Staking in Griekse vervoersector Brussel beschermt koper op internet 3 IIreisrrdrr Zoek Ontdek Vergelijk Boek 6 Donderdag 9 oktober 2008 PZC BRUSSEL - De Europese Commissie wil mensen die binnen de Europe se Unie online aankopen doen be ter beschermen. Het moet bijvoor beeld duidelijker zijn wat de totale kosten zijn voor ze een aankoop doen. Ook moeten de plannen de rech ten van de consument versterken bij slechte of te late bezorging, bij reparaties en op het gebied van ga rantie, terugsturen en geld terug krijgen. De voorstellen verplichten handelaren om binnen dertig da gen na de aankoop te leveren. Han delaren moeten ook de kosten dra gen als goederen tijdens de reis be schadigd of zoek raken. De Com missie, het dagelijks bestuur van de EU, wil daarmee het grensover schrijdend winkelen op internet stimuleren. In de EU wordt steeds meer online gewinkeld, maar voor al in eigen land. Ongeveer 150 mil joen mensen (bijna een derde van de EU-bevolking) winkelt op inter net. Maar slechts 30 miljoen men sen kopen wel eens over de grens in een ander EU-land. Uit onder zoek blijkt dat veel verkopers nog niet grensoverschrijdend verkopen maar dat wel willen doen als de re gels overal gelijk zijn. ATHENE - Werknemers van Griekse staatsvervoerbedrijven zijn giste ren aan een 24 uur durende sta king begonnen uit protest tegen re geringsplannen om de door schul den geplaagde luchtvaartmaat schappij Olympic Airlines te priva tiseren. De staking werd georgani seerd door de grootste vakbond in Griekenland, GSEE. Het verkeer in de hoofdstad Athe ne liep vast. Stakers marcheerden naar het parlementsgebouw om te demonstreren, onderwijl slogans roepend en het volkslied zingend. Personeel van openbare nutsbedrij ven en postkantoren sloot zich bij de staking aan, evenals ziekenhuis personeel en journalisten. De schulden van Olympic zijn op gelopen tot zo'n 2,7 miljard euro. Vorige maand stemde de Europese Unie in met het plan van de Griek se regering om de maatschappij op te delen en voor eind 2009 volle dig te privatiseren. Bovendien moeten staatssubsidies ter waarde van 850 miljoen euro terugbetaald worden. De maatschappij schrapte gisteren honderd vluchten vanwe ge de stakingen. De metro van Athene en het inter- city-treinverkeer werden voor 24 uur stilgelegd, terwijl bussen en trams 's ochtends gedurende drie uren stilstonden. GSEE heeft voor 21 oktober een landelijke staking aangekondigd om te protesteren tegen de ont werpbegroting van de conservatie ve regering. Medewerkers van Olympic Airlines hielden gisteren een 24-uursstaking. foto Thanassis Stavrakis/AP Kijk voor alle wintersport aanbiedingen op www.reisradar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16