PZC Jongens wilden stoer doen 36 25 31 APK voor pony's Alfabetisering deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T0118886886 m Engelse souldiva Ruby Turner klaar voor gospelalbum Donderdag 9 oktober 2008 Mosselvissers hoopvol gestemd na zitting Raad van State Tip? redzzee@pzc.nl BURCH-HAAMSTEDE - Echt leuk vinden ze het niet. De pony's van de Zeepeduinen bij Burgh-Haamstede zijn wat onrustig als het weer tijd is voor de halfjaarlijkse controle. Eerder deze week zijn ze allemaal bijeengedreven. Gisteren gingen ze een voor een in een mini-travaille. Daar kregen ze een anti-wor menmiddel in de bek gespoten en werden de hoefjes gecon troleerd. Gelijktijdig konden de (bijna) geslachtsrijpe hengsten van de kudde worden gescheiden om ongewenste zwanger schappen te voorkomen. De hengsten gaan naar maneges, kin derboerderijen of particulieren. De merries lopen na vandaag weer allemaal vrij rond in de duinen. Hun taak is het kort hou den van het gras. foto Dirk-Jan Gjeltema. Duizenden euro's schade in Zierikzee door clubje van dertien. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De politie op Schou- wen-Duiveland heeft dertien jon gens uit Zierikzee verhoord in ver band met een onderzoek naar ver nielingen in die stad. Drie man van deze groep (16, 19 en 20 jaar) zijn eind september in verzekering gesteld, maar inmid dels weer vrijgelaten. Ze wilden stoer doen, verklaarden zij tegen over de politie. De vernielingen vonden geduren de enkele maanden plaats, vrijwel altijd in de nacht van zaterdag op zondag. Op de rotondes in Zierik zee en aan de Laan van Sint Hilai- re werden met regelmaat bloem bakken omgegooid. Verder werden bermpaaltjes en trottoirtegels uit voetpaden getrok ken en in de gracht gegooid. In sep tember werd aan de Grachtweg een personenauto op z'n kant ge zet. De totale schade bedraagt en kele duizenden euro's. De dertien Zierikzeeënaren zijn tussen de 16 en 22 jaar oud. Ze zijn nooit betrapt tijdens hun stoer- doenerij. Door recherchewerk heeft de politie hun identiteiten weten te achterhalen. Het onder zoek heeft een maand geduurd. De politie heeft de zaak doorge speeld aan. het Openbaar Ministe rie. Te zijner tijd zullen de verdach ten zich moeten verantwoorden te genover de rechter. Een aantal van hen is minderjarig. Het is nog niet bekend of zij worden doorverwe zen naar het bureau Halt. Wel is zeker dat de schade op de jongens wordt verhaald. Vandalisme heeft de^gemeente in het eerste half jaar van 2008 bijna een ton gekost. Nog geen 7000 eu ro kon op de veroorzakers worden verhaald. Scholen, verkeersborden, openbare toiletten, afvalbakken en |*JJ Met de aanhouding van dertien jongens heeft de politie een ein de gemaakt aan een reeks van vernielingen in Zierikzee. De jon gens moeten de schade betalen. bloembakken zijn de meest geko zen doelwitten. Uit de gemeentelijke vandalisme- monitor blijkt verder dat Zierikzee het meest wordt geplaagd, op eni ge afstand gevolgd door Burgh-Haamstede, Renesse en Westenschouwen. Het beleid is om de schade snel te herstellen, in de hoop dat nieuwe vernielingen uitblijven. De ervarin gen daarbij zijn soms teleurstel lend. „Je kunt een openbaar toilet niet sluiten. We hebben het mee gemaakt dat de grondverf nog niet droog was en het toilet alweer be klad", zei een ambtenaar in augus tus, nadat aan de Laan van Sint Hi- laire omgekeerde bloembakken wa ren ontdekt. Tip? redactie@pzc.nl Heb je net, na door Vlissingse lo ketbeambten als 'laaggeletterd' te zijn opgespoord, leren lezen en schrijven, krijg je een uitnodi ging in de bus: de wethouder knipt maandag in de wijk een li?tt door van 'de nieuwe locatie van localboard'. Van wat? We deden navraag bij functionaris sen die ambtshalve met ons wel zijn zijn begaan. Zij gaven ons een bijspijkercursusje Neder lands. We weten nu dat met 'lo calboard' een bewonersgroep wordt bedoeld. Zou het geen goed idee zijn het Nederlands over te slaan bij al die alfabetise ringsprojecten? En de subsidies te gebruiken voor onderwijs in An gelsaksisch koeterwaals? vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu pastinaaksoep, stampot andijvie met gehaktbal of brandnetelkaas en vanille-ijs 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 t/m 11 oktober Kinderboekenweek voor programma zie www.drukkerijmiddelburg.nl zaterdag 11 oktober 11.00-12.00 uur Johanna Kruit zaterdag 11 oktober 14.00-16.00 uur Zeeuwse Kinderboekenschrijvers 15.00-16.30 uur Smout Unplugged fcwwHsSri Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77