PZC Feyenoord zonder fans naar Nancy 41 39 44 Kromkamp terug in Oranje: Een bekroning Hans Dekkers moet op zoek naar een andere ploeg Donderdag 9 oktober 2008 Trainer Leonhart trekt conclusies en stapt op bij KFC Vrasene Tip? sport@pzc.nl Ongeregeldheden bij Uefacupduel liggen nog te vers in geheugen. ROTTERDAM - Feyenoord neemt op donderdag 23 oktober geen suppor ters mee naar de uitwedstrijd in de Uefa Cup tegen het Franse Nan cy. De leiding van de Rotterdamse club wil de kans op ongeregeldhe den uitsluiten en zal om die reden geen kaarten afnemen om te ver kopen aan haar supporters. Feyenoord neemt deze maatregel naar aanleiding van de eerdere ont moeting van beide clubs in Frank rijk. Een deel van de aanhang van de Rotterdamse club misdroeg zich op 30 november 2006 in Nan cy zo ernstig, dat de Uefa Feye noord uitsloot van deelname aan Europees voetbal. De directie van de honderdjarige vereniging meent dat het komen de duel in de Uefa Cup tussen bei de ploegen een bijzondere lading heeft. Feyenoord wil voorkomen dat op 23 oktober de emoties bij beide partijen te hoog oplopen. Onno Jacobs, financieel directeur van Feyenoord, benadrukt dat zijn werkgever geen risico in Nancy wil nemen. „We verwachten niet dat de mensen die in 2006 proble men hebben veroorzaakt nu ook weer naar Frankrijk zullen afrei zen. Maar logischerwijs staat in Frankrijk iedereen op scherp. Elke kleinigheid zou binnen de kortste keren tot overspannen reacties 1^ Feyenoord laat zijn supporters eind deze maand in het Uefacup duel met AS Nancy thuis. Het ge vaar dat er weer ongeregeldhe den ontstaan is te groot. kunnen leiden, met mogelijk ern stige gevolgen. We kunnen en mo gen dat risico niet nemen." Jacobs: „De toekomst van Feye noord is belangrijker dan deze ene wedstrijd. We roepen de mensen ook nadrukkelijk op om ook niet op eigen houtje af te reizen. Ook al omdat we inmiddels hebben be grepen dat Nederlanders die toch naar Nancy komen, hoe dan ook het stadion niet in mogen. Zelfs niet als ze op een of andere ma nier toch een kaartje hebben be machtigd." De supportersvereniging van Feye noord steunt de beslissing van de club. „Die beslissing is zelfs in over leg met ons genomen", zegt voor zitter Eric van Dorp van de onaf hankelijke fangroep. „Natuurlijk doet het pijn", vervolgt Van Dorp. „Maar Feyenoord kan het zich niet permitteren dat het daar opnieuw uit de hand loopt. Het is jammer voor alle goedwillende supporters. Al denk ik nu wel dat er veel meer mensen naar de uitwedstrijd te gen Deportivo la Coruna gaan. Eu ropese duels zijn namelijk de kren ten in de pap. Uitduels met Roda JC kennen we wel." KATWIJK - Jan Kromkamp was zo lang weg uit mocht de pret van zijn uitverkiezing na het de partij op het WK in Duitsland, zonder aan mezelf geïnvesteerd. Dit is de bekroning." de selectie van het Nederlands elftal dat hij wegvallen van John Heitinga niet drukken. spelen toe te komen. Daarna stond hij maan- foto ANP gisteren op weg naar het trainingskamp in De rechtsachter van PSV speelde in juni 2006 den buitenspel. „Toch ben ik er in blijven gelo- yJX pagina 43: keuze Kromkamp Noordwijk de verkeerde afslag nam. Het voor het laatst in Oranje. Daarna was hij van ven dat ik goed terug zou komen. Ik heb in V symboliseert armoede Spanjaarden kregen Vermoeide Li Jiao Groene banden in bonus van half miljoen trekt zich terug uit EK Grote Prijs Japan MADRID - De Spaanse internatio nals die afgelopen zomer de Euro pese voetbaltitel veroverden, heb ben een half miljoen euro de man "aan hun triomf verdiend. De 23 spelers hadden elk al een winstpremie van 214.000 euro ont vangen. De Spaanse bond heeft dat bedrag tot 5 ton verhoogd na de afdracht van de Uefa-gelden. Het winnende land ontving 27 mil joen euro uit de EK-pot. SINT-PETERSBURC - De Nederlandse tafeltennisster Li Jiao heeft de Eu ropese kampioenschappen in Sint-Petersburg voortijdig verlaten. De 35-jarige speelster uit Heerhu- gowaard is oververmoeid. Daar door kan de geboren Chinese haar Europese titel in het enkelspel niet verdedigen. De Nederlandse vrou- wenploeg won gisteren voor de eerste keer in de historie de Euro pese titel in het landentoernooi. FUJI - De Formule 1 doet zondag tij dens de Grote Prijs van Japan een poging om milieubewustzijn uit te stralen. De banden van de bolides worden voorzien van vier groene strepen. Onder de titel 'Make Cars Green' wil de energieslurpende autosport klasse de aandacht vestigen op mi lieuvriendelijke maatregelen die de Formule 1 in de nabije toe komst wil nemen. Hoogerland grijpt macht in Venezuela GOES - Wielrenner Johnny Hooger land is na drie dagen klassement sleider in de Classico Ciclistico In ternational, een rittenkoers in Ve nezuela die tot 15 oktober duurt. De inwoner van Yerseke won giste ren de derde etappe door zijn Ve nezolaanse medevluchter Jhoan Paez in de sprint te verslaan. Hij heeft in het klassement 8 secon den voorsprong op Paez. Hooger land heeft ook de groene trui. Stroetinga opnieuw snelst in marathon UTRECHT - Marathonschaatser Ar jan Stroetinga heeft in Utrecht ook de tweede wedstrijd om de KNSB-Cup gewonnen. De regerend Nederlands kam pioen, zaterdag al de snelste in Am sterdam, bleef in de massasprint zijn teamgenoot Bob de Vries en Karlo Timmerman voor. Bij de vrouwen won Maria Sterk. Ze versloeg medevluchtster Carla Zielman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41