Gouda pakt Marokkaanse probleemgezinnen aan Groene diesel WOON- EN INTERIEURINRICHTING Werkloze die weigerde te schoffelen Nieuwe aanvoer uit magazijn ten onrechte gekort Nu met nog lagere prijzen m Ca. 2.500 stuks meubelen en accessoires etc. Veel klassieke meubelen Moderne kasten Bureaus Kantoorwandkasten Dekbedden Hoofdkussens Grote partij matrassen Boxsprings Coupons tapijt Partij karpetten 6 Donderdag 9 oktober 2008 PZC Burgemeester stuurt aan op gedwongen verhuizingen. door Marcel Proos GOUDA - De burgemeester van Gouda, Wim Cornelis, wil Marok kaanse probleemgezinnen uithuis plaatsen als de kinderen overlast blijven veroorzaken, en de gezin nen dwingen te verhuizen. De ouders van probleemjongeren moeten onder toezicht worden ge steld en zonodig uit de ouderlijke macht worden ontzet. Ook wil de burgemeester pro bleemgezinnen financieel onder druk zetten door bijvoorbeeld uit keringen stop te zetten. Daarnaast moeten alle leden van de gezin nen worden gedwongen Neder lands te leren en werk te zoeken. Volgens Cornelis zijn ouders ook op straat verantwoordelijk voor het gedrag van hun kinderen en moeten zij daarop worden aange sproken. 'Onorthodoxe maatrege len' zijn noodzakelijk om de pro blemen met Marokkaanse jonge ren in zijn gemeente het hoofd te kunnen bieden, aldus de burge meester. Cornelis: „Ik zoek naar in strumenten om af te dwingen dat deze Marokkaans-Nederlandse jo chies en hun ouders zich voegen naar de Goudse normen. Ik hou graag iedereen binnenboord, maar sommigen plaatsen zich buiten de maatschappij." De burgemeester benadrukt dat een kleine, maar hardnekkige groep verantwoordelijk is voor de overlast. Chauffeurs van het busbe- Burgemeester Wim Cornelis van Gouda bepleit een harde aanpak van Marokkaanse probleemgezin nen in zijn gemeente. Hij denkt aan uithuisplaatsingen. drijf Connexxion weigerden vorige maand nog langer met hun bus door een deel van de wijk Ooster wei te rijden na bedreigingen door Marokkaanse jongeren. Veel steden hebben volgens Corne lis last van een kleine groep die problemen veroorzaakt. De maat regelen diede burgemeester wil nemen, zijn volgens hem ook ge schikt voor andere gemeenten. Cornelis heeft zijn voorstel daar om ingediend bij minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Za ken. Hij hoopt geld los te krijgen voor de hardere aanpak. Binnen kort vindt er overleg plaats tussen hem en de bewindsvrouw. De politie heeft de dader van het busincident in Gouda weliswaar in het vizier, maar zij heeft nog te weinig bewijsmateriaal om de ver dachte aan te houden. Bij het inci dent bedreigde een passagier een buschauffeur met een .mes. Zo goed als klaar voor gebruik is hij: de spiksplinternieuwe 8o miljoen euro kosten de groene brandstoffa- briek van Biopetrol in het Rotter damse Botlekgebied. Koolzaad gaat er aan de voorkant in, aan de achterzijde komt plantaardige die sel eruit, geschikt voor in de tank. Goed voor het milieu en de boe ren en anders dan olie uit de grond een vrijwel onuitputtelijke bron van energie. Althans, dat dacht iedereen drie jaar geleden. Uwe Jurgensen zucht. Biobrand1 stoffen zitten opeens in het ver domhoekje, zegt de directeur van Biopetrol Rotterdam. „Zij worden verantwoordelijk gehouden voor zo'n beetje alles wat er mis is op aarde: voedselschaarste, het broei kaseffect, wereldwijde ontbossing. Terwijl de werkelijkheid een stuk genuanceerder is." Daags voordat zijn fabriek gaat draaien, besluit het kabinet om de rem te zetten op het gebruik van biobrandstof fen. De timing kon niet beroerder, beaamt Jurgensen, tevens voorzit ter van Nederlandse Vereniging van Biodiesel Industrie. Oliemaatschappijen hoeven in 2009/2010 niet langer verplicht 5,75 procent van hun diesel en ben zine bij te mengen met biologi sche brandstoffen als olie en etha nol uit graan, koolzaad, soja of oud frituurvet. Minister Jacqueline Cramer van Milieu wil dat percen tage verlagen naar 4 procent. Vol gens haar zijn er te veel onduide lijkheden over schadelijke bijeffec ten van massaproductie van bio brandstoffen op het milieu. Voor de industrie betekent dat een vermindering van de omzet met ongeveer 150.000 ton, becijfert Jur gensen. „Dat is ongeveer evenveel als op dit moment in heel Neder land wordt geproduceerd." Voor de circa 29 bedrijven die investe ren in biobrandstof en bezig zijn met de bouw van installaties, een tegenslag. Jurgensen schat dat er tussen de 200 en 300 miljoen euro gestoken is in de nieuwe industrie tak. Wat ging er mis? Ironisch genoeg w.o. nog enkele stuks exclusieve merken: Antidiva, Auping, Bert Plantagie De Sede, Gealux, Heidense, Leolux, Molinari, Toekomst en anderen merken. Gemeente moet bij begeleiding naar werk maatwerk aanbieden. ARNHEM - Gemeenten moeten maatwerk bieden wanneer zij bij standsgerechtigden via de zogehe ten workfirst-aanpak aan de slag willen helpen. Iedereen hetzelfde simpele werk aanbieden volstaat niet. Die conclusie trekt advocaat Van Deuzen uit de uitspraak van de rechtbank in Arnhem. Die be paalde gisteren dat de gemeente Arnhem zijn cliënt ten onrechte had gekort op zijn bijstandsuitke ring, omdat hij niet had meege werkt aan een workfirst-project dat hem moest helpen betaald werk te vinden. De 44-jarige Arn hemmer vond de aanpak voor hem niet zinvol. De man werkte jaren in de horeca, maar hij raakte werkloos. Hij kreeg een bijstandsuitkering, maar dan moest hij van de gemeente schoffelen. Dat paste in de aanpak van Arnhem om bijstandsgerech tigden aan het werk te helpen. De man weigerde, omdat hij het niet vond bijdragen aan het vinden van werk. Het gevolg was dat hij werd gekort op zijn uitkering. Hoewel hij op eigen kracht werk had gevonden, stapte hij toch naar de rechter en eiste uitbetaling van het gekorte bedrag. De rechter stel de hem in het gelijk. De gemeente heeft niet duidelijk gemaakt hoe het traject kon bijdragen aan zijn terugkeer op de arbeidsmarkt. Mensen schoffel- of inpakwerk aanbieden kan volgens de recht bank wel, maar als enig aanbod is het te standaard en te beperkt. Bijna alle gemeenten werken met een workfirst-aanpak, waarbij werk boven uitkering gaat. Uitke ringsgerechtigden moeten meteen werkzaamheden verrichten. Zij doen zo werkritme op en dat ver groot hun kans op een baan. Wie niet meewerkt, kan worden ge kort. Er zijn meer klachten dat al leen simpel werk wordt aangebo den dat niet bijdraagt aan het krij gen van betaald werk. Honderden miljoenen euro's zijn geïnvesteerd in de ontwikkeling van biobrandstoffen. Maar groene diesel is helemaal uit de gratie en ondernemers zitten met de brokken. door Sandra Donker Biobrandstof Doelstellingen voor biobrandstof worden steeds naar beneden bijgesteld. Toch gaan 29 bedrijven in Nederland het produceren. Nederlandse biobrandstofproductie in 2011 in duizenden tonnen: 270 frituurvet en slachtafval 755 onbekend (ethanol) 200 glycerine 35 gft-afval Verkoop geschiedt o.l.v. Bouman-Potter BV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6