Michel Leonharf al weg bij Vrasene Sauerbreij wil er zo graag bij zijn in thuiswedstrijd Jean Paul de Bruijn naar WK in Sankt Wendel m Chovanec weer bij Sparta Praag Van Grunsven blijft fanatiek Dallinga speelt prima moyenne z PZC Donderdag 9 oktober 2008 45 stappen. Voor dat laatste heb ik ge kozen, want ik wil vooral mezelf zijn en geen toneelstukjes spelen." De trainer zegt dat hij in het be lang van de club is opgestapt. „Ik heb alles geprobeerd om het elftal aan de praat te krijgen. Ik had er ook nog wel vertrouwen in gehad als de Raad van Bestuur mijn voor stel had overgenomen. Dat gebeur de niet. En dan is het einde oefe ning. Ik hoop nu maar dat van mijn vertrek een schokeffect uit gaat." Voorzitter Loon Nys zegt het ver trek van zijn trainer te betreuren. „Hij was voor meer dan tweehon derd procent begaan met de club. Zijn trainingen waren ook abso luut niet slecht, maar het moet ui teraard wel klikken met de selec tie. Wij hebben een selectie die bij de eerste vijf moet kunnen eindi gen, maar dan moeten de spelers wel allemaal dezelfde kant opkij ken. Dat was niet meer het geval." Michel Leonhart spreekt van een tegenvaller, maar tevens-van een goede les. „Ik heb hier veel van op gestoken, ik ben weer een ervaring rijker." Volgens voorzitter Nys heeft het vertrek van Leonhart geen gevol gen voor de positie van Jary Yyae- ne, die met Leonhart van HW'24 de stap naar Vrasene maakte. „We hebben met Jari gesproken en hij heeft gezegd dat hij blijft voet ballen. Voor de winterstop kan hij trouwens niet weg, ook al zou hij dat willen." Trainer (41) houdt de eer aan zichzelf na teleurstellende start. door Karei Pleunis VRASENE - Michel Leonhart, voor malig trainer van onder andere Hulsterloo en HW'24, is opge stapt bij KFC Vrasene. De 41-jarige oefenmeester uit Clinge was aan een eerste, teleurstellende seizoen bezig bij de Belgische eerste pro vinciale club. Van de zes duels dat Leonhart de club sportief leidde, verloor hij er vijf. Alleen tegen long Leede werd gelijkgespeeld: 2-2. Hulptrainer Kenny Spittael en keeperstrainer Bert van Roeyen zullen de trainin gen leiden in afwachting van de komst van een opvolger. Na de nederlaag van afgelopen za terdag, op eigen veld tegen hekken sluiter Appelterre (1-3), werd de druk op Michel Leonhart en het bestuur van Vrasene steeds groter. De Belgische kranten maakten er maandag nog melding van dat de trainer het vertrouwen genoot van het bestuur. Diezelfde avond bleek dat na de training niet geheel in overeenstemming met de realiteit te zijn. Toen Leonhart zijn plan nen ontvouwde om, zoals hij dat Michel Leonhart, ex-trainer van HW'24, heeft ontslag genomen bij zijn Belgische club Vrasene. Het vertrek is onder meer het gevolg van de slechte start. gisteren verwoordde, drie rotte ap pels uit de eerste selectie te verwij deren, kreeg hij geen steun van het clubbestuur. „Toen ik na de training van maan dag met het bestuur over de lange re en korte termijn wilde praten, kon de Raad van Bestuur zich niet vinden in mijn voorstel om die drie jongens naar het tweede te rug te zetten", vertelde hij giste ren. „Ik kon twee dingen doen: blijven zitten en als marionet van het eerste elftal mijn werk doen, of de eer aan mezelf houden en op Michel Leonhart, voormalig is na een teleurstellende start opgestapt bij Vrasene. foto Camile Schelstraete trainer van HVV'24, PRAAG - Jozef Chovanec gaat voor de derde keer als trainer van Sparta Praag aan de slag. De oud-speler van onder meer PSV heeft zichzelf gisteren be noemd als opvolger van Vitezslav Lavicka. De trainer die aan het seizoen was begonnen, stapte na de nederlaag van afgelopen weekeinde tegen Sparta Praag (1-4) op. Chovanec is ook voorzitter van Sparta Praag. Hulstenaar onder meer met Eddy Leppens in groepswedstrijden. door Frits Bakker HULST - Jean Paul de Bruijn heeft in de competitie laten zien in een voortreffelijke vorm te verkeren en lijkt klaar om op het WK drieban den in Sankt Wendel een vooraan staande rol te spelen. Op het toernooi in de Duitse stad, dat volgende week woensdag be gint met de voorronden, zal de Hulstenaar in de eerste plaats moe ten afrekenen met zijn clubgenoot Eddy Leppens. De twee zijn inge deeld in een voorronde met de vrij onbekende Italiaan Salvatore Papa. De Bruijn weet hoe belangrijk een sterke start is. „Ik zal Eddy Lep pens natuurlijk niet onderschat ten, omdat hij een geweldige biljar ter is. En ik realiseer me dat ik eerst van hem moet winnen om naar de volgende ronde door te gaan." Het WK, dat volgend jaar in het Zwitserse Lausanne en een jaar la ter in Sluiskil wordt gespeeld, volgt het traditionele systeem: een schifting met 48 spelers in zestien poules van drie, de winnaars van die groepen spelen volgens het knock-out systeem verder. De Japanner Ryuji Umeda werd vorig jaar verrassend wereldkampi oen en verdedigt zijn titel. Behalve Jean Paul de Bruijn doet voor Ne derland ook Dick Jaspers en Rai- mond Burgman mee. Jaspers is één van de grote favorie ten in het gezelschap van topspe- lers. De Brabander won dit jaar al drie wereldbekertoernooien en werd Europees kampioen in Frank rijk met een recordmoyenne. Hij moet op dit WK onder meer afre kenen met Caudron, Blomdahl en Sanchez. ERF - Dressuuramazone Anky van Grunsven is ondanks drie olympi sche titels nog niet verzadigd en gaat zeker door tot en met 2010. Toch heeft ze wel weer een nieu we uitdaging gevonden. Naast de klassieke dressuur wil Van Gruns ven zich bekwamen in reining: de Amerikaanse combinatie van western en dressuur. „Ik ben natuurlijk weer zo fana tiek dat ik deze vorm van hippi sche sport ook goed wil beoefe nen", schrijft de Erpse amazone in haar column in de telegraaf. „Wat ik ermee hoop te bereiken? Het lijkt me super op het WK van 2010 in Kentucky naast de dres- suurwedstrijd een ander paard op te zadelen voor de mondiale rei- ningwedstrijd." Ankie van Grunsven maakt volgen de week overigens haar opwach ting in de eerste wereldbekerwed strijd dressuur in het Deense Odense. Ze komt daar aan de start met IPS Painted Black. Snowboardseizoen in Landgraaf van start met overdekte World Cup door Michiel Goertzen LANDGRAAF - Het mondiale snow boardseizoen gaat morgen van start met de enige overdekte World Cup van het jaar: de race in Snowworld Landgraaf Of de Ne derlandse nummer één van de we reld aan de start staat, is twijfelach tig. Nicolien Sauerbreij kampt met een blessure. Het had de ideale start moeten zijn na een droomjaar waarin alles goed leek te gaan. Maar of Sauer breij daadwerkelijk aan het start poortje van Snowworld verschijnt, is zeer de vraag. Een slijmbeursont steking aan haar linkervoet dreigt roet in het eten te gooien. „Een blessure komt nooit gelegen, maar dit is wel heel erg zuur", laat de Amsterdamse weten. „Dit is mijn thuiswedstrijd, de eni ge World Cup in Nederland. Dat is altijd speciaal. Nu ik op num mer 1 van de wereldranglijst sta, is het helemaal apart om hier mee te doen. Het gaat iedere dag beter met mijn voet, maar ik heb nog geen snowboardschoen aan gehad. Het is even afwachten hoe de voet daar op reageert. Ik besluit van daag of ik meedoe of niet. Maar ik ga er stiekem van uit dat het gaat lukken. Desnoods met een injec tie." Nicolien Sauerbreij, de nummer één van de wereldranglijst, mist waarschijnlijk de start van het nieuwe seizoen in Snowworld in Landgraaf. De 29-jarige Sauerbreij heeft het seizoen van haar leven achter de rug. Niet alleen won ze vier World Cup-wedstrijden, ze eindigde ook als beste in het eindklassement pa rallelslalom en het eindklassement overall. Kortom, de Nedérlandse was echt de allersnelste ter wereld. Beter dan de geboren wintersporters uit de Alpen en Amerika. „Het was heel bijzonder en ik heb er van genoten", zegt ze. „Maar vergeet niet dat ik in april al weer begonnen ben met de voorberei ding op het komende seizoen. Na tuurlijk denk ik nog wel eens te rug aan vorig jaar, aan die succes sen, maar ik ben vooral met het ko mende seizoen bezig en de doelen die we gesteld hebben. Ik hoop dat die blessure geen roet in het eten gooit." CAPELLE AAN DE IJSSEL - Het drie banden team van Dallinga/Fast bleef na het gelijkspel in de ope ningsmatch in de tweede divisie voor de vierde keer op rij ongesla gen. De uitwedstrijd bij Business 8c Fun werd met 8-0 gewonnen. Berry Dallinga maakte de meeste indruk met een hoog moyenne in zijn partij tegen Peter Witveld. De Sluiskilse kastelein gleed na 34 beurten door de finish in de partij naar veertig caramboles. Het uitstekende optreden van de Zeeuws-Vlamingen begon al met een met een zege van Jean Paul de Kraker in slechts 36 beurten (35 punten). Patrick Vasseur deed zijn duit in het zakje in 44 beurten, Mathieu Vlerick (naar 40 punten) haalde twee matchpunten binnen in 51 beurten en daarna was het de beurt aan de kopman om het karwei af te maken. Het team deed over de 150 caram boles slechts 165 beurten: een teammoyenne van 0.909.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75