Actie voor fietspad 's-Heer Abtskerke Verdachte voelt zich slachtoffer Verhalenwedstrijd museum is succes Armetierig voedsel 26 Donderdag 9 oktober 2008 PZC B WESTKAPELLE - Wie zich wil vergapen aan pompoenen kan deze maand langs de weg bij Aagtekerke terecht. Daar liggen ze weer rijen dik. In West- kapelle konden kinderen er gisteren vrolijke kabouterhuisjes van maken. En het Polderhuis serveerde pompoenenpap, ooit beschouwd als 'armetierig voedsel', nu een delicatesse. foto Lex de Meester Oosterscheldemuseum in Yerseke krijgt veel respons op oproep. door Luc Oggel YERSEKE - Aan de oproep van het Oosterscheldemuseum in Yerseke om waargebeurde verhalen en anekdotes in te leveren, is door veel inwoners gehoor gegeven. „We hebben een goede oogst, dat had eigenlijk niemand verwacht", zegt secretaris Rida Vervoorn. Het museum zoekt de verhalen (waar een wedstrijdelement aan is verbonden) in verband met de Week van de geschiedenis, van li tot en met 19 oktober. Onder de ti tel Waar!!?? gebeurd in Yerseke' is in het Oosterscheldemuseum een speciale tentoonstelling te zien over hoe dorpelingen vroeger wer den geïnformeerd over gebeurte nissen door dorpsomroepers of troubadours. Een moord op een huisvrouw in Yerseke in 1888 staat centraal. Ook worden er dvd's ver toond waarop mensen vertellen hoe ze vroeger leefden en werk ten. Verder zullen de aangeleverde verhalen ter inzage liggen. Meer dan tien zijn er inmiddels binnen gekomen. „We hebben hier twee heel oude heren op bezoek gehad die over vroeger hebben verteld, een verhaal van iemand wiens opa dorpsomroeper was, een verhaal over de oprichting van de werk mansvereniging, een verhaal over een in 1945 in Yerseke doorge brachte vakantie en één over bur gemeester Gunnink die hier in 1913 werkte", doet Vervoorn een greep. „Het leuke is dat het alle maal echt oude verhalen zijn, dat zochten we." Het Oosterscheldemuseum is tij dens de Week van de geschiedenis gratis te bezoeken. Ook op zater dagmiddag 11 en 18 oktober en maandagmiddag 13 oktober is het open tussen 14.00 en 16.00 uur. Op vrijdag 17 oktober is er van 20.00 tot 24.00 uur een museum nacht. Dan wordt ook de winnaar van de verhalenwedstrijd bekend gemaakt. Verhalen kunnen nog tot 16 oktober worden ingeleverd bij of worden opgestuurd naar het museum: Kerkplein 1, 4401 ED, Yerseke of per e-mail: oosterscheldemuseum@gmail.com www.oosterscheldemuseum.nl Het Oosterscheldemuseum in Yerseke heeft tot nu toe veel reacties gehad op de oproep om verhalen over vroeger aan te dra gen. CDA Borsele vraagt waterschap voorrang te geven aan project. door Koen van Bommel 's-HEER ABTSKERKE - Een fietspad langs de Kloetingseweg tussen 's-Heer Abtskerke en de Goese- straatweg naar Goes laat veel te lang op zich wachten. CDA Borse le heeft in een brief waterschap Zeeuwse Eilanden gevraagd einde lijk actie te ondernemen. CDA-raadslid Ad Schenk heeft de brief aan het waterschap geschre ven. Volgens hem is al vaker over het fietspad gesproken in de ge meenteraad van Borsele. „We heb ben eerder bij het waterschap aan gedrongen op spoed. Het fietspad heeft daar helaas geen hoge priori teit. Jammer, maar goed, ze heb ben nog meer projecten. Ik hoop wel dat Zeeuwse Eilanden deze in vestering nu snel op de plannings- lijst plaatst." Cursus 'ouder worden en financiën' in Borsele HEINKENSZAND - Ouderen in Borse le helpen om meer inzicht te krij gen in geldzaken. De seniorenraad Borsele houdt met dat doel voor ogen de cursus 'ouder worden en financiën'. De eerste twee bijeen komsten in De Stenge in Heinkens- zand, 21 en 28 oktober vanaf 13.30 uur, gaan over budgetteren. Zaken als erfrecht en belastingvrij schen ken komen 4 november aan bod. Die bijeenkomst begint om 19.30 uur. Aanmelden via 0113-311999. Inwoners van 's-Heer Abtskerke en Nisse zouden, aldus Schenk, al geholpen zijn, als er een verbin dingspad tussen de Kloetingseweg en de Nansenbaan op Goes' grond gebied komt. Fietsers hoeven dan niet meer de drukke kruising Kloe- tingseweg-Goesestraatweg over te steken. „De grond waar dat verbin dingspad moet komen, is slechts deels in eigendom van het water schap. De gemeente'Borsele en de Stoomtrein Goes-Borsele beheren de rest. Als het waterschap daar wél prioriteit aan geeft, kan dat fietspad daarna ook gelijk aange legd worden." AI in 2003 bleek uit een enquête van de dorpsraad in 's-Heer Abts kerke dat 69 procent van de inwo ners graag een fietspad langs de CDA Borsele dringt aan op aan leg fietspad tussen 's-Heer Abts kerke en Goes, te beginnen met een verbindingsweggetje naar de Nansenbaan in Goes. Rillandse jeugd heeft weer een nieuwe jop RILLAND - De Rillandse jeugd heeft weer de beschikking over een jon geren ontmoetingsplaats (jop). De nieuwe container is gisteren geplaatst op de 'vertrouwde' loca tie aan de Valckenisseweg. De vori ge was dringend aan vervanging toe. De plaatsing leek een beetje een haastklus, want jeugd was er niet bij en zelfs jongerenwerker Esther van Ham was pas op het laatste moment op de hoogte. Kloetingseweg wil. Ze vinden de weg onveilig. Nogal wat automibi- listen rijden erg hard over de weg waarvan veel middelbare scholie ren gebruik maken. De brief van CDA Borsele is bij het waterschap in Middelburg offi cieel nog niet ontvangen, laat woordvoerster Sandra Minneboo weten. „We zijn wel op de hoogte van de vraag van het CDA, maar op dit moment liggen er nog geen plannen klaar." Zeeuwse Eilanden geeft voorrang aan een fietspad in de schoolroute Goes-Heinkenszand. Een twee ki lometer lang fietspad is daar ge pland langs de Sinoutskerkseweg, over het viaduct over rijksweg A58 tot aan de autoluwe Bimmelsweg. Vorige maand zou dit werk al be ginnen, maar door problemen met grondverwerving is dat niet ge lukt. Het schap gaat onteigenen en wil in 2009 alvast met het eerste deel beginnen. De totale kosten zijn op 1,6 miljoen euro geraamd. Karelse Verzekeringen Hypotheken Ruychrockstraat 12 4472 AW 's Heer Hendrikskinderen telefoon (0113) 25 02 23 karelseverzekeringen@kpnplanet.nl MÊ4' 4: if' 's-Heerenhoek in teken Oktoberfeest 's-HEERENHOEK - Het Kerkplein in 's-Heerenhoek is vrijdag en zater dag het decor voor het jaarlijkse Oktoberfeest. Vrijdag begint het feest om 20.30 uur met een optre den van Fragment. Zaterdag zijn er 's middags allerlei activiteiten voor kinderen, waarna het 's avonds om 20.30 uur Oktoberbal is met feestband La Stampa. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij Hairsty- ling Rentmeester aan de Molen dijk 14 in 's-Heerenhoek. Donderdagavond koopavond vanaf20.00 uur: warme appelbollen Sponsorcheque voor kinderrevalidatie GOES - Kinderrevalidatiecentrum Reigerbos in Goes heeft een che que van 2385 euro gekregen. Het bedrag is het resultaat van een sponsorfietstocht. Dertig Belgische en Nederlandse militairen fietsten van 22 tot 24 juni van Zeebrugge naar Gent. Een zelfde bedrag is voor een kinderrevalidatiecentrum in Gent. Lesprijs 33,50 voor 50 minuten Pakket vanaf 995,- incl. examens Ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113) 22 07 13 www.accent-rijopleidingen.nl Hofaanklager is niet onder de indruk van emoties ex-Thoolse. door Frank de Klerk DEN HAAG - Een 40-jarige vrouw hekelde deze week in hoger be roep bij het Haagse gerechtshof de wijze waarop zij door de politie op Tholen was behandeld. „De po litie zegt: 'huiselijk geweld, wij doen er wat aan', maar dat geldt niet op Tholen." De vrouw klaagde dat haar aangif te van mishandeling door haar ex-vriend door de politie niet se rieus zou zijn genomen. In plaats daarvan was zij zeifin het verdach tenbankje van de rechtbank te-* rechtgekomen. De vrouw werd eerder door de Middelburgse politierechter veroor deeld tot 100 uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke gevange nisstraf wegens mishandeling, stal king, diefstal, computerinbraak en vernieling. De vrouw probeerde in hoger beroep het Haagse gerechts hof te overtuigen dat deze veroor deling ten onrechte zou zijn. Zij zou het slachtoffer zijn geworden van een reeks valse aangiften van haar ex-vriend, ondersteund door leugenachtige verklaringen uit zijn bekendenkring. De politie zou de ze leugens voor zoete koek hebben geslikt. De inmiddels van Tholen naar Bre da vertrokken vrouw gaf echter toe dat zij haar ex-vriend in okto ber 2006 met een spuitbus deodo rant in het gezicht had gespoten. Aanleiding was ruzie om een auto. De vrouw zag de auto als haar ei gendom en wilde deze ophalen. De ex-vriend probeerde dit te ver hinderen. Het leverde de eerste aangifte op in een reeks van vijf in- Werkstraf van honderd uur en voorwaardelijke gevangenisstraf geëist cidenten in korte tijd. Dezelfde maand kreeg de man honderd be ledigende SMS-berichten, gevolgd door een diefstal uit zijn woning en een steen door zijn ruit. Ook veranderde iemand de tekst van zijn advertentie op de website rela- tieplanet.nl. De vrouw gaf toe dat zij de auto had proberen op te ha len, maar ontkende luid snikkend alle overige beschuldigingen. Hof- aanklager J. Wubben was echter niet onder de indruk van de emo tionele ontkenning. Hij zei dat de SMS-berich'ten van de telefoon van de vrouw afkomstig waren. Omwonenden hadden de vrouw bij de inbraak in de woning her kend en de inbraak bij relatiepla- net.nl had vanaf het kantooradres van de vrouw in Breda plaats ge had. De hofaanklager eiste een werk straf van 100 uur en een voorwaar delijke gevangenisstraf van vier we ken. De verdediging pleitte voor vrijspraak. Uitspraak volgt over twee weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54