'Twee gelijke ziekenhuizen' Bex 149, PZC a- Twaalf trekkende paarden krijgen bol niet in tweeën i DAT KAN WÉL... BIJ BEX.NL Spaarders van Icesave gered WSrariBTISWHiMWI Cel geëist voor dodelijk ongeval |en iWrwrnmrnm 1 Kringloopfratfde PZC k/16° HET WEER: Veel zon Bartjens Rekendictee Doe mee aan het rekendictee. Ga naar www.pzc.nl/rekendictee en maak de opgaven. Vrijdag 10 oktober 2008 - PROVINCIAL ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 242 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN ZIERIKZEE - „Neem dan auto's!" Sommige scholieren van mid delbare school Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee werden giste ren wat ongeduldig toen de twaalf Zeeuwse trekpaarden niet erg op gang kwamen. De dieren waren tijdens een natuurkundedag hoofdrolspelers in de bekende proef met de Maagdenburger halve bollen, waar bij er twee tegen elkaar worden gedrukt en vacuüm worden ge trokken. Toen de, eerst acht en later twaalf, paarden toch nog flink gingen trekken, kregen ze de bol niet uit elkaar. En dat was nou net de bedoeling: proef geslaagd, foto Frank Viergever - "v, zie film op www.pzc.nl Walcheren eist verdelen van specialismen over twee basisziekenhuizen. door Mauriïs Sep MIDDELBURG - De Walcherse ge meenten eisen dat Goes en Middel burg beide een basisziekenhuis krijgen en dat de medische specia lismen over die ziekenhuizen wor den verdeeld. Zij verlangen garan ties van de ziekenhuisbesturen over goede spoedeisende eerste hulp en de mogelijkheid om op Walcheren te kunnen bevallen. „En geen garanties voor drie jaar die daarna worden afgebouwd, maar voor lange tijd", waarschuw de de Middelburgse wethouder Al- bert de Vries gisteren bij de presen tatie van een onderzoek naar de besluitvorming over de fusie van de ziekenhuizen en de locatiekeu ze. „Wij willen geen discussie over hoofd- en nevenlocatie, maar over twee basisziekenhuizen met elk hun specialismen." Twee basisziekenhuizen hebben geen kans van overleven, reageer- In november komt de eerste aan zet over invulling van het nieuwe ziekenhuis in Middelburg. Wal cheren wil een ziekenhuis dat ge lijkwaardig is aan dat in Goes. %anat Meer info en direct boeken op www.bex.nl of bel 026 - 356 66 66 f 4ÏÏ4 de directeur Hans Simons van de Oosterscheldeziekenhuizen. Wal cheren krijgt volgens hem wel een 'volwaardig ziekenhuis'. „In november komen wij met een eerste uitwerking van de spoedei sende eerste hulp, de dokters, wel ke ingrepen, hoeveel en welke soort patiënten we er verwachten. Die opzet gaan we intensief bespre ken met iedereen die het aangaat", aldus Simons. Vooral aan die gesprekken en de communicatie over de plannen zal veel meer aandacht worden ge schonken, beloofde Simons. Hij kwam daarmee tegemoet aan de belangrijkste kritiek van de onder- DEN HAAG -- Nederlandse spaarders van de IJslandse internetspaar bank Icesave krijgen tot 100.000 euro van hun tegoed terug. Minis ter Wouter Bos van Financiën maakte dat gisteravond bekend. Daarnaast stelt de overheid 20 mil jard euro beschikbaar aan gezonde Nederlandse banken en verzeke raars. Zij kunnen steun krijgen om het normale bancaire verkeer in stand te houden. Volgens Bos krijgen de spaarders van Icesave hun geld terug. De overheid staat garant voor een be drag tot 100.000 euro. Wel pro beert Nederland de eerste 20.000 euro terug te krijgen van IJsland. pagina 12 en 13: achtergronden en nieuws over kredietcrisis zoekers van het Centrum Zorg en Bouw. Die vinden dat de directies te weinig hebben geluisterd naar de reacties op hun plannen. De Vries merkte nog geen verbete ring bij Simons. „Ik hoor veel wat op onze eisen lijkt, maar het klinkt niet goed genoeg. Hij legt steeds uit waarom hij gelijk heeft, maar pakt niet op wat wij zeggen. Wij vragen een erkenning van de belangen van de Walcherse bevol king en om voldoende het vertrou wen in het Walcherse ziekenhuis." pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: slechte communi catie kost draagvlak Alle nertsenfokkerijen moeten dicht er op wv Zie pagina 6 MIDDELBURG - Een celstraf van drie maanden, een werkstraf van 140 uur en twee jaar niet rijden. Dat eiste de officier van justitie giste ren voor de rechtbank in Middel burg tegen een 28-jarige Kamper landen Deze reed op 24 juni van dit jaar bij Nieuw- en Sint Joos- land een fietser dood. Met de geëis te celstraf wilde de officier aange ven dat doorrijden na een dodelij ke aanrijding absoluut niet geac cepteerd wordt. pagina 31: Kamperlander wist 'x--S dat hij fietser had aangereden Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 t/m 10; Meningen: 11; Auto: 15 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 34; Cultuur: 35; Economie: 36 en 37; Beurs: 38; Sport: 39 t/m 45; Televi sie: 46 en 47 Donororgaan alléén voor mensen met een codicil ïêenS; m oneens 50% 50% aantal reacties: 436 ALMERE - In veel kringloopwinkels wordt gefraudeerd door medewer kers. In twee jaar zijn zes zaken op gelicht en bestolen, het aantal ge vallen ligt vermoedelijk hoger. Awu pagina 4 en 5: kringloop is door s - -> fraude verstoord Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 1688 55553

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1