Russen weg uit buffers bij Georgië DISNEYLAND® RESORT PARIS Nobelprijs voor eiwit dat gloeit Inclusief alle dagen entree tot beide Disney® Parken! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PZC Donderdag 9 oktober 2008 9 ALEXANDRIË - Zeker twaalf mensen zijn gisteren in de Egyptische havenstad Alexandrië om het le ven gekomen toen een vijf verdiepingen tellend flatgebouw instortte. Nog eens minstens zes be woners zijn gewond geraakt. In het puin wordt gezocht naar eventuele andere slachtoffers. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de instorting. Het gebeurt in Egypte geregeld dat gebouwen instorten, doorgaans doordat er slecht bouwmateriaal is gebruikt of doordat er illegaal en op onverantwoorde wijze verdiepingen zijn bijgebouwd. foto AP STOCKHOLM - De Japanner Osamu Shimomura en de Amerikanen Martin Chalfie en Roger Tsien heb ben de Nobelprijs voor scheikun de gewonnen. Het drietal is giste ren door de Koninklijke Zweedse Academie voor Wetenschappen onderscheiden omdat zij het groe ne, fluorescerende eiwit GFP heb ben ontdekt en ontwikkeld voor wetenschappelijke toepassingen. GFP verlicht - letterlijk - processen in levende organismen. De academie vergeleek de impact van het eiwit met de uitvinding van de microscoop. De afgelopen tien jaar is het eiwit een 'Poolster geweest voor biochemici, biolo gen, medische wetenschappers en andere onderzoekers'. Als ultraviolet licht op GFP schijnt, gloeit het eiwit groen op. Op die manier kunnen onderzoe kers het gebruiken om de bewe ging van andere> onzichtbare eit- witten te volgen. Militairen voeren op tijd afspraken van vredesverdrag uit. TBILISI - Russische troepen hebben gisteren de bufferzones rond de af vallige Georgische regio's Abchazië en Zuid-Ossetië verlaten. Dat heeft de Georgische regering in Tbilisi laten weten. De Russische president Dmitri Medvedev kon digde eerder op de dag aan dat de terugtrekking voor middernacht zou zijn afgerond. Een verslaggever van de Britse om roep BBC in het Georgische Giro zag enkele Russische tanks en mili taire trucks wegrijden bij een van de controleposten. Zodra ze uit zicht waren, zetten een Georgi sche man en zijn zoontje de Geor gische vlag op de controlepost. Moskou had in een overeenkomst met de Europese Unie vorige maand toegezegd zijn troepen ui terlijk to oktober te zullen terug trekken. Rusland was daar zondag mee begonnen. Wel blijven achtduizend Russi sche militairen gestationeerd in de beide afvallige regio's, die Rusland onlangs als onafhankelijke staten erkende. Russische troepen zijn al jaren aanwezig in beide streken, maar sinds de korte Geor- gisch-Russische oorlog in augustus waren er ook Russische controle posten in 'veiligheidszones' buiten de grenzen van Zuid-Ossetië en Abchazië bij gekomen. Tweehonderd waarnemers van de Europese Unie zagen toe op de te rugtrekking. De EU wil dat de waarnemers ook toegang hebben tot Abchazië en Zuid-Ossetië, maar Rusland staat dat niet toe. Frankrijk speelde een vooraan staande rol bij de totstandkoming van het akkoord dat een einde maakte aan de door Georgië be gonnen oorlog. De Franse presi dent Nicolas Sarkozy verklaarde dat Rusland zich aan zijn toezeg gingen heeft gehouden. „Dit is een zeer belangrijke ontwikkeling", al dus Sarkozy gisteren in Evian. Sar kozy sprak daar met zijn Russische ambtgenoot Medvedev in de mar ge van een internationale conferen tie. Zowel Franse als Russische lei ders zeiden vastbesloten te zijn de verstoorde banden tussen het Wes ten en Rusland te herstellen. Med vedev pleitte voor een Europees veiligheidspact, dat nieuwe oorlo gen moet voorkomen. Vanaf 15 oktober vinden er in het Zwitserse Genève nieuwe interna tionale gesprekken plaats over de situatie in de Kaukasus. Daarnaast vindt er in november een top tussen de Europese Unie en Rusland plaats in de Franse kustplaats Nice^ De 15e verjaardag is nog steeds in volle gang... t/m 7 maart 2009 is het een fantastische tijd in Disneyland® Resort Paris! Het is de laatste kans om dit feest nog mee te maken! Geniet van een nieuwe attractie, show of hilarische ontmoeting met een levensgroot Disneyfïguur tijdens de festiviteiten van de 15e verjaardag. U boekt al een 3-daagse autovakantie naar het luxe 4-sterren Vienna International Dream Castle Hotel, inclusief ontbijt en entree voor beide Disney Parken gedurende uw gehele verblijf, vanaf slechts 175! Aarzel niet langer, boek nil! DISNEYLAND® RESORT PARIS Disneyland® Park: beleef een dag vol magie! Geniet van o.a. meer dan 50 attracties, shows en parades. Maak kennis met o.a. Mainstreet U.S.A.®, Fantasyland® en Frontierland®! Walt Disney Studios® Park: het Walt Disney Studios Park geeft u toegang tot de schitterende wereld van film, televisie en animatie. Beleef de nieuwe attracties als Stitch Live! en de huiveringwekkende Twilight Zone Tower of Terror™. ™The Twilight Zone Tower of Terror is geïnspireerd op The Twilight Zone®, een geregistreerd handelsmerk van CBS, Inc. Alle rechten voorbehouden. M S tBaam waarom zou je verder zoeken VIENNA INTERNATIONAL DREAM CASTLE HOTEL**** Dit 4-sterren hotel ligt in Marne la Vallée. De gratis pendelbus brengt u in 10 min. naar de Disney® Parken. Het hotel beschikt o.a. over een restaurant, fitness, zwembad en gratis parkeergelegenheid. Uw comfortabele kamer is o.a. voorzien van telefoon, televisie en badkamer met douche, toilet en haardroger. INCLUSIEF: verblijf in het 4-sterren Vienna International Dream Castle Hotel, ontbijt en alle dagen entree tot beide Disney Parken. Aankomstdata: ma., di., wo., vr. van 24/10 t/m 29/10 en op ma., wo. en vr. van 3/11 t/m 30/1 Oktober November December Januari 3 dagen v.a. 197 v.a. 175 v.a. 180 v.a. 180 4 dagen v.a. 253 v.a. 254 v.a. 268 v.a. 238 o.b.v. 4 pers. Bovenstaande prijzen zijn p.p. incl. alle dagen entree voor volw. tot beide Disney Parken. Uiteraard hebt u de keuze andere kaarten bij te boeken. Res.kosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/26062

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9