Weer trots zijn op een echte baan n Wrakkenroute in het Maritiem Muzeeum Pannenkoekentocht door polderlandschap §8®elei!Mfait W®®w®<? Fanfares geven concert in Souburg Wereldwinkel bestaat 20 jaar Nieuwe supermarkt Veersepoort Vlissingse verhalen in bibliotheek Y 26 Donderdag 9 oktober 2008 PZC W VLISSINGEN - Tijdens de herfstva kantie, die dit weekeinde begint, heeft; het Maritiem Muzeeum in Vlissingen allerlei activiteiten op het programma staan. Zaterdag om 15.00 uur begint er een rondleiding met verhalenver tellers. De hele week is de wrak kenroute te bewandelen en vrijdag 17 oktober doet het museum mee aan de museumnacht. Bezoekers mogen die avond voor de helft van het entreegeld binnen. www.muzeeum.nl VLISSINGEN - Wandelsportvereni ging Willen is Kunnen uit Vlissin gen houdt zaterdag haar jaarlijkse pannenkoekentocht. De tocht, va riërend van vijf tot twintig kilome ter- voert langs de boulevards, dui nen, strand en polderlandschap. Starten kan tussen 9.00 en 13.30 uur vanuit het clublokaal aan de Adriaan Coortelaan in Vlissingen. Meedoen kost 2,50 euro, inclusief pannenkoek op het eind. Opgeven kan door te bellen met 0118-416242 of een e-mail sturen naarwilleniskunnen@zeelandnet.nl Verkoop en reparatie van uw witgoed (altijd even bellen voor een afspraak) OOST-SOUBURG - De fanfares Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg en Sint Cecilia uit het Brabantse Zijtaart geven zaterdag een uitwis selingsconcert in de historische kerk op het Oranjeplein in Oost-Souburg. Beide staan onder leiding van de Souburger Albert John Vervorst. Het concert begint om 20.00 uur. De fanfares zijn al tientallen jaren actief in de hoog ste afdeling van de Nederlandse amateur-blaasmuziek. Werklozen doen via project werkervaring op bij Ter Reede. door Emile Calon VLISSINGEN - Louise de Dreu en Pa tricia van der Leek werken weer. Als iemand hen vraagt wat ze doen, zeggen ze trots dat ze wer ken en leren in woonzorgcentrum Ter Reede in hun woonplaats Vlis singen. Dan hoeven ze niet meer te vertellen dat ze bij de Sociale Dienst lopen, zoals De Dreu giste ren zei. Van der Leek (31) 'loopt' al bij de sociale dienst sinds ze een hartin farct kreeg op haar 27e. Hoewel ze daarna goed herstelde, wilde daar na geen enkele werkgever haar een nieuwe kans geven. „Een al leenstaande moeder met een der gelijk medisch dossier moeten ze gewoon niet." De Dreu (54) was jarenlang elek- tromonteur in Rotterdam. Toen ze twaalf jaren geleden terug naar Vlissingen verhuisde lukte het niet om in haar vakgebied een baan te vinden. Volgens haar snapten Wal- cherse werkgevers toen niet dat vrouwen ook hun mannetje staan op het gebied van elektrotechniek. Ze vond wel werk als chauffeur in het ouderenvervoer en daarna op een taxi. Maar enige jaren terug koos haar werkgever voor jongere chauffeurs en kwam ze terecht bij de sociale dienst. De Dreu en Van der Leek kunnen nu dankzij het project Werk, Leef, Leer aan de slag bij Ter Reede. Het is een samenwerkingsproject van de Sociale Dienst Walcheren, het ROC Zeeland en de Stichting Werkt voor Ouderen. Dankzij dat project krijgen twintig werklozen de kans bij het woonzorgcentrum werkervaring in een ondersteu nend beroep op te doen, zoals de bakkerij, het vervoer van ouderen of de onderhoudsdienst. 'Een alleenstaande moeder met een dergelijk medisch dossier moeten ze niet' Een jaar geleden startte een soort gelijk project bij Ter Reede. Toen ging het om tien haanlozen die werden opgeleid tot verzorgende. Vijf van die tien haalden het be geerde diploma en zijn nu in vaste dienst bij Ter Reede. Melanie Veen (35) is maar wat blij dat ze het pro ject heeft doorlopen. Samen met haar collega's gaat ze door en hoopt dat ze binnen twee jaar ook de vervolgopleiding bij Ter Reede kan afronden en zo carrière kan maken binnen de zorginstelling. Vestigingsmanager Fer de Bruin is ook blij dat Ter Reede deel kan ne men. „Door de projecten zijn er nu meer mensen om de bewoners te ondersteunen." In verband met het beperkte aanbod van mensen die willen werken in de zorg biedt een dergelijk project volgens hem ook de kans nieuwe werknemers aan te trekken, zei hij nadat giste ren de samenwerkingsovereen komst was ondertekend tussen de deelnemende partners in het pro ject. Wethouder Frans Prins liet daar ook weten dat de sociale dienst op zoek is naar meer werk gevers om daar zulke projecten van de grond te krijgen. SEROOSKERKE - De Wereldwinkel Serooskerke viert zaterdag 25 okto ber zijn 20-jarig bestaan. Dat ge beurt met een feestmiddag in De Zandput. Ter gelegenheid van het jubileum heeft de wereldwinkel via 'eerlijke handel' extra artikelen ingekocht uit ontwikkelingslanden: kunstnij verheid, etenswaren, sieraden en kerstartikelen. Die worden in de Zandput te koop aangeboden. Er is speciale aandacht voor Afri ka. Het African Center uit Rotter dam is present met een nomaden- tent, en verzorgt workshops schminken en kettingen maken. Er is informatie over Child Future Africa. Ook zijn er optredens door djembégroep Mzungu uit Middel burg. Het feest begint om 13 uur. NXT> Urrgêvleie 20-22 4331 LT Middelburg T 0110 62a 670 6 IrüQÖhKliniddQlburg ril W Zfww.hxtftïlcldélbiirg.iïl MIDDELBURG - Middelburg is sinds gisteravond een supermarkt rijker. In de wijk Veersepoort opende Al- bert Heijn om 18.00 uur de deuren van de tweede Middelburgse vesti ging- De winkel is dagelijks geopend van 08.00 tot 20.00 uur. 's Zon dags is het nieuwe filiaal, in tegen stelling tot dat in het centrum, ge sloten. Vanwege de opening mochten gis teravond drie klanten gratis winke- VLISSINGEN - Omdat zaterdag de week van de geschiedenis begint, haalt de bibliotheek in Vlissingen die dag twee rasechte Vlissingers in huis om verhalen van vroeger op te halen. De eerste is maritiem historicus Doeke Roos. Uiteraard zal hij het hebben*bver de maritie me geschiedenis van zijn stad. De lezing duurt van 19.00 tot 20.00 uur. Na een kwartiertje koffiepau ze is het de beurt aan dichter Ron de Jonge. Hij draagt twee gedich ten (Teer, touw en trouw en BeT lamypark 24voor uit zijn binnen kort te verschijnen bundel. Toe gang bedraagt 2,50 euro voor le den en 3,50 euro voor niet-leden. len voor het goede doel. De win kelketen had hen gekozen uit de binnengekomen aanmeldingen. De nieuwe supermarkt is geves tigd aan het Fazantenhof, een nieuw winkelcentrum op de rand van de wijken Veersepoort en Nieuw Middelburg. Over een week, woensdag 15 okto ber, opent daar ook het Kruidvat een nieuwe winkel. Die winkelke ten heeft al twee andere filialen in de Zeeuwse hoofdstad. Vleesveebedrijf Vers rundvlees, rechtstreeks van onze boerderij in Baarland naar uw diepvries Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwbaar vlees zonder toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht. Thuisbezorgd {Walcheren Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo voorblijf® per kilo. Burg. Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland f (0113) 63 96 44 M 06 51 35 96 21 i janenanitagoüd@planet.nl Dankzij het project Werk, leer, leef kunnen cliënten van de Sociale Dienst Walcheren werkervaring opdoen bij de ondersteunende diensten, zoals bijvoor beeld de bakkerij van woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28