zo. gels van een woonerf voldoen." De commissieleden lieten weten de situatie maar vreemd te vin den. „Als vijfentwintig van de ze venentwintig bewoners het er niet mee eens zijn, is het dan niet wijs nog eens met elkaar om de tafel te gaan zitten?", vroeg Coen van Da len van de Christenunie. „Waarom leven wij naar de letter van de wet en niet naar de inter pretatie ervan", vroeg Piet van der Maden van de WD zich af Ook de SP begrijpt maar weinig van de situatie. „Het is nu toch goed in die straat? Waarom zou je het ver slechteren", zei Cora van Antwer pen. Alleen het CDA keek wat ver der en vroeg zich af of de raad mis schien hand in eigen boezem moest steken. „Misschien is de doelstelling in het Verkeers- en Vervoersplan niet goed en moeten we de kaders daar van veranderen", zei fractievoorzit ter Marin de Zwarte. Opvallend was dat de wethouder gisteravond nauwelijks inging op de opmerkingen van zowel de be woners als de raadsleden. Het eni ge dat hij beloofde, was de visie van het college nog eens uit te leg- ,gen in een brief aan de bewoners en de raad. GereclitsDeunvocirdersKantoor j. Zeeland Uit een exploot van kandidaat deurwaarder M. Weertman d.d. 07-10-2008 blijkt, dat t.v.v. Geertruida Maria Dingemanse, wonende te Koudekerke, aan ROBERT JEAN PIERRE KNIPPERS, zonder beken de woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding, van 22-09- 2008 met aanzegging dat uiterlijk 21-01- 2009 een verweerschrift kan worden inge diend door een advocaat bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde R.J.P. Knippers kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adres sen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes VLISSINGEN - In het kader van de Kinderboekenweek is er morgen een workshop rappen in Biblio theek Vlissingen. Rapgroep 'De Hobbyisten', winnaar van de Zeeuwse Belofte in 2007, laar de kinderen werken met taal en poë zie. Ze vertelt over het schrijven van een rap en het krijgen van in spiratie. De middag duurt van 15.00 tot 17.00 uur en kost €2,50, in clusief iets lekkers. Kaarten zijn te reserveren bij de bibliotheek. Het is begrotingstijd. Gemeen teambtenaren hebben veel gere kend. Hoeveel komt er binnen, wat gaan we doen en moet daar voor de belasting omhoog? Het resultaat is een dik rapport dat Programmabegroting heet. Jour nalisten hebben vervolgens de taak deze woord- en cijferbrij binnen enkele uren om te zetten in een helder artikel. En dat was deze redactrice uit Burgh-Haam- stede gelukt. Ze zat alleen nog met de kop boven haar verhaal. „Onroerend zaakbelasting is te lang. Weet iemand hier een kor ter woord voor?", riep zij over de redactievloer. Het bleef even stil tot de chef vanuit de hoek brom de: „Probeer eens diefstal." Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Het 1001 Marktenfestival werd gis teren gehouden op de Markt in Middelburg. Doel? Zoveel mogelijk (nieuwe) bezoekers trek ken. „De marktomzet en het aantal bezoekers da len, dus promotie is zeker nodig", zegt organisa tor Guusje Poot. Bij elke besteding van 5 euro kregen mensen een lot, waarmee om het half uur prijzen te winnen waren. Marktlakei Willem de Smit: „Je kunt de meeste producten op elke hoek van de straat kopen. We moeten daarom iets extra's bieden. Klantvriendelijkheid, gezellig heid en leuke acties." foto Ruben Oreel in de steigers te zetten of kunnen we zo'n club niet beter dichterbij het veld brengen? Met Palladium bestaat een directe link. Die moge lijkheid zoeken we nu uit." Palladium heeft al aangeboden om mee te denken. Volgens Prins is de organisatie enthousiast. „We gaan kijken of zij ook gaan zorgen voor het personeel. En natuurlijk welke consequenties dat heeft voor subsi die." De wethouder denkt dat het onderzoek snel is afgerond. „Zo iets hoeft niet lang te duren." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het vrijwilligerssteun punt van Vlissingen verhuist mis schien van de bibliotheek naar wel zijnsorganisatie Palladium. De ge meente onderzoekt of dat kan? Volgens welzijnswethouder Frans Prins heeft de 'wijzigende persone le bezetting' bij het steunpunt de instanties aan het denken gezet. „Ineens hebben veel begeleiders een andere baan. Voor ons een mo ment om te bedenken of het nu wijs is om het steunpunt opnieuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27