Bochtenwerk met scherp oog bekeken in schaatsen Armstrong mag naar Down Under Van Grunsven op een andere tour Sauerbreij wil toch starten s PZC Donderdag 9 oktober 2008 45 Delta Sport zet hoog in De handballers van Delta Sport openen het seizoen zondag in Sporthal Onderdak tegen Artemis. Met een verjongde ploeg wil de nieuwe trainer Rob de Vos 'zo hoog mogelijk in het linkerrijtje' eindigen in de eerste klasse. Het tweede team mikt een klasse lager op een solide plaats in de middenmoot. Tweede klasse Ambities Delta Sport 1 Trainer Rob de Vos: „Als ik aan een seizoen begin, wil ik altijd kampioen worden. In de voorbereiding hebben de jongens momenten laten zien waarvan ik dacht: zó zijn we moeilijk te verslaan. Maar het was ook wisselvallig. Dat komt deels doordat we een vrij jonge ploeg hebben. Maar het zijn allemaal jongens die graag willen, die je nieuwe dingen kunt aanreiken. Ik moet soms wel oppassen dat ik niet té hoge eisen stel. Ik wil ze niet overvragen. Maar daarom is het juist goed dat we met twee trainers zijn." Selectie Delta Sport 1 Jacco de Looff, Danny Wassink, Sebastiaan van der Veer, Bob van Lint, Jimmy Niemans, Kenneth Mellaart, Thijs de Vos, Quinten Haze, Cuust Sluijs, Guido de Graaf, Stefan de Oude, Leon van de Sande, Hessel Haze, Martijn Giltay, Jordy Niemans. Trainers: Rob de Vos en Jaco Vleeshouwer. I Eerste klasse Artemis Tilburg Avanti Drunen Bergeijk Bergeijk De Sprint Deurne Delta Sport Zierikzee GHV Goirle Groene Ster 2 Zevenbergen HMC Raamsdonksveer Internos 2 Etten-Leur MHV'81 2 Mill PSV Handbal 2 Eindhoven Taxandria Oisterwijk Ambities Delta Sport 2 Trainer Rob de Vos: „Door blessures zullen we het zonder Erwin Schaalje en Bert de Vos moeten doen. Maar met Jaco Vleeshouwer, Peter Lefevere en de teruggekeerde Rick Evertse heeft het tweede toch de nodige routine. Dat is ook nodig, want het team is nóg meer dan het eerste verjongd. We hebben slechts één oefenwedstrijd gespeeld. Daarom is het lastig inschatten waar het team kan eindigen. Het moet in de competitie groeien. Als we een goede middenmoter worden, ben ik tevreden." Selectie Delta Sport 2 Danny Wassink, Erwin Bos, Rick Evertse, Jaco Vleeshouwer, Karei Vinke, Peter Lefevre, Peter van Welt, Arjo Nieuwkoop, Jens Roggeband, Reinier Farouk, Martin Delfgaauw. Trainers: Rob de Vos en Jaco Vleeshouwer. Blauw Wit 's-Hertogenbosch Delta Sport 2 Zierikzee Desk Kaatsheuvel Dongen Dongen EMM Middelburg Internos 3 Etten-Leur Orion Rucphen TSHV Camelot Tilburg Tornado Breda Witte Ster 2 Waspik Derby Het tweede team van Delta Sport zit opnieuw in dezelfde klasse als het Middelburgse EMM. Vorig seizoen troffen beide teams elkaar ook in de tweede klasse. Beide wonnen de onderlinge derby een keer. Ambities EMM 1 EMM mist aan het begin van de competi tie zes basisspelers in verband met blessures, vakantie en schorsingen. Het seizoen van de Middelburgse ploeg begint daarom in feite pas over een maand. Trainer Hans Dierickx denkt dat het een lastige klus wordt om de gedeelde derde plaats van vorig seizoen te evenaren. „Maar onmogelijk is natuurlijk niets. De ploeg is nagenoeg intact gebleven. Er is dus voldoende kwaliteit aanwezig. Dat bleek vorig seizoen in de tweede competitiehelft. Daarin verloren we slechts één keer." Guust Sluys van Delta Sport Selectie EMM 1 Erwin van de Broek, Tim Zevenbergen, Arnold Zevenbergen, Marcello Tax, Rinaldo Schipper, Prosper Minnaert, Ben Benoit, Herco Ramstijn, Tijs de Vos, Harald van Zwieten, Mayron Bouwmeester, Jerry Aertssen, Jordy Loo. Trainer: Hans Dierickx. PZC Felix Binicewitz foto Dirk-Jan Cjeltema bron Rudy Boogert ERP - Dressuuramazone Anky van Grunsven is ondanks drie olympi sche titels nog niet verzadigd en gaat zeker door tot en met 2010. Toch heeft ze wel weer een nieu we uitdaging gevonden. Naast de klassieke dressuur wil Van Gruns ven zich bekwamen in reining: de Amerikaanse combinatie van western en dressuur. „Ik ben natuurlijk weer zo fana tiek dat ik deze vorm van hippi sche sport ook goed wil beoefe nen", schrijft de Erpse amazone in haar column in de telegraaf. „Wat ik ermee hoop te bereiken? Het lijkt me super op het WK van 2010 in Kentucky naast de dres- suurwedstrijd een ander paard op te zadelen voor de mondiale rei- ningwedstrijd.'i Van Grunsven kreeg de geest toen ze op haar feestje ter ere van haar olympische zege in Peking een westernzadel cadeau kreeg. „Ik ben gelijk naar mijn goede vrien din Rieky Young gestapt voor les sen. Als ik 's morgens klaar ben met mijn eigen trainingen, ga ik ge lijk naar haar toe om verder te oe fenen." Ankie van Grunsven maakt volgen de week overigens gewoon weer haar opwachting in de eerste we reldbekerwedstrijd dressuur van het seizoen, die in het Deense Odense wordt gehouden. Ze komt daar aan de start met IPS Painted Black. Scheidsrechters gaan strenger optreden tegen overtreding regels. HOOGLAND - Schaatsers dienen met ingang van het komende lan- gebaanseizoen rekening te houden met een snellere diskwalificatie als hun bochtenwerk niet helemaal deugt. De scheidsrechters gaan regel 256 uit de bepalingen van de interna tionale schaatsunie (ISU) strenger toepassen. Dat is tijdens een arbi tersbijeenkomst in het Zwitserse Thun besloten. Wielrenunie beslist dat Texaan maand eerder in koers mag. AlCLE - Lance Armstrong mag in ja nuari in Australië deelnemen aan de Tour Down Under. Dat heeft de internationale wielrenunie UCI gisteren bepaald. Volgens de nieuwe dopingregels zou de Amerikaanse oud-tourwin- Schaatsers mogen, ook volgens de nu geldende regels, bij het nemen van de bocht de binnenmarkering niet overschrijden met hun schaats. In het verleden volgde meestal een vermaning of deden de scheidsrechters of ze de overtre ding niet hadden gezien. Komend seizoen dienen de arbiters meteen bij elke overschrijding een diskwa- FV3 De schaatsunie heeft de regels aangescherpt en gaat sneller schaatsers diskwalificeren als ze overtredingen maken in het rijden van de bochten. naar pas op t februari weer in wed strijden mogen starten. Een renner die gestopt is moet zich volgens de richtlijnen zes maanden aan het dopingprogram- ma van de UCI onderwerpen voor dat hij weer in wedstrijden mag uitkomen. In dat geval zou Armst rong pas op 1 februari weer mogen koersen, een week na het einde van de Australische rittenkoers. De UCI stelt dat het dankzij de lificatie uit te vaardigen. Deze over schrijding van een bocht komt voor bij de start van de drie kilo meter bij de vrouwen en de vijf en tien kilometer bij de mannen. Ook de schaatser die op de sprint de laatste binnenbocht niet kan houden loopt het gevaar tegen dis kwalificatie aan te lopen. De uitsluiting volgt dan als te lang in de baan van de tegenstander wordt gereden. „De regel bestond al dat een schaat ser wordt gediskwalifeerd als hij een tegenstander hindert", legde internationaal scheidsrechter Jan Augustinus uit. steeds stringentere controles Armstrong om die reden niet wil uitsluiten van deelname aan de Tour Down Under. De Texaan kondigde tot grote ver bazing van de hele sportwereld in september aan dat hij zijn rentree gaat maken in het wielerpeloton en weer een poging gaat doen om de Tour te winnen. Hij was in 2005 na zijn zevende tourzege gestopt. LANDGRAAF - Het mondiale snow- boardseizoen gaat morgen van start met de enige overdekte World Cup van het jaar: de race in Snowworld Landgraaf Of de Ne derlandse nummer één van de we reld aan de start staat, is twijfelach tig. Nicolien Sauerbreij kampt met een blessure. Het had de ideale start moeten zijn na een droomjaar waarin alles goed leek te gaan. Maar of Sauer breij daadwerkelijk in actie komt, is zeer de vraag. Een slijmbeursont- steking aan haar linkervoet dreigt roet in het eten te gooien. „Een blessure komt nooit gelegen, maar dit is wel heel erg zuur." „Dit is mijn thuiswedstrijd, de eni ge World Cup in Nederland. Dat is altijd speciaal. Nu ik op num mer 1 van de wereldranglijst sta, is het helemaal apart om hier mee te doen. Het gaat iedere dag beter» met mijn voet, maar ik heb nog geen snowboardschoen aan gehad. Het is even afwachten hoe de voet daar op reageert. Ik besluit van daag of ik meedoe of niet. Maar ik ga er stiekem van uit dat het gaat lukken." De 29-jarige Sauerbreij heeft het seizoen van haar leven achter de rug. Niet alleen won ze vier Worlds Cup-wedstrijden, ze eindigde ook als beste in het eindklassement pa rallelslalom en het eindklassement overall. Kortom, de Nederlandse was de allersnelste ter wereld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87