Lonink: geen buitenlanders 7 Weekend voordeel Verhalenwedstrijd museum succes Kansen op komst privéschool in Kapelle zijn weer gegroeid 99 ROC benoemt nieuwe baas 15.59 Zwaardere straf Oosterlander W PZC Donderdag 9 oktober 2008 29 Burgemeester vraagt minister advies over weren niet-ïngezetenen. door Raymond de Frel en Wout Bareman TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Temeuzen wil de Bel gische en Franse bezoekers van cof feeshops weren. Om daarvoor een juiste manier te vinden, heeft hij a.dvies gevraagd aan minister Hirsch Ballin van Justitie. Lonink wil weten welke juridische waarde het Akkoord van Schen- gen (het vrije verkeer van perso nen tussen Europese landen) nog heeft. Ook vraagt hij Hirsch Ballin of het verdrag een juridische basis kan vormen voor het weren van niet-ingezetenen in grenscoffee- shops. In Maastricht heeft de rechtbank het gemeentebestuur in het onge lijk gesteld over een verbod op het verkoop van softdrugs aan niet-in gezetenen. „Zijn er volgens u nog andere instrumenten die ik kan in zetten om de verkoop aan niet-in- gezetenen te beperken", wil Lo nink weten van minister Hirsch Ballin. Lonink verspreidde gisteren onder de Terneuzense gemeenteraadsle den een notitie over het toekomsti ge coffeeshopbeleid. Dat deed hij in verband met de verkoopstop in coffeeshop Miami eerder dan ge pland. In de notitie pleit de burgemeester andermaal voor twee coffeeshops, die de lokale markt bedienen. „Een situatie met één gedoogd ver kooppunt is zeer kwetsbaar. In ge val van overtredingen en sancties kan een sluiting als consequentie hebben dat de honderden dagelijk se lokale softdrugsverkopers niet meer in Zeeuws-Vlaanderen bij een gedoogd verkooppunt kunnen faRj Burgemeester Jan Lonink wil met hulp van de minister van Justitie een manier vinden om buiten landse bezoekers van coffees hops te weren. kopen." Over verplaatsing van de coffeeshops naar het buitengebied wordt in een later stadium beslist. De eergisteren aangehouden eige naar van Miami wordt vandaag voorgeleid aan de rechter-commis- saris. Woordvoerder Hans van As van Miami zei gistermiddag, na overleg met Lonink, dat de coffees hop binnen een week weer open gaat. Dat is afhankelijk van de han delsvoorraad. Mogelijk worden de openingstijden beperkt. Het openbaar ministerie is, vol gens Van As, niet ingegaan op het verzoek van Miami om de shop voorlopig met rust te laten, zodat het bedrijf weer kan worden opge start. TERNEUZEN - De Raad van Toe zicht van het ROC Westerschelde in Terneuzen heeft Gertjan van der Brugge (55) uit Warmond per 1 januari 2009 benoemd tot alge meen-directeur. Van der Brugge, afkomstig uit Vlis- singen, studeerde Engels, Neder lands recht en Conflictmanage ment. Hij zat in het bestuur van de stichting Limburgs Voortgezet Onderwijs en was directeur van onderwijsadviesbureau Van Beek- veld en Terpstra. door Luc Oggel YERSEKE - Aan de oproep van het Oosterscheldemuseum in Yerseke om waargebeurde verhalen en anekdotes in te leveren, is door veel inwoners gehoor gegeven. „We hebben een goede oogst, dat had eigenlijk niemand verwacht", zegt secretaris Rida Vervoorn. Het museum zoekt de verhalen (waar een wedstrijdelement aan is verbonden) in verband met de Week van de geschiedenis, van 11 tot en met 19 oktober. Onder de ti tel 'Waar!!?? gebeurd in Yerseke' is donderdag t/m zondag S Varkensoesters of -schnitzels naturel voordeelpak Gerookte Noorse zalm pakje 100 gram Dreft vaatwastabletten original of lemon, box 70 stuks inclusief machinereinigei OP=OP jicdlngcn zijn jcldlj van donderdaj 9 c Graag gedaan. in het Oosterscheldemuseum een speciale tentoonstelling te zien over hoe dorpelingen vroeger wer den geïnformeerd over gebeurte nissen door dorpsomroepers of troubadours. Een moord op een huisvrouw in Yerseke in 1888 staat centraal. Ook worden er dvd's ge toond waarop mensen vertellen hoe men vroeger leefde en werkte. Verder zullen de door de deelne mers aan de verhalenwedstrijd aan geleverde verhalen ter inzage lig gen. Meer dan tien zijn er al bin nengekomen. „Bijvoorbeeld een verhaal van iemand wiens opa dorpsomroeper was. Het leuke is dat het allemaal echt oude verha len zijn, dat zochten we", zegt Ver voorn. Het Oosterscheldemuseum is tij dens de Week van de geschiedenis gratis te bezoeken en ook op zater dagmiddag li en 18 oktober en maandagmiddag 13 oktober open tussen 14.00 en 16.00 uur. Op vrij dag 17 oktober is er van 20.00 tot 24.00 uur een museumnacht. Dan wordt ook de winnaar van de ver halenwedstrijd bekend gemaakt. Super deBoer Staatssecretaris erkent fouten en beoordeelt aanvraag opnieuw. door Frank Balkenende KAPELLE - De kansen op de komst van een privéschool voor voortge zet onderwijs in Kapelle zijn weer een stuk gegroeid. Staatssecretaris Bijsterveldt zal de aanvraag voor de Isaac Beeckman Academie op nieuw beoordelen. In een brief aan de Tweede Kamer geeft ze toe dat ze de aanvraag ten onrechte heeft afgewezen. Bijsterveldt erkent dat ze fouten heeft gemaakt bij de berekening van reistijden voor leerlingen. Ze berekende alleen de reistijd van station tot station. Daarmee zou- MIDDELBURG - Voor het veroorza ken van een verkeersongeval op 14 maart vorig jaar in Oosterland, heeft de rechtbank in Middelburg een 22-jarige inwoner van Ooster land een zwaardere straf opgelegd dat was geëist. De rechtbank ver oordeelde de man tot een taakstraf van tachtig uur en een rijontzeg ging van negen maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk. Door zijn schuld liepen destijds een aantal mensen zwaar lichame lijk letsel op. den veel Zeeuwse en West-Bra bantse leerlingen terecht kunnen op het Orion College in Breda, ook een algemeen bijzondere school. De staatssecretaris had ech ter de reistijd van huis naar school moeten berekenen. En dan blijkt dat Breda verder dan drie kwartier reizen ligt. Voorzitter Misha van Denderen van de Stichting voor Persoonlijk Onderwijs is samen met Ivio We- reldschool de drijvende kracht ach ter nieuwe privéscholen in Kapelle en het Friese Hurdegaryp. Van Denderen verwacht dat Bijster veldt binnen twee weken de knoop doorhakt. „Als de staatsse cretaris de reisafstand van deur tot school berekent, voldoen we aan de wettelijke vestigingscriteria." Rommelmarkt MIDDELBURG - Het zorgsteunpunt van Philadelphia Zorg Zeeland houdt zaterdag een rommelmarkt aan de J.C. Matthiasstraat 12 in de Magistraatwijk in Middelburg. Er wordt onder meer glas, aardewerk en meubilair verkocht. De op brengst gaat naar het zorgsteun punt. De rommelmarkt duurt van 9.30 tot 11.30 uur. Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! De Wekker Makelaardij Goes e.o. Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96 Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG Samenzangavond in Middelburgse Oostkerk MIDDELBURG - Christelijk jongeren koor Con Amore, panfluitist en te nor Jacob Schenk en pianist Harrie Roubos verlenen zaterdag vanaf 19.30 uur medewerking aan een koor- en samenzangavond in de Oostkerk in Middelburg ten bate van gezinsvervangend tehuis De Beukelaar. Van het concert wordt een cd-opname gemaakt. Kinderkledingbeurs in Serooskerke SEROOSKERKE - Peuterspeelzaal De Vrolijke Keet in Serooskerke houdt morgen van 15.00 tot 17.00 uur een kinderkledingbeurs met fancyfair. Er is een spelletjescircuit en kinde ren kunnen onder meer ponyrij den en zich laten schminken. Wie spullen te koop wil aanbie den moet contact opnemen met de Serooskerkse peuterspeelzaal via: 0118-592515. Oude Markt 45 Vllssingen T: 0118-419 337 www.knuijtmode.nl Luxe Suitbag cadeau, Nu voor 299 (normaal 399,-)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31