PZC Lonink wil drugstoeristen weren ZEEUWS-VLAANDEREN 36 25 31 Grond wijk Buitenweg in Axel wordt bouwrijp gemaakt 'Bij wegwerken motorrijders niet vergeten' déDRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 Engelse souldiva Ruby Turner klaar voor gospelalbum Donderdag 9 oktober 2008 Mosselvissers hoopvol gestemd na zitting Raad van State Tip? redtern@pzc.nl Burgemeester vraagt minister advies over weren niet-ingezetenen. door Raymond de Frel en Wout Bareman TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen wil de Bel gische en Franse bezoekers van cof feeshops weren. Om daarvoor een juiste manier te vinden, heeft hij advies gevraagd aan minister Hirsch Ballin van Justitie. Lonink wil weten welke juridische waarde het Akkoord van Schen- gen (het vrije verkeer van perso nen tussen Europese landen) nog heeft. Ook vraagt hij Hirsch Ballin of het verdrag een juridische basis kan vormen voor het weren van niet-ingezetenen in grenscoffee- shops. In Maastricht heeft de rechtbank de gemeente in het ongelijk ge steld over een verbod op het ver koop van softdrugs aan niet-inge zetenen. „Zijn er volgens u nog an dere instrumenten die ik kan inzet ten om de verkoop aan niet-ingeze tenen te beperken", vraagt hij aan de minister. Lonink verspreidde gisteren onder de raadsleden een notitie over het toekomstige coffeeshopbeleid van Terneuzen. Dat deed hij in wegens de verkoopstop in coffeeshop Miami eerder dan gepland. In de notitie pleit de burgemeester an- Ifl^j Burgemeester Jan Lonink wil met hulp van de minister van Justitie een manier vinden om buiten landse bezoekers van coffee shops te weren. dermaal voor twee coffeeshops, die de lokale markt bedienen. „Een situatie met één gedoogd ver kooppunt is zeer kwetsbaar. In ge val van overtredingen en sancties kan een sluiting als consequentie hebben dat de honderden dagelijk se lokale softdrugs verkopers niet meer in Zeeuws-Vlaanderen bij een gedoogd verkooppunt kunnen kopen." Over verplaatsing van de coffeeshops naar het buitengebied wordt in een later stadium beslist. De dinsdag aangehouden eigenaar van Miami wordt vandaag voorge leid aan de rechter-commissaris. Woordvoerder Hans van As van Miami zei gistermiddag, na over leg met Lonink, dat de shop bin nen een week weer open gaat. Dat is afhankelijk van de handelsvoor raad. Mogelijk worden de ope ningstijden beperkt. Justitie is, vol gens Van As, niet ingegaan op het verzoek van Miami de shop voorlo pig met rust te laten, zodat het be drijf weer kan worden opgestart. pagina 26: voor we het weten zijn we weer terug bij af AXEL - In Axel wordt volop gewerkt om de nieu we woonwijk Buitenweg gestalte te geven. Woon- corporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen is be gonnen met de eerste fase van het plan - het bouwrijp maken van de grond. De provincie is be zig met de bodemsanering van de oude gasfa briek tegenover vervoersbedrijf Cito. Energiebe drijf Delta legt vele meters kabels en leidingen aan voor de nieuwe wijk. Ook wordt een gaslei ding met drukregelinstallatie aangelegd. Als die gereed is, wordt in de week van 20 oktober het huidige gasstation gesloopt. foto Wim Kooyman door Wout Bareman TERNEUZEN - Wegbeheerders moe ten bij de aankleding van hun we gen meer rekening houden met motorrijders. Zo kunnen zware on gelukken worden voorkomen. Het Terneuzense CDA-raadslid Michel Calon pleit voor aanpassing van de voor motorrijders levensgevaar lijke vangrail, maar ook voor een doordachtere plaatsing van lan taarnpalen en ander 'meubilair' langs de wegen. Gezien het grote aantal wegen- bouwprojecten dat in de regio op stapel staat, vindt Calon dat burge meester en wethouders van Ter neuzen bij de overige wegbeheer ders moeten aandringen op extra aandacht voor de veiligheid van de motorrijders. Hij doelt daarbij on der meer op de verdubbeling van de Tractaatweg, de bouw van de kanaaltunnel bij Sluiskil en de aan passing van de N6i. Calon stelt het college voor één van die projecten te bombarderen tot pilotproject, waarbij met extra veiligheidsmaat regelen wordt geëxperimenteerd. Elders in het land is de vangrail op verschillende plaatsen al aange past; er is een onderplank aange bracht, die moet voorkomen dat motorrijders bij bijvoorbeeld een 'uitglijder' in aanraking komen met de draagconstructies van de rails. De motorvriendelijke maatre gelen zijn door de gezamenlijke Europese motorrijdersorganisaties aan de Europese Commissie gepre senteerd. Ze worden gesteund door het Europees Parlement. Ca lon heeft zijn voorstel vervat in een motie voor de gemeenteraad. Staatsloterij vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu pastinaaksoep, stampot andijvie met gehaktbal of brandnetelkaas en vanille-ijs €15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 t/m 11 oktober Kinderboekenweek voor programma zie www.drukkerijmiddelburg.nl zaterdag 11 oktober 11.00-12.00 uur Johanna Kruit zaterdag 11 oktober 14.00-16.00 uur Zeeuwse Kinderboekenschrijvers 15.00-16.30 uur Smout Unplugged

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65