Eenzame zibrap Nieuw fietspad door de akkers tussen Den Osse en Dammenweg Coördinatie hospice is weer op volle sterkte kwekerij 'De Groene Kraai' GoFish presenteert nieuwe ep én mag meedoen aan Pop aan Zee Forse taakstraf veroorzaker ongeval op N59 26 Donderdag 9 oktober 2008 PZC S Traject van ruim zes kilometer moet komend voorjaar klaar zijn. door Esme Soesman DEN OSSE - Tegen de tijd dat fiet sen weer voor pleziertochtjes uit de schuur kunnen worden ge haald, moet het zover zijn. Toeris ten en inwoners van Schou- wen-Duiveland kunnen als alles soepel verloopt volgende zomer op de pedalen tussen de akkers. Langs de waterloop tussen Den Os- se en de Dammenweg (de N57 tus sen Serooskerke en Ellemeet), wordt een fietspad aangelegd. Het 6,3 kilometer lange pad is on derdeel van de herverkaveling Schouwen-Oost. Nadat in 2005 fietspaden en bossen als doel bin nen landinrichtingsprojecten kwa men te vervallen, is besloten toch de schouders onder het traject Den Osse-Dammenweg te zetten. Met financiële steun van provincie Zeeland, gemeente Schouwen-Dui- veland, Waterschap Zeeuwse Eilan den en Europese subsidie (vitalise ring landelijk gebied) is het gelukt de financiering rond te krijgen. De aanvraag voor aanleg (via een arti kel 19-procedure) ligt inmiddels bij de gemeente. Wat burgemeester en wethouders betreft, krijgt de aanleg groen licht. Het plan past binnen de beleidsvi- Dé specialist voor uw nieuwe haag. Haagconiferen 180 - 200 cm nu voor: 7,40 Bij besteding boven de 50,- krijgt u 10% korting Oude Kraayertsedijk 18 Lewedorp telefoon (0113)61 24 59 www.degroenekraai.nl Fietsroute langs waterloop Scharendijke Loöperskapelle Eikerzee Brouwershaven Brijdorpe Serooskerke Nieuw fietspad I PZC Felix Binicewicz Het traject van het nieuwe fietspad Den Osse-Dammenweg. Volgend jaar zomer moeten inwoners en toeristen er gebruik van kunnen maken. sie buitengebied, waarin een be langrijke functie wordt toegekend aan recreatief medegebruik. Of, zo als de landinrichtingscommissie het in een nieuwsbrief (www.schouwen-oost.nl) ver woordt: „Het verbetert het ver- blijfsklimaat voor inwoners en toe risten." Wethouder Roel van der Tussen Den Osse en de Dammen weg (N57 Ellemeet-Serooskerke) komt een fietspad dwars door landbouwgronden. Dat moet in woners en toeristen dienen. Wekken is 'content' met het feit dat de Dienst Landelijk Gebied het geld bij elkaar gekregen heeft. „In de dialoog die jaren geledqn is ge voerd, is dit als wens vanuit bevol king en recreatie naar voren geko men." Het traject van het fietspad raakt meerdere grondeigenaren. In totaal zijn er 25 percelen met het project gemoeid. Voor deze eigenaren en andere be trokkenen wordt 21 oktober een voorlichtingsavond gehouden. De ze bijeenkomst is in dorpshuis De Putmeet in Scharendijke. ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse band GoFish presenteert zondag in café De Vlinder in Zie- rikzee zijn nieuwe ep. Bezoekers krijgen de mini-cd gratis. Het op treden begint om 15.30 uur. De ambitieuze groep zag eind vori ge maand een grote wens in ver vulling gaan, toen ze werd geselec teerd voor Pop aan Zee. In dit pro ject worden talentvolle Zeeuwse acts gekoppeld aan ervaren men sen uit de muziekwereld. De na men van die coaches worden later bekend. Verder staan de gekozen bands verschillende keren op Zeeuwse podia. De eerste keer is tijdens het PZC-jubileumconcert in het kader van het 250-jarig be staan van deze krant. Dat is op 1 november in de Goese Zeelandhal len. De andere bands die geselec teerd zijn voor Pop aan Zee zijn De Hobbyisten, Smout en Accor ding to you. Q De ep van GoFish is ook te verkrijgen op www.bandgofish.com. Spelen met woorden en ritmes tijdens kinderdichtworkshop. door Piet Kleemans BRUINISSE - Woorden, zinnen, rit me en fantasie. Daar draaide het gisteren om tijdens de dichtwork- shop voor kinderen in bibliotheek De Zaete in Bruinisse. Een bonte verzameling fantasierijke gedich ten was het gevolg. Voor de een is het een Razabla, en wel eentje die winkelt bij de He- ma, met een groot schema. Een an der ziet in de tekening van het fan tasiedier overduidelijk een Croastroepielozza. Een derde weet het zeker: het gaat hier om een eenzame Zibrap die alleen maar soliefruit eet. Docent Ester Ver woest van schrijfwerkplaats Letter vers is onder de indruk van de prestaties van de leerlingen van groep 8 van OBS De Meerpaal. „Ze pakken het heel snel op. Ik hoef hier het begrip 'verzinwoord' maar te noemen en ze gaan er al mee aan de slag." Over wat precies een gedicht is, lo pen de meningen van de kinderen uiteen. Een gedicht van Joke van Leeuwen roept gemengde gevoe lens op. „Ik snap het gedicht niet, maar ik vind het wel mooi", zegt een van de kinderen. Een ander laat weten weinig enthousiast te zijn over de rijmelarij van Van Leeuwen. De Blauwbilgorgel van Cees Buddingh daarentegen, wordt geestdriftig onthaald in bre de kring. Als Verwoest vraagt wie dat gedicht voor wil dragen schie ten de vingers de lucht in. Op de vraag wat het verschil tussen een boek en een gedicht is, valt even een stilte. Waarna een van de kin deren met een fraaie definitie Een gedicht op een poster De opdracht voor de gedichtenwedstrijd was 'maak een poster met een mooi gedicht'. In Bruinisse deden zo'n zestig basisschoolleerlingen mee aan de gedich tenwedstrijd. s- Ze hadden de keus uit een 'elfje' - een gedicht met elf woorden - of een 'gewoon' gedicht. Alle gedichten zijn te zien in de eiiandelijke bibliotheken. komt: „Een gedicht zegt iets, een boek vertelt iets. In een gedicht zeg je hoe je je voelt." Aan de hand van Johanna Kruits gedicht De Angsthaas (Een angsthaas is weieens verliefd, maar bang van oor tot oor. Dat vindt een ander niet zo leuk; die gaat er dus van door) geeft Verwoest uitleg over ritme in zinnen. Er wordt begrij pend geknikt aan de lange tafels waar de kinderen aan zitten. Waar op Verwoest vervolgt met de op merking dat er eigenlijk maar wei nig vaste regels zijn. De dichter, zo houdt zij haar gehoor voor, mag het allemaal zelf bepalen. Het hoeft niet altijd te rijmen en er mag ook rfiet punten, komma's en hoofdletters gespeeld worden. Dat laten de kinderen zich geen twee keer zeggen. Met overgave storten ze zich in groepjes van twee op de 'Ik snap het gedicht niet, maar ik vind het wel mooi.' opdracht om aan de hand van een tekening van een fantasiedier een beschrijving van dat dier te ma ken. Liefst met zoveel mogelijk 'verzinwoorden'. Met trots worden een kwartiertje later de penne- vruchten voorgedragen. De door de bibliotheken uitge schreven dichtwedstrijd voor kin deren werd in Bru gewonnen door Ellemijn Verspoor (groep 7, cbs Op Dreef) met haar gedicht over muziek. Jonathan Rupert (groep 8, obs De Meerpaal) sleepte met zijn gedicht over het begrip 'tijd' de tweede plaats in de wacht. Derde werd Nieves Goossens (groep 6, obs De Meerpaal) met haar gedicht over bladeren. Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak door Ad Roos MIDDELBURG - Voor het veroorza ken van een verkeersongeval op 14 maart 2007 in Oosterland, heeft de rechtbank in Middelburg een 22-ja- rige inwoner van Oosterland een zwaardere straf opgelegd dan was geëist. De rechtbank veroordeelde de man tot een taakstraf van tach tig uur en een rijontzegging van negen maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De man kwam met zijn auto van uit de richting Bruinisse en sorteer de op de N59 voor om linksaf de Molenweg bij Oosterland in te slaan. Hij trok op en botste op een hem tegemoetkomende personen auto, die hij volledig over het hoofd had gezien. De inzittenden van die auto liepen zwaar lichame lijk letsel op. De rechtbank was van oordeel dat de Oosterlander 'aanmerkelijk onvoorzichtig en on oplettend had gereden'. Stichting ontvangt nieuwe vrijwilligers met open armen. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Joyce Beljaars en Anja van Dam me zijn de nieuwe coördi natoren van het Hospice Schou- wen-Duiveland. Anja van Damme was al een paar maanden verbon den aan het hospice, maar met de komst van Joyce Beljaars is het team op volle sterkte gekomen. In het hospice verblijven ernstig zieke mensen in hun laatste levens fase. „Het hospice is er primair voor de bewoners en de familie", zegt Beljaars. „Het belangrijkste daarna zijn de vrijwilligers. Die hebben het directe contact met de bewoners. Daar draaithet allemaal om." De coördinatoren houden zich be zig met de organisatie. „We maken roosters, zorgen voor opleidingen en training, en organiseren infor matiebijeenkomsten of tilcursus- sen. Maar we hebben bijvoorbeeld ook gesprekken met familieleden van mensen die hier zijn overle den en we houden functionerings gesprekken met de vrijwilligers", zegt Beljaars. Het hospice heeft momenteel 58 vrijwilligers die werken in het pand zelf of bij de VPTZ, de vrij willige thuiszorg voor terminaal zieke mensen. Want naast de ver zorging in het hospice kunnen zie ke mensen (of hun familie) ook een beroep doen op vrijwilligers om te helpen in de thuissituatie. „Dat kan nodig zijn om de partner even te ontlasten, bijvoorbeeld om eens een middag weg te kunnen. Maar we kunnen ook 's nachts ko men bij mensen die alleen wonen en 's nachts bang zijn." Het aantal vrijwilligers lijkt veel, maar dat valt volgens Beljaars wel een beetje tegen. „We hebben acht vrijwilligers per dag nodig, zeven dagen in de week." De vrijwilligers werken vier uur per dag, in wisse lende diensten. De eerste dienst begint om 7.30 uur en de laatste dienst eindigt om 23.00 uur. 's Nachts is een verpleegkundige aan wezig. „We kunnen extra vrijwilli gers gebruiken. We hebben nu een redelijk grote groep langdurig zie ken en dus hebben veel mensen extra gewerkt. Dat kan niet altijd." Nieuwe vrijwilligers moeten wel bereid zijn om opleidingen te vol gen. „Vrijwilligers zijn geen ver pleegkundigen, maar het is zeker wel meer dan een kopje koffie schenken. Hoe druk het is, hangt af van het tijdstip en hoeveel be woners we hebben." Coördinator Joyce Beljaars (links) in gesprek met vrijwilligers Marietje en Lenie. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78