Buurt wil naturisten weren r£»\j 25 moet geld afstaan deDRVKKERY 36 31 Alfabetisering m Armetierig voedsel Engelse souldiva Ruby Turner klaar voor gospelalbum Donderdag 9 oktober 2008 Mosselvissers hoopvol gestemd na zitting Raad van State Tip? redwalch@pzc.nl Komst camping voor naaktrecreatie schokt reformatorisch dorp. door Henk Postma MARIEKERKE - In de buurtschap Ma- riekerke is grote beroering ont staan over het voornemen daar een naturistencamping te realise ren. „Juridisch schijnt er niets te gen te doen te zijn. Maar moreel is zoiets volstrekt verwerpelijk in een gebied met overwegend refor matorische geloofsovertuiging", zegt de buurt. De bewoners zijn een handteke ningenactie begonnen. Daarmee hopen ze de Vlissingse initiatiefne mer Tom Caljouw op andere ge dachten te brengen. Die is bezig met de aankoop van minicamping De Meidoorn aan de Kruisweg. Hij wil die gaan exploiteren als na turistenterrein. Het plan voorziet daarnaast in de ontwikkeling van een natuurgebied met hoogstam- fruitbomen en een waterpoel. Verkoper Jacobus de Korte kan zich inmiddels wel de haren uit het hoofd trekken van spijt. Hij zit vast aan een verkoopcontract dat op 1 december de notaris passeert. Dat kan niet worden terugge draaid. Tenzij hij tien procent boe te betaalt, zegt koper Caljouw. De Korte had er totaal niet op gere kend dat Caljouw een naturisten camping zou beginnen. „Ik kreeg pas argwaan toen de campingas ten me vertelden dat hij mede-ei genaar is van naturistencamping De Hermitage in Oostkapelle. Ik heb nog dringend om ontbinding gevraagd. Maar daar valt met die man niet meer over te praten." De Veerse gemeenteraad heeft ooit toegestaan dat minicampings met maximaal vijftien standplaat sen vrij kunnen worden verhan deld. Volgens wethouder Wim van Tatenhove kan de gemeente al leen stappen ondernemen wan neer de openbare zedelijkheid De Vlissinger Tom Caljouw wil bij Mariekerke een minicamping omvormen tot naturistenterrein. De overwegend reformatorische buurt is daar fel tegen gekant. wordt geschaad. En daarvan is geen sprake, zolang naaktrecreatie verborgen blijft achter bosschages. Mariekerke telt diverse minicam pings van reformatorische signa tuur. Ze worden vooral bezocht door kinderrijke gezinnen. Klazien Wisse van de camping en ijsboer- derij de Koehoorn: „Ik snap niet hoe je kan bedenken hier zoiets te beginnen." Campinghouder Piet Wisse: „Dit is in strijd met het ge bod van God." Jan de Korte van camping en kaasboerderij Marie kerke: „Dit hoort hier absoluut niet thuis." Caljouw weet nog niet honderd procent zeker of hij zijn plan door zet. „Maar voor die handtekenin gen ga ik niet op de loop." door Ad Roos MIDDELBURG - Een 54-jarige Mid delburger moet het geld dat hij met oplichting verdiende, 107.451 euro, in de Staatskas storten. De rechtbank in Middelburg heeft dat gisteren beslist. De Middelburger verkocht ruim twintig jaar aan de deur kalenders en -wenskaarten voor de Stichting Prins Willem-Alexanderhoeve. Een deel van de opbrengst mocht hij als vergoeding houden. De rest was bestemd voor de stichting, die opkwam voor gehandicapten. Toen de stichting besloot te stop pen met de verkoop ging de man gewoon door en verdween de op brengst in zijn zakken. Er kwam een eind aan de praktij ken van de Middelburger toen een basisschool in Kruiningen een par tij beschadigde kalenders kreeg en de stichting opbelde. Toen bleek dat de Middelburger de boel had opgelicht. Voor de oplichting is de man in maart al veroordeeld tot een gevan genisstraf van zeven maanden waarvan zes maanden voorwaarde lijk en een taakstraf van 240 uur. Het verweer dat de Middelburger geen financiële draagkracht meer had en het bedrag dus onmogelijk kon ophoesten, achtte de recht bank onwaarschijnlijk. WESTKAPELLE - Wie zich wil vergapen aan pom poenen kan deze maand langs de weg bij Aagte- kerke terecht. Daar liggen ze weer rijen dik voor het grijpen. Maar in Westkapelle kon je er giste ren ook van alles mee doen. Het Polderhuis ser veerde pompoenenpap, ooit beschouwd als 'ar metierig voedsel', en daarna in vergetelheid ge raakt. In Westkapelle vonden ze het een delica tesse. Dus werd het recept uit de herinnering op gehaald. Ook konden er andere pompoen-gerech ten worden geproefd. Met de schillen wisten de kinderen wel raad. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Heb je net, na door Vlissingse lo ketbeambten als 'laaggeletterd' te zijn opgespoord, leren lezen en schrijven, krijg je een uitnodi ging in de bus: de wethouder knipt maandag in de wijk een lint door van 'de nieuwe locatie van localboard'. Van wat? We deden navraag bij functionaris sen die ambtshalve met ons wel zijn zijn begaan. Zij gaven ons een bijspijkercursusje Neder lands. We weten nu dat met 'lo calboard' een bewonersgroep wordt bedoeld. Zou het geen goed idee zijn het Nederlands over te slaan bij al die alfabetise ringsprojecten? En de subsidies te gebruiken voor onderwijs in An gelsaksisch koeterwaals? Markt 51 Middelburg T0118886886 Staatsloterij vanavond vanaf 17.30 uur t/m 11 oktober zaterdag 11 oktober 14.00-16.00 uur Brasseriemenu Kinderboekenweek Zeeuwse pastinaaksoep, stampot andijvie met gehaktbal of brandnetelkaas voor programma zie www.drukkerijmiddelburg.nl Kinderboekenschrijvers en vanille-ijs 15,00 en 12,50 (vegetarisch) zaterdag 11 oktober 11.00-12.00 uur 15.00-16.30 uur Reserveren? bel 0118 - 886 866 Johanna Kruit Smout Unplugged

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27