PZC Kans op privéschool Kapelle groeit deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 BEVELANDEN-THOLEN 36 25 31 RWS doet mee aan Afrikajaar Alfabetisering MB «1 ciai j Engelse souldiva Ruby Turner klaar voor gospelalbum Donderdag 9 oktober 2008 Mossélvissers hoopvol gestemd na zitting Raad van State Tip? redgoes@pzc.nl Staatssecretaris erkent fouten en beoordeelt aanvraag opnieuw. door Frank Balkenende KAPELLE - De kansen op de komst van een privéschool voor voortge zet onderwijs in Kapelle zijn weer een stuk gegroeid. Staatssecretaris Bij ster veldt zal de aanvraag voor de Isaac Beeckman Academie op nieuw beoordelen. In een brief aan de Tweede Kamer geeft ze toe dat ze de aanvraag ten onrechte heeft afgewezen. Bij ster veldt erkent dat ze fouten heeft gemaakt bij de berekening van reistijden voor leerlingen. Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen geeft alleen toestemming voor de vestiging van een nieuwe privéschool als leerlingen langer dan drie kwartier moeten reizen naar de dichtstbij zijnde, gelijksoortige school. Bijsterveldt berekende alleen de reistijd van station tot station. Daarmee zouden veel Zeeuwse en West-Brabantse leerlingen terecht kunnen op het Orion College in Breda, ook een algemeen bijzonde re school. De staatssecretaris had echter de reistijd van huis naar school moeten berekenen. En dan blijkt dat Breda verder dan drie kwartier reizen ligt. D66 riep de minister in een motie op de aanvraag opnieuw te beoor delen. De motie kreeg steun van WD en SP. Bijsterveldt zegt in de brief aan de Kamer toe snel een nieuwe afweging te maken. Voorzitter Misha van Denderen van de Stichting voor Persoonlijk Staatssecretaris Bijsterveldt geeft toe dat ze ten onrechte de aanvraag voor een privéschool in Kapelle heeft afgewezen. Ze be oordeelt de aanvraag opnieuw. Onderwijs is samen met Ivio We- reldschool de drijvende kracht ach ter nieuwe privéscholen in Kapelle en het Friese Hurdegaryp. Van Denderen verwacht dat Bijster veldt binnen twee weken de knoop doorhakt. Hij schat de kan sen voor de Isaac Beeckman Acade mie nu hoog in. „Als de staatsse cretaris de reisafstand van deur tot schooldeur berekent, voldoen we aan de wettelijke vestigingscriteria. Dat blijkt uit berekeningen van de Reisinformatiegroep, waarin de openbaar vervoerbedrijven samen werken. Wat betreft de belangstel ling is er geen probleem. Voor Ka pelle hebben we bijna vierhon derd potentiële leerlingen op de lijst staan, aldus Van Denderen." De privéschool, waar leerlingen persoonlijk onderwijs krijgen, moet toegankelijk zijn voor ieder een, dus ook voor mensen met een smalle beurs. Daarvoor is rijks- geld en dus een aanvraag bij het ministerie nodig. „Het aantal parti culiere scholen groeit snel, wat kan leiden tot een tweedeling in de maatschappij. De een kan een privéschool betalen, de ander is aangewezen op het reguliere on derwijs. Zo'n tweedeling vinden wij ongewenst." BIEZELINGE - Wie in Biezelinge ooit een Automati sche Externe Defibrillator (AED) nodig heeft, moet naar het huis van Ankie Francke aan de Nieuwe Kerkstraat 26 rennen. Sinds gisteren heeft de Biezelingse er een in huis. De gemeente Kapelle heeft onlangs tien AED's aangeschaft. Bur gemeester Siebe Kramer overhandigde gisteren tijdens de Contacta in de Zeelandhallen in Goes het eerste exemplaar aan Francke. Over de hele gemeente zijn nu 26 AED's beschikbaar, inclusief de exemplaren op bedrijven, scholen en gemeen tehuis. „Als ik niet thuis ben, is er inderdaad wel een probleem, ja. Maar buiten ophangen, dat gaat helaas ook niet. Gelukkig ben ik veel thuis", zegt Francke, die zelf getraind is in reanimatie en AED. Een overzicht van alle AED's in Kapelle is te rug te vinden op de site www.kapelle.nl. foto Willem Mieras GOES - Woningcorporatie RWS roept huurders en andere belang hebbenden op ideeën in te bren gen voor het Goese Afrikajaar in 2009. De woningbouwvereniging voelt zich betrokken bij het lokale Afrikajaar en wil graag een bijdra ge leveren. Volgens de RWS zou het mooi zijn als een land, stad of dorp in Afrika daar ook iets bij wint. Ideeën kunnen donderdag 16 oktober tussen 17.30 en 20.00 uur worden ingebracht tijdens een inloopbijeenkomst in het RWS-kantoor aan het Stations park in Goes. 2EEBWSE Tip? redactie@pzc.nl Heb je net, na door Vlissingse lo ketbeambten als 'laaggeletterd' te zijn opgespoord, leren lezen en schrijven, krijg je een uitnodi ging in de bus: de wethouder knipt maandag in de wijk een lint door van 'de nieuwe locatie van localboard'. Van wat? We deden navraag bij functionaris sen die ambtshalve met ons wel zijn zijn begaan. Zij gaven ons een bijspijkercursusje Neder lands. We weten nu dat met 'lo calboard' een bewonersgroep wordt bedoeld. Zou het geen goed idee zijn het Nederlands over te slaan bij al die alfabetise ringsprojecten? En de subsidies te gebruiken voor onderwijs in An gelsaksisch koeterwaals? vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu pastinaaksoep, stampot andijvie met gehaktbal of brandnetelkaas en vanille-ijs 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 t/m 11 oktober Kinderboekenweek voor programma zie www.drukkerijmiddelburg.nl zaterdag 11 oktober 11.00-12.00 uur Johanna Kruit zaterdag 11 oktober 14.00-16.00 uur- Zeeuwse Kinderboekenschrijvers 15.00-16.30 uur Smout Unplugged

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53