eigen skatepark Mobiele fruitpers op dag Groei Bloei fafciins 'Die lelijke, kale wand is bij uitstek geschikt voor een graffiti-tekening' kwekerij 'De Groene Kraai' Kapitein krijgt forse boete voor nalatigheid Veere ziet niets in 'strandboa' Schoolplan Domburg ter inzage «m- 1 w pzc Donderdag 9 oktober 2008 27 Nieuwe voorziening gaat eind november open in Middelburg. door Theo Ciele middelburg - Eind november kun nen de skateboarders, inliners en bmx'ers hun nieuwe paradijsje in Middelburg betreden. Dan opent in de buurt van hun indoorskate- baan de Meker een openlucht ska tepark. Het wordt aangelegd tus sen de wijken Nieuw- Middelburg en de Veersepoort in. Het park is ontworpen door de skaters zelf. De Veersepoort is met zijn brede wegen, brede trappen en andere 'natuurlijke' skate-attrac- ties erg in trek bij de skatende jon geren. Maar niet alle wijkbewo ners zijn blij met de jongens op de kleine wieltjes. In de opzet van de wijk was altijd al een skatebaanachtige voorzie ning gepland en dit jaar komt het er dan echt van. De jongens van terneuzen - De waterpolitie heeft dinsdag in de Zevenaarhaven in Terneuzen de kapitein van een Ne derlands vrachtschip een boete van 2000 euro opgelegd. Bij controle aan boord van het vrachtschip bleek dat het oliejour naal niet goed was bijgehouden. Het was op 15 september voor het laatst ingevuld, terwijl dat weke lijks of in ieder geval één keer per reis moet gebeuren. De verplichte boekhouding is inge voerd om een duidelijk beeld te krijgen van de manier waarop aan boord van schepen wordt omge sprongen met afgewerkte olie en vervuild water. Controles in de havens moeten ille gale lozingen voorkomen. Het vrachtschip had vorige week afge werkte olie afgegeven, maar de be manning had verzuimd de gege vens in het oliejournaal te note ren. de Meker werden bij het project betrokken. Zij trokken met een ca mera de wijk in en fotografeerden alle punten die aantrekkelijk zijn voor de skaters. Die foto's vormden de basis voor het ontwerp van het nieuwe open- lucht-skatepark. Dat komt op het nog braakliggende gedeelte tegen de Grote Sternstraat aan, in de buurt van de Sportlaan. Daar staat ook de sporthal waar de Meker in is gevestigd. „Het is een groot succes gewor den", weet wijkmanager Karei van de Beek nu al te melden. De jonge ren werkten bij het ontwerpen van de baan nauw samen met de gemeente en de bouwer. Volgens Van de Beek verliep die sa menwerking boven verwachting. Fpl Tussen de Veersepoort en de wijk Nieuw-Middelburg wordt de komende weken een openlucht skatebaan gebouwd, ontworpen door de jeugd zelf. De bouwer van de baan wil de jon geren zelfs in gaan schakelen bij volgende projecten. Van de Beek: „We betrokken de jeugd erbij om de baan zo aantrek kelijk mogelijk te maken. Het is im mers de bedoeling dat ze allemaal naar die baan komen, zodat de overlast in de wijk verdwijnt." David Magee is een van de jonge ren die betrokken is bij de Meker en bij het ontwerpen van de skate baan. Hij zei deze week tegen de bewoners bij de wijktafel Nieuw- Middelburg er alle vertrouwen in te hebben dat de baan een groot succes wordt. De skatebaan is voor iedereen vrij toegankelijk. Mensen van de Me ker zullen op de baan aanwezig zijn om de jeugd te begeleiden en tips te geven bij het skaten. Maar ze zullen ook jongeren die de re gels- overtreden aanspreken op hun gedrag. De opening van de baan is gepland in de laatste week van november. Dé specialist voor uw nieuwe haag. Haagconiferen 180 - 200 cm nu voor: 7,40 Bij besteding boven de 50,- krijgt u 10% korting Oude Kraayertsedijk 18 Lewedorp telefoon (0113)61 24 59 www.degroenekraai.nl Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak Dental Goes B.V. Wij werken aan uw glimlach! Voor informatie of reparatie van uw kunstgebit. - Van de Spiegelstraat 56 4461 LN Goes T +31 (0)113 231220 F +31 (0)113250335 www.excent.eu denlalgoes@excent.eu Helpende handen voor mooie tanden. Oogstmarkt op boerderij van familie Kodde in Arnemuiden. arnemuiden - De afdeling Walche ren van turnvereniging Groei Bloei houdt zaterdag een oogst markt op de boerderij van de fami lie Kodde aan de Veerseweg 2 bij Arnemuiden. De Stichting Land schapsbeheer Zeeland komt langs met een mobipers, een grote mo biele pers die kisten fruit verwerkt tot pakken sap van vijf liter. Aan de ene kant gaan de appels of pe ren erin; aan de andere kant ko men de pakken sap eruit. De hele dag (van 10.00 tot 16.00 uur) zijn er op de boerderij van de familie Kodde activiteiten van Groei Bloei, dat dit jaar haar zes tigjarig bestaan viert. Er is een oogstmarkt waarop van alles ver kocht wordt; planten, zaden, pom- Markt 73, Middelburg 0118 - 650151 Langstraat 11-13, Zoutelande 0118 - 566003 poenen, zwarte bessen, jams, tuin- boeken, tuingereedschap, sierpot- ten, vazen, fruitbomen, bloembol len, bloemstukken en allerlei soor ten kaas. Er zijn demonstraties bier, wijn en advocaat maken en li keur stoken. Ook worden er babbe laars gebakken en verkocht. Er wor den antieke handgereedschappen tentoongesteld. Milieucentrum Micmec staat er met een kraam. Er is een demonstratie bloemschik ken, een workshop 'insectenhotel- letje maken' en een wedstrijd 'wie schilt de langste aardappelschil'. Ook zijn er activiteiten voor kinde ren. De toegang is gratis; honden zijn niet toegestaan. 1^ Stichting Landschapsbeheer Zee- land demonstreert zaterdag een mobipers tijdens een oogstmarkt van de afdeling Walcheren van tuinvereniging Groei Bloei. domburg - Er wordt in de gemeen te Veere geen bijzondere opspo ringsambtenaar (boa) aangesteld voor toezicht op de stranden. De Stichting Strandexploitatie Wal cheren (SSW) had om zo'n 'strandboa' gevraagd maar b. en w. noemen dat zinloos. De Veerse kust is 34 kilometer lang. Wil je daar echt naleving af dwingen van de regels, dan heb je bij elke strandpost een 'boa' nodig. Dat is ondoenlijk, schrijft het colle ge. De SSW moet zelf de strandbe- zoekers op hun gedrag aanspre ken. Als het echt nodig is, kan al tijd nog een 'boa' worden opgeroe pen. Bovendien is het 'niet wense lijk de toeristen weg te jagen' door bij iedere overtreding meteen te bekeuren, vindt het college. Derk Thijs op de Nieuwe Wal in de binnenstad van Middelburg. Misschien straks met graffiti op de achtergrond? foto Ruben Oreel Bewoner binnenstad Middelburg bekritiseert grafïitibeleid gemeente door Thomas Minnaard middelburg - Jarenlang had hij 'Vi va RMS' op de achtergevel van zijn pand in de binnenstad staan. „Dit is erop gezet zonder mijn toe stemming, maar het is een uitdruk king van creativiteit of een me ning", vindt fietsenhandelaar Derk Thijs, die zijn winkelpand heeft aan de Koorkerkstraat. In een brief aan burgemeester Schou- wenaar maakt hij duidelijk dat 'niet iedereen blij is met kale mu ren en gefrustreerde jeugd, die hun ei niet kwijt kan'. In 2007 werd de Middelburgse bin nenstad op kosten van de gemeen te graffitivrij gemaakt. De laatste paar maanden neemt het aantal 'graffitivervuilingen' weer toe, vol gens de gemeente. Zij maakte Thijs duidelijk dat hij zelf verant woordelijk is voor het uiterlijk van de gevelmuur en dat ze pandeige- naren kan dwingen om graffiti te laten verwijderen. Dat schoot Thijs in het verkeerde keelgat. Te vens hekelt hij de criminaliserende toon van de gemeente naar de 'creatievelingen' toe. „De kunst is om het goed te sturen", vindt hij. „De gemeente moet geschikte muurtjes, tunneltjes en andere plekken aanwijzen in plaats van al les klakkeloos te verwijderen. Dat zie ik als cultuurbarbarisme." Als het gaat om de toewijzing van graffitiplekken, dan noemt Derk Thijs een voorbeeld uit Vlissingen. Het verpauperde hotel Britannia aan de boulevard. Daar werden vo rig jaar graffiti-artiesten van we reldformaat opgetrommeld om het beeld van het vervallen ge bouw aan het oog te onttrekken. Een goede plek in de Middelburg se binnenstad kan Thijs zo aanwij zen bij hem in de buurt. „De bouwplaten rond het hofje langs de Nieuwe Wal en de Walgang bie den me een deprimerend uitzicht vanuit mijn achterdeur." Daarom stelt Thijs een wedstrijd voor aan de gemeente: 'wie ontwerpt de mooiste graffiti op deze muur?'. Hij belooft een bijdrage van hon derd euro voor prijzengeld en on kosten voor de 'creatieve deug niet'. „De jury bestaat dan uit de mensen die in het hofje gevestigd zijn en omwonenden die er vaak tegenaan moeten kijken." Als dit idee aanslaat ziet Thijs de achterge vels op de Nieuwe Wal en Wal- plein ook als een geschikte plek voor graffiti. „En ik stel de mijne ook graag ter beschikking." domburg - Om de omstreden nieuwbouw mogelijk te maken van basisschool De Golfslag op het speelveld bij de Roosjesweg, moet de Veerse gemeenteraad nog een voorbereidingsbesluit nemen. Dat gebeurt op 28 november. Het plan wordt van 9 oktober tot 19 novem ber ter inzage gelegd. Of snel kan worden gebouwd, hangt af van omwonenden die aankondigden tegen het plan in beroep te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29