KIK werkt samen over de grens 'Tunneltoltarief moet echt op de schop' Wij letten op prijs én kwaliteit Meisje gewond door val met scooter Lezing Alex Verburg in bibliotheek afgelast Justuz treedt op in café De Pieper in Axel m jl1ijn4utoBedrijf.nl /1ijn4utoBedriJf.til keuken Al 25 jaar uw keukenspecialist! Z pzc Donderdag 9 oktober 2008 29 Bestuur hoopt door bundeling makkelijker aan subsidie te komen. door Harold de Puysseleijr kloosterzande - De Stichting Kerk in Klooster (KIK) uit Kloos- terzande gaat een grensoverschrij dende samenwerking aan met het Abdijmuseum Ter Duinen in het Belgische Koksijde. Een van de doelen daarvan is financieel arm slag te krijgen om het oude uithof in de omgeving van de hervormde kerk in oude luister te kunnen her stellen. De originele kloostermuur om het kerkgebouw bijvoorbeeld, ligt sinds dit jaar weer bloot, maar de restauratie ervan kost minstens ïoo.ooo euro. Dat geld is niet op te brengen door de driehonderdvijf tig zielen tellende geloofsgemeen schap van de protestantse kerk. De stichting KIK hoopt door een bundeling van krachten met het Abdijmuseum in Koksijde onder andere gemakkelijker aan subsi dies te komen voor het herstel van de vroegere uithof van de uit 1200 daterende Duinenabdij Hof te Zan- de. Daarvan zijn nu alleen het kerkje en de kloostermuur de 1^ Door samenwerking met het Ab- dijmuseum in Koksijde hoopt de KIK sneller geld te vinden voor het opknappen van de omgeving van de Hof te Zandekerk. zichtbare herinneringen. Stiekem hoopt de stichting KIK door de sa menwerking het voor elkaar te krij gen dat er opgravingen kunnen worden gedaan naar restanten van het klooster. „Die moeten onge twijfeld te vinden zijn", zegt Reyn- cke van Wouwe van de KIK, „maar dat is echt nog een toe komstdroom." De stichting is blij dat burgemees ter Mare Vanden Bussche van Kok sijde inmiddels is toegetreden tot het Comité van Aanbeveling van de KIK. Hij bracht gisteren samen met de schepen van cultuur Jan Loones een bezoek aan de kerk. Het Abdijmuseum in de West- vlaamse kustplaats brengt de ge schiedenis van de Duinenabdij uit voerig in beeld. De abdij was de moederabdij van waaruit de Cister ciënzer monniken begin dertiende eeuw vertrokken om in Klooster- zande een buitenplaats en een ka pel te stichten. Volgens Van Wouwe dient de sa menwerking met Koksijde ook om tentoonstellingen over de Cister ciënzers uit te wisselen, evenals al lerlei andere culturele evenemen ten. De KIK houdt zelf al exposities en concerten in de kerk om de 'oude en verborgen schat' weer voor ie dereen zichtbaar maken. Het geld van de verhuur is eveneens be stemd voor acties om de kerk en de omgeving daarvanop te knap pen. Cor Crans (tweede van rechts) geeft in de Hervormde Kerk in Kloosterzande uitleg aan onder anderen burgemees ter Mare Vanden Bussche (links)foto Wim Kooyman door Conny van Cremberghe hulst - De wethouders van ver keer en sociale zaken van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten vin den dat het provinciebestuur in de nabije toekomst de tariefstelling voor de Westerscheldetunnel ten faveure van de Zeeuws-Vlamingen moet bijstellen. „Gedeputeerde Toine Poppelaars heeft tot nu toe altijd gezegd dat voor een verlaging geen financiële ruimte bestaat, maar wij denken daar wezenlijk anders over", zegt de Hulster verkeerswethouder Clen de Kraker. Deze week voerde zijn collega Frank van Driessche tij dens een arbeidsparticipatiebijeen komst in Terneuzen aan dat de tunneltol een rem is op de arbeids deelname van kansarmen, omdat zij moeilijk de ruim 140 euro aan tol zelf kunnen betalen als ze een - laag- betaalde baan aan de over kant kunnen krijgen. Staatssecreta ris Aboutaleb van Werkgelegen heid bagatelliseerde dat probleem door te stellen dat mensen in de Randstad op hun beurt geconfron teerd worden met filekosten. De Kraker: „De staatssecretaris ver gelijkt appels met peren. Zeeuws-Vlamingen moeten altijd extra betalen op hun regio te verla ten en hebben -in tegenstelling tot randstedelingen - geen alternatief voorhanden in de vorm van goed koop en snel openbaar vervoer." De Kraker en zijn collega's ver wachten ook dat de kilometerhef fing in de toekomst Zeeuws-Vla mingen extra pijn zal doen. „Re den temeer om de lobby voor lage re toltarieven door te zetten en uit te breiden. We zullen het podium van de plattelandsgemeenten daar voor gaan gebruiken. Ook in Den Haag", aldus De Kraker. hoek - Een zeventienjarig meisje uit de gemeente Sluis is gisteroch tend met rug- en nekklachten naar het ziekenhuis gebracht na een val met haar scooter in Hoek. Ze reed rond 8 uur op haar scooter over het fietspad van de rijksweg. Het meisje kwam ten val op het kruispunt. Vermoedelijk remde ze te hard waardoor ze in de slip raak te op het natte wegdek. Het meisje is met de ambulance naar het ziekenhuis in Terneuzen vervoerd. terneuzen - De lezing die Alex Verburg vanavond in de biblio theek in Terneuzen zou geven over zijn boek De Verzoening, over de ontvoering van de ver moorde Gerrit Jan Heijn, gaat niet door. De lezing is geannuleeerd vanwege te weinig belangstelling. Mensen die al een kaart gekocht hebben krijgen op vertoon van hun kaart hun geld terug in de bi bliotheek in Terneuzen. axel - De Axelse band Justuz speelt morgen een thuiswedstrijd in café De Pieper aan de West straat in Axel. Het akoestisch kwartet speelt sinds oktober 2006 op muziekfeest- jes, waar ze covers en eigen werk op een eigenwijze manier breng en. James de Ridder, Mike de Ca- luwé, Allan van Alten en Luke Jan sen beginnen morgenavond om 22.00 uur. Daarom kunt u bij ons kiezen voor huismerkonderdelen. Die zijn nét zo goed. En veel voordeliger. BOVAG Je bent beter af hij het onafhankelijke autobedrijf j Auto Service Station Alfa Ambachtsstraat 7 4538 AV Terneuzen Tel. 0115-694523 APK onderhoud Garage Bogaert Tiberghienweg 14 4567 BR Clinge Tel. 0114-312190 www.garagebogaert.nll Auto demontagebedrijf Brugge Auto's Industrieweg 8 4501 PM Oostburg Tel. 0117-454171 www.bruggeautos.nl Garage W. Dieleman Lange Heerenstraat 14 4507 BB Schoondijke Tel. 0117-401339 Citroen specialist Van Haperen Auto's Hulst BV Absdaalseweg 58 4561 GG Hulst Tel. 0114-315217 www.vanhaperenautos.nl Van Haperen BV Auto- en Autoschadebedrijf Emmabaan 100-102 4576 EG Koewacht Tel. 0114-361556 www.vanhaperenautos.nl De Putter Auto's en Motoren Plein 29 4543 BK Zaamslag Tel. 0115-431781 www. a utod eputter. n I Scooters en bromfietsen Je bent beter af bij het onafhankelijke autobedrijf terneuzen b.v. H.fis turréÉut, alt w ket bent' Mr. FJ. Haarmanweg 26 Terneuzen Tel.: 01 15-620851 www.keukenvisie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69