nd Vier concerten in vier dagen 9 PZC Donderdag 9 oktober 2008 I 33 AGENDA OP PAD Christine Otten Christine Otten en multi-instrumentalist Jan Klug (saxofoon, computer, theremin, fluit) geven een muzikaal en literair optre den naar aanleiding van het werk van Ot ten. Terneuzen, Porgy en Bess, 20.15 uur. Contacta Bedrijvencontactenbeurs. Goes, Zeelandhallen, 14.00-22.00 uur. Kinderboekenweek Selma Noort, de kinderboekenschrijfster vertelt aan kleuters. Middelburg, De Drukkerij, 13.00-13.45 en 14.00-14.45 uur. Fietstocht senioren Gezelligheid staat centraal tijdens een 25 kilometer lange fietstocht voor senioren. Vertrek bij Het Schutterhof, Kanonwei- straat 30. Domburg, 13.30 uur. Middaggebed Met voorgangers: Jannie Metselaar en Wil Sweere; Piet Fey, orgel. Middelburg, Koorkerk, 13.00-13.30 uur. ce Ravel: Pièce en forme d'Habanera, Jean Frarxjaix: Tema con variazione, Leó Wei- ner: Két Tétel (two movements) Leonard Bernstein: Sonata, Reszö Kókai: 4 Hon gaarse dansen, Leonard Bernstein: Riffs. Hengstdijk, R.K-kerk, 20.00 uur. Try-out Pater Moeskroen Een door de wol geverfde theaterband, die het nu tijd vindt om Peter Koelewijn te eren. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur Byzantijns koor Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje houdt een open repetitieavond voor aspi rantleden. West-Souburg, Adventskerk, Kerklaan, 19.30-21.45 uur. THEATER Musical Joseph and the amazing technicolor dreamcoat is een kleurrijke musical met veel muziekstijlen gespeeld door de Musi calvrienden. Goes, De Mythe, 20.15 uur. Isa Voorstelling van danstheatergroep Trash. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Aquariumshow De zestigjarige aquariumvereniging De Al bino Zwaarddrager houdt een grote show. Terneuzen, Philipsterrein Mr. F.J. Haarman- weg 25, 15.00-21.00 uur. Charley Toorop Nico Out houdt een lezing over Charley Toorop. Grijpskerke, Boerderij galerie De Osse- berg, 20.00 uur. Dans Dance Works Rotterdam presenteert de productie 'Rotterdam/ New York', waarin beide steden worden verenigd met werk van twee prominente choreografen: 'La- reigne' van Stephen Petronio: artistiek leider/choreograaf van the Stephen Petro nio Company in New York City en 'Mor tal Coil' van Ton Simons: artistiek leider choreograaf van Dance Works Rotter dam. Middelburg, Stadsschouwburg, 20:00 uur. Themamiddag bewegen en valpreven- tie De Anbo Middenschouwen en de dorps raad Scharendijke houden een middag waarop ouderen beter leren bewegen en vallen leren voorkomen. Toegang gratis, aanmelden vooraf is niet nodig. Scharendijke, dorpshuis De Putmeet, 14.00 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl MUZIEK Lange Jan Project Jan van Seters (zang) en Jan Wisse (pia no) verzorgen een concert. Middelburg, Koorkerk, 15.00-15.30 uur. Festival Het duo Kandinsky, bestaande uit Anne Swinkels (klarinet) en Toon Bierman (pia no), verzorgt een concert. Programma: Er- nest Chausson: Andante et allegro, Mauri- Klaas van der Eerden Stem en geluidskunstenaar Klaas van der Eerden neemt zijn publiek mee naar een jaren zeventig-gezin in Wortels. Terneuzen, Scheldetheater 20.00 uur. Duinart Theater Duinart presenteert In het begin was er niets, alleen muziek!!, een nieu we show met liedjes uit oude voorstellin gen.! Middelburg 't Spiegeltheater, 20.00 uur Apen Rik Hoogendoorn en Helmert Wouden berg brengen een reprise van Apen. Goes, Podium 't Beest, 20.30 uur. EXPOSITIE In De kleine toren in Baarland zijn tijdens de openingsuren in oktober en novem ber olieverfportretten te zien van Esther Hoff. meer agendanieuws op www.pzc.nl BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, My best friend's girl: 20.00 uur; Anubis en het pad der zeven zonden: 20.00 uur; Radeloos: 20.00 uur; Mamma Mia: 20.00 uur. GOES 't Beest, Le voyage du ballon rouge: 20.30 uur. uur; My best friend's girl: 16.00 en 19.15 uur; Radeloos: 13.45, 16.15 en 19.00 uur; Sin terklaas en het geheim van het grote boek: 13.45 uur; Space chimps: 13.45 en 16.00 uur; The accidental husband: 19.00 uur; The bank job: 22.00 uur; Tropic thunder: 21.45 uur; Wall.E: 14.00 uur; Wanted: 19.15 en 22.00 uur; Wild child: 13.45 uur; Zeven van Daran: 14.00 uur. Merral, Mamma mia: 21.30 uur; Meet Dave: 21.45 uur; My best friends girl: 19.00 en 21.15 uur; Wanted: 19.45 en 22.00 uur; Anubis en het pad der zeven zonden: 19.30 uur; Radeloos: 19.15 uur. MIDDELBURG Schuttershof, II y a longtemps que je t'ai- me: 20.00 uur. VLISSINGEN CineCity, Anubis en het pad der zeven zonden: 14.00, 16.15 en 19.00 uur; Baby- Ion: 19.15 uur; De brief voor de koning: 16.15 uur; Death race: 22.00 uur; Eagle eye: 16.00, 19.00 en 21.45 uur; Mamma Mia: 16.00 en 22.00 uur; Mirrors: 22.00 Scène uit de film Anubis en het pad der zeven zonden. foto GPD In het kader van de Dansweek Zeeland treedt vanavond Dance Works Rotterdam (foto) op in de Stadsschouwburg in Middel burg. Het gezelschap, met op de foto Neus Gil Cortes Vu Ngoc Khai (I) en Irena Misirlic Szabolcs Pataki (r), brengt de voorstelling Rotterdam/New York, met de choreografieën Lareig- ne van Stephen Petronio en Mortal Coil van Ton Simons, artistiek leider van Dance Works. De voorstelling begint om 20.00 uur, maar om 19.30 uur is er al een inleiding met Simons. Onder de titel Go with that Flow geven negen amateurdansers van ballet scholen uit Zeeland tijdens de inleiding, onder begeleiding van Sara Erens (ex-danseres van Dance Works), een voorproefje op de voorstelling met repertoire uit het werk van Simons. Ook in het Arsenaaltheater in Vlissingen is vanavond een voor stelling in het kader van de Dansweek. Daar treedt danstheater- groep T.R.A.S.H. op met de voorstelling ISA. Aanvang: 20.15 uur. foto Robert Benschop Programma tweede weekeinde Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. TERNEUZEN - Na het geslaagde ope ningsweekeinde staat het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen, dat dit jaar voor de twintigste keer wordt gehouden, voor zijn tweede reeks concerten. Het hoogtepunt is zon dag het optreden van Accordone uit Italië. De serie begint vanavond in de rooms-katholieke kerk in Hengst dijk (20.00 uur) met een gratis toe gankelijk fringeconcert, bedoeld om jonge musici podiumervaring op te laten doen. Deze keer treedt het Duo Kandinsky aan, dat be staat uit Anne Swinkels (klarinet) en Toon Bierman (piano). Zij spe len vanavond werk van Ernest Chausson, Maurice Ravel, Jean Francaix, Leó Weiner, Leonard Bernstein en Reszö Kókai. Morgen volgt een barokconcert van Les MufFatti, een gezelschap met jonge Brusselse musici onder leiding van Peter Van Heyghen. Het ensemble voert niet alleen de partituren correct volgens de juiste muzikale praktijk uit, maar be steedt ook aandacht aan het thea trale aspect. Het programma heet Tussen Hemel en Elysium en bevat Romeinse concerti en cantates van rond 1710 van Corelli, Valentini en Handel. Solist is de in Nieuw-Zee- land geboren sopraan Lauren Ar- mishaw, die vorig jaar is afgestu deerd aan het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag. Het con cert vindt morgen plaats in de rooms-katholieke kerk in Sluis en begint om 20.00 uur. Zaterdag is de dag van het officiële lustrumconcert van het festival, Accordone, met zanger Marco Beasley, treedt zondag op in de Willibrordus- basiliek in Hulst. vanaf 20.00 uur in het Scheldethea ter in Terneuzen. Daarvoor is het Symfonie Orkest van Sint-Peters- burg uitgenodigd. Het wordt ge leid door de Zuid-Afrikaanse diri gent Conrad van Alphen, bekend als artistiek directeur en dirigent van het Rotterdams Kamerorkest. Vóór de pauze worden de Polonai se uit levgenij Onegin van Tsjaikovs- ki en Pianoconcert nr. 2 van Rach- maninov uitgevoerd. Na de pauze volgt Symfonie nr. 4 van Tsjaikovs- ki. Solist is de Russische pianist Vladimir Mischouk, die jaarlijks meer dan honderd concerten geeft in Rusland, de Verenigde Staten, Europa en Azië. Het weekeinde wordt zondag op bijzondere, Italiaanse wijze afgeslo ten door Accordone. De groep werd in 1984 opgericht door zan ger Marco Beasley en klavecinist Guido Morini. Zij delen de passie voor een musicologische benade ring van de uitvoering van Italiaan se vocale muziek van de Renaissan ce tot de vroege achttiende eeuw. De voorstellingen zijn gedramati seerde concerten met een duide lijk verschillende rollen voor de zanger en de instrumentalisten. Net als in de oude muziekkapellen creëert Accordone een nieuw re pertoire speciaal voor zijn eigen concerten. Zondag brengt Accordone in de Willibrordusbasiliek in Hulst (15.30 uur) het programma Fare well Italia, geïnspireerd op het dag boek van John Dowland. Marco Beasley herschept in zijn fantasie een persoonlijke Dowland, die in Italië plaatsen bezoekt, mensen spreekt, naar verhalen luistert en ervaringen opdoet. De luitliederen van Dowland wor den geplaatst tegenover liederen van verschillende (zestiende- en zeventiende-eeuwse) tijdgenoten. Zie ook: www.festivalvanzeeuwsch- vlaanderen.nl UITGAANSTIP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35