Oproep tot spuiten graffiti Lonink wil Franse en Belgische drugstoeristen uit de stad weren Wij létten op prijs én kwaliteit Oplichter moet geld afstaan Mijn4utoBedrijf.nl S PZC Donderdag 9 oktober 2008 29 Bewoner binnenstad Middelburg bekritiseert grafïitibeleid gemeente. door Thomas Minnaard MIDDELBURG - Jarenlang had hij 'Vi va RMS' op de achtergevel van zijn pand in de binnenstad staan. „Dit is erop gezet zonder mijn toe stemming, maar het is een uitdruk king van creativiteit of een me ning", vindt fietsenhandelaar Derk Thijs, die zijn winkelpand in de binnenstad heeft. In een brief aan burgemeester Schouwenaar maakt hij duidelijk dat 'niet ieder een blij is met kale muren en ge frustreerde jeugd, die zijn ei niet kwijt kan'. In 2007 werd de Middelburgse bin nenstad op kosten van de gemeen te graffitivrij gemaakt. De laatste paar maanden neemt het aantal 'graffitivervuilingen' weer toe, vol gens de gemeente. Zij maakte Thijs duidelijk dat hij zelf verant woordelijk is voor het uiterlijk van de gevelmuur en dat ze pandeige- naren kan dwingen om graffiti te laten verwijderen. Dat schoot Thijs in het verkeerde keelgat. Tevens hekelt hij de crimi naliserende toon van de gemeente naar de 'creatievelingen' toe. „De kunst is om het goed te sturen", vindt hij. „De gemeente moet ge schikte muurtjes, tunneltjes en an dere plekken aanwijzen in plaats Ondernemer Derk Thijs gaat met een voorstel voor een graffitiwed strijd dwars in tegen de visie van de gemeente Middelburg om graffiti weg te halen. van alles klakkeloos te verwijde ren. Dat zie ik als cultuurbarbaris me." Als het gaat om de toewijzing van graffitiplekken, dan noemt Derk Thijs een voorbeeld uit Vlissingen: het verpauperde hotel Britannia aan de boulevard. Daar werden vo rig jaar graffiti-artiesten van we reldformaat opgetrommeld om het beeld van het vervallen ge bouw aan het oog te onttrekken. Een goede plek in de Middelburg se binnenstad is voor Thijs niet ver van zijn bed. „De bouwplaten rond het hofje langs de Nieuwe Wal en de Walgang bieden me een deprimerend uitzicht vanuit mijn achterdeur." Daarom stelt Thijs een wedstrijd voor aan de gemeente Middel burg: 'wie ontwerpt de mooiste graffiti op deze muur?'. Hij belooft een bijdrage van honderd euro voor prijzengeld en onkosten voor de 'creatieve deugniet'. „De jury bestaat dan uit de mensen die in het pand gevestigd zijn en omwo nenden die er vaak tegenaan moe ten kijken." Als dit idee aanslaat, ziet Thijs de achtergevels op de Nieuwe Wal en Walplein ook als een geschikte plek voor het spuiten van graffiti. „En ik stel de mijne ook graag ter beschikking." door Ad Roos MIDDELBURG - Een 54-jarige Mid delburger moet het geld dat hij met oplichting verdiende, 107.451 euro, in de Staatskas storten. De rechtbank in Middelburg heeft dat gisteren beslist. De Middelburger verkocht ruim twintig jaar aan de deur kalenders en wenskaarten voor de Stichting Prins Willem-Alexanderhoeve. Een deel van de opbrengst mocht hij als vergoeding houden. De rest was bestemd voor de stichting, die opkwam voor gehandicapten. Toen de stichting besloot te stop pen met de verkoop ging de man gewoon door en verdween de op brengst in zijn zakken. Er kwam een eind aan de praktij ken van de Middelburger toen een basisschool in Kruiningen een par tij beschadigde kalenders kreeg en de stichting opbelde. Toen bleek dat de Middelburger de boel had opgelicht. Voor de oplichting is de man in maart al veroordeeld tot een gevan genisstraf van zeven maanden, waarvan zes maanden voorwaarde lijk, en een taakstraf van 240 uur. Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! De Wekker Makelaardij Goes e.ó. Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96 Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG Motorrijder (18) raakt zwaargewond BORSSELE - Bij een aanrijding tus sen een motor en een bedrijfswa gen op de Zeedijk in Borssele is gis terochtend een 18-jarige motorrij der uit de gemeente Borsele zwaar gewond geraakt. Een 24-jarige Vlis- singer reed in een bedrijfsauto over de Zeedijk en wilde linksaf slaan, richting de hoofdpoort van de kerncentrale. Hierbij verleende hij geen voorrang aan de tegemoet komende motorrijder. Die is met onbekende verwondingen per heli kopter overgebracht naar het zie kenhuis in Rotterdam. Waar komt de naam Goes vandaan? GOES - Historisch Museum De Be- velanden aan de Singelstraat 13 in Goes houdt zaterdag een rondlei ding op de afdeling 'Stad Goes'. Daar wordt 600 jaar Goese stadsge schiedenis in beeld gebracht. Om 13.30 uur staat een gids van het museum klaar om bezoekers meer te vertellen over de zaal en over Goes. Zo weten veel mensen niet hoe de stad aan zijn naam komt. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via telefoonnum mer 0113- 228883 of via het e-mail- adres info@hmdb.nl Wrakkenroute in het Maritiem Muzeeum VLISSINGEN - Tijdens de herfstva kantie, die dit weekeinde begint, heeft het Maritiem Muzeeum in Vlissingen allerlei activiteiten op het programma staan. Zaterdag om 15.00 uur is er een rondleiding met verhalenvertel lers. De hele week is de wrakken- route te bewandelen en vrijdag 17 oktober doet het museum mee aan de museumnacht. Bezoekers mogen die avond voor de helft van het entreegeld naar binnen. www.muzeeum.nl Kans op privéschool voor VO in Kapelle KAPELLE - De kansen op de komst van een privéschool voor voortge zet onderwijs in Kapelle zijn ge groeid. Staatssecretaris Bijsterveldt zal de aanvraag opnieuw beoorde len. In een brief aan de Tweede Ka mer geeft ze toe dat de aanvraag ten onrechte is afgewezen. Er zijn fouten gemaakt bij de berekening van reistijden voor leerlingen. Een nieuwe privéschool mag zich al leen vestigen als leerlingen langer dan drie kwartier moeten reizen naar de dichtstbijzijnde, gelijksoor tige school. Burgemeester pleit voor twee coffeeshops in Terneuzen. door Raymond de Frel en Wout Bareman TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen wil de Bel gische en Franse bezoekers van cof feeshops weren. Om daarvoor een juiste manier te vinden, heeft hij advies gevraagd aan minister Hirsch Ballin van Justitie. Lonink wil weten welke juridische waarde het Akkoord van Schen- gen (het vrije verkeer van perso nen tussen Europese landen) nog heeft. Ook vraagt hij Hirsch Ballin of het verdrag een juridische basis kan zijn voor het weren van niet-ingezetenen in grenscoffee- shops. In Maastricht heeft de recht bank de gemeente in het ongelijk gesteld over een verbod op het ver koop van softdrugs aan niet-inge zetenen. „Zijn er volgens u nog andere in strumenten die ik kan inzetten om de verkoop aan niet-ingezete- nen te beperken", vraagt hij de mi nister. Lonink verspreidde gisteren Burgemeester Jan Lonink wil met hulp van de minister van Justitie een manier vinden om buiten landse bezoekers van coffee shops te weren. een notitie over het toekomstige coffeeshopbeleid van de gemeente Terneuzen onder alle raadsleden. Dat deed hij eerder dan gepland, in verband met de verkoopstop in coffeeshop Miami. In de notitie pleit de burgemeester andermaal voor twee coffeeshops, die de loka le markt bedienen. „Een situatie met één gedoogd verkooppunt is zeer kwetsbaar. In geval van over tredingen en sancties kan een slui ting als consequentie hebben dat de honderden lokale softdrugsver kopers niet meer in Zeeuws-Vlaan- deren kunnen kopen." Over ver plaatsing van de coffeeshops naar het buitengebied wordt in een la ter stadium beslist. Daarom kunt u bij ons kiezen voor huismerkonderdelen. Die zijn nét zo goed. En veel voordeliger. pnyiP Je bent beter af bij het onafhankelijke autobedrijf Bijzet Fioole Auto's Julianastraat 44 4301 IMC Zierikzee Tel. 0111-414194 www.bijzetfioole.nl APK- onderhoud en storingsdiagnose Garage Kerkwerve Kerkweg 16 4321 AC Kerkwerve Tel. 0111-415210 www.garage-kerkwerve.nl Als het aan Derk Thijs ligt, komt er een graffitiwedstrijd om deze kale muur op de Nieuwe Wal in de binnenstad van Middelburg op te vrolijken. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81