Dekkers zoekt nieuwe ploeg m ef Nieuw ondenoek doping Spelen Bloedtransfusies in Tour de France Vertrek: vrijdag 19 december 2008 PZC Donderdag 9 oktober 2008 41 HAMBURG - Alle ingevroren mon sters die bij de Olympische Spelen in Peking voor dopingcontroles zijn afgenomen, worden opnieuw onderzocht. Het gaat om ruim 5000 stalen. Bij het hernieuwde onderzoek zal vooral op cera, de nieuwe genera tie epo, worden gecontroleerd. Na de dopinggevallen uit de Ronde van Frankrijk met de Duitser Ste fan Schumacher en de Italianen Riccardo Ricco en Leonardo Piepo- li werd al duidelijk dat in de nabije toekomst waarschijnlijk meer spor ters alsnog positief bevonden zul len worden op cera. PARIJS - Volgens Pierre Bordry, chef van het Franse antidopingbu- reau AFLD, zijn er tijdens de Ron de van Frankrijk wielrenners in de weer geweest met illegale bloed transfusies. „We zullen pas later zeggen om welke welke renners het gaat", verklaarde Bordry giste ren tegenover de Duitse tv-zender ZDF. Het AFLD onderzoekt momenteel een aantal bloedstalen uit de Tour op de aanwezigheid van een nieu we vorm van epo. „Dankzij een nieuwe procedure kunnen we nu ook aantonen dat er transfusies zijn toegepast", vertelde Bordry. Zeeuws-Vlaamse renner staat buiten spotlights na verloren seizoen. door Koen de Vries GOES - De Zeeuws-Vlaamse wiel renner Hans Dekkers moet op zoek naar een nieuwe ploeg. Zijn huidige ploeg, het Belgische Jartazi Mitsubishi, houdt eind deze maand op te bestaan. De sprinter uit IJzendijke (27) heeft contacten met andere teams, maar er is nog weinig concreet. „Da's ook niet zo verwonderlijk" vindt Dekkers. „Ik heb dit jaar heel weinig laten zien. Door een knieblessure heb ik tweeënhalve maand niet gefietst, precies in de belangrijkste periode van het sei zoen. Daarna ben ik na een voor bereiding van veertien dagen weer gaan koersen, maar dat is natuur lijk geen goede basis om te preste ren." Dekkers wil volgens jaar graag door als prof Vorig seizoen, toen hij voor de Franse formatie Agritu- bel reed en ook al te maken kreeg met blessureleed, was de motivatie tot het nulpunt gedaald. Nu is dat anders. „Ik heb de motivatie en mentale weerbaarheid van vroe- Hans Dekkers moet op zoek naar een nieuwe wielerploeg nu Jarta zi ermee stopt. De Zeeuws-Vla ming denkt dat het moeilijk wordt iets nieuws te vinden. Hans Dekkers zit zonder broodheer nu zijn ploeg Jartazi ermee stopt. foto Peter Nicolai ger. Ik wil graag laten zien wat ik kan. Ik hoop alleen dat het op een fatsoenlijk niveau kan. Het liefst rijd ik een pro-continentale ploeg en anders in een continentale. Het zal moeilijk worden, de plaatsen zijn duur. Zeker met al die doping- verhalen die nu net de kop opste ken. Veel sponsoren zullen zich af vragen of het wel zin heeft om in de wielrennerij actief te zijn." Dek kers kreeg de laatste maand zijn vorm weer een beetje terug. Dat was te zien in de Omloop van de Vlaamse Scheldeboorden, een sterk bezette wedstrijd die recht streeks op de BRT werd uitgezon den. Daarin werd hij tweede. „Ik had eigenlijk moeten winnen maar kwam net laat om Wouter Weijlandt te verslaan." De Zeeuws-Vlaming heeft dit seizoen nog één kans om zich te tonen. Volgend week in de Sluitingskoers Putte-Kapellen. „Ik was er al eens derde, achter Max van Heeswijk en Steven de Jongh. Het is alleen de vraag of een goede prestatie in deze wedstrijd nog wel zoden aan de dijk zet." Voor algemene vragen over LezersExtra belt u met de afdeling Lezersservice van SM de PZC 0800 -0 231 231 of mailt u naar gg Tfifo jMmflfi M M lezersextra@pzc.wegener.nl Priiswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. Opstapplaatsen o.a. Apeldoorn, Arnhem, Amersfoort, Utrecht, Venlo, Enschede, Deventer, Nijmegen, Breda, Oss, Zwolle. Actiecode: LE1912 Adviesprijs* 169,- Exclusief reserveringskosten, toeslag 1-persoonskamer: 40,-. U kunt eventueel zeer voordelig 2 maal een dinerbuffet bijboeken voor slechts 30,- per persoon. Dit dient u bij boeking aan te geven. RAMADA Hotel Micador Het luxe 4* RAMADA Hotel Micador is gelegen net buiten Nie- dernhausen, op ca. 12 kilometer van Wiesbaden. De kamers zijn van alle gemakken voorzien en het hotel beschikt over 2 restaurants, 2 sauna's, whirlpool, stoombad en solarium. Informatie reserveren H I boekopwww.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (rondreizen). Voor reserveringen kunt u bellen naar Effeweg 0529 - 46 96 67. Vermeld bij uw boeking duidelijk: LezersExtra en de actiecode LE1912. «kT?» TSSSzL supervoordelige busreizen Genieten van kerstsfeer? In samenwerking met uw krant biedt effeweg.nl een prachtige en zeer sfeer volle kerstreis aan naar Wiesbaden. Kerstsfeer is nergens zo goed te proeven als in Duitsland. Geniet van gezelligheid en bezoek diverse kerstmarkten. Tijdens het verblijf overnachten we in het uiterst comfortabele 4* RAMADA Hotel Micador. Programma Dag 1: Bezoek diverse kerstmarkten in Keulen! Bijvoor- beeldde middeleeuwse kerstmarkt, desprookjesmarkt of de drijvende kerstmarkt! Dag 2: We maken een stadstour door Wiesbaden en bezoe ken de kerstmarkten. Uniek is de 800 m2 grote ijsbaan in de stad! Dag 3: We genieten van de kerstmarkten in Koblenz. Bekijk de oude stadskern of beleef winterpret bij livemuziek of de ijsbeeldhouwer! Inclusief 2 hotelovernachtingen in het 4* RAMADA Hotel Micador 2 maal ontbijtbuffet stadsrondrit en -wandeling o.l.v. gids vervoer per Tourist Class touringcar brandstoftoeslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43