Dode bij protestacties in Bangkok Somalische verdachten van terreur weer vrij KRASiNL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm 2 8 Woensdag 8 oktober 2008 PZC Comfort Clas bus meef beenruimte KWASj Vertrekdata: 21-28/11, 5/12. Prijs is p.p. bij 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35196 Vertrekdata: 12-18-25/10, 1-8-15-22-29/11. Prijs is p.p. bij 2 pers. Voor reisbechrijving/reservering, zie www.kras.nl/35286 Te weinig bewijs om twee mannen nog langer vast te houden. BONN - De twee verdachten- van terrorisme die anderhalve week ge leden op spectaculaire wijze aan boord van een KLM-toestel op de Duitse luchthaven Keulen-Bonn werden gearresteerd zijn op vrije voeten gesteld. Een van de twee, woonachtig in de Duitse grensplaats Gronau, stu deerde aan de Saxion Hogeschool in Enschede. Het beschikbare bewijs rechtvaar digde geen langere inbewaringstel ling, zo heeft justitie in Duitsland gisteren gezegd. De twee uit Soma lië afkomstige mannen werden op 26 september gearresteerd, toen zij op het punt stonden naar Amster dam te vliegen, om daar over te stappen op een vlucht naar Ugan da. In afscheidsbriefjes zou hebben ge staan dat zij zelfmoordaanslagen wilden plegen en als martelaars wilden sterven in de jihad, de isla mitische heilige oorlog. De twee zouden niet van plan zijn geweest het vliegtuig van de KLM te kapen. Bij huiszoekingen werden geen wa pens, munitie of andere gevaarlij ke zaken gevonden. Toch meenden aanklagers dat de twee mannen van plan waren 'in de nabije toekomst' een aanslag te plegen. Het onderzoek gaat dan ook door en de twee uit Somalië afkomstige mannen blijven ver dachten, aldus het Openbaar Mi nisterie. Een betoger verschuilt zich in een telefooncel tijdens een charge van de oproerpolitie in Bangkok. foto Narong Sangnak/EPA Betogers probeerden toegang te versperren tot parlementsgebouw. BANGKOK - Tijdens protesten tegen de Thaise regering zijn gisteren in Bangkok ten minste één dode en meer dan 350 gewonden gevallen. Dat hebben de politie en het leger bekendgemaakt. Het geweld in de Thaise hoofdstad barstte gisterochtend los. De beto gers, verenigd in de Volksalliantie voor Democratie (PAD), waren 's nachts naar het parlementsge bouw opgetrokken vanuit het rege ringscomplex dat zij sinds eind au gustus bezet houden. Zij brachten versperringen van prikkeldraad en autobanden rond het gebouw aan om parlementsleden de toegang te versperren. Verslaggevers zeiden geweervuur te hebben gehoord toen de politie na het aanbreken van de dag tegen de demonstranten begon op te tre den, maar de politie zei uitslui tend traangas te hebben gebruikt. Bij de onlusten raakten 358 men sen gewond, onder wie een klein aantal politiemensen. Een vrouw overleed in het ziekenhuis aan haar verwondingen. Er kwam ook Een dode en honderden gewon den. Dat is de balans na een dag van ongeregeldheden tussen de monstranten en oproerpolitie in de Thaise hoofdstad Bangkok. iemand om het leven toen op eni ge afstand van het parlementsge bouw een terreinwagen ontplofte, die stond geparkeerd bij het hoofd kantoor van een van de regerings partijen. De politie zei te vermoe den dat er een autobom was afge gaan, maar zij wilde nog geen ver band leggen met het politieke ge weld. De Volksalliantie heeft met massa demonstraties gedaan gekregen dat de door hen verfoeide premier Thaksin Shinawatra in 2006 door het leger werd afgezet. De partij van Thaksin won echter de verkie zingen. De eerste premier die ver volgens aantrad moest na nieuwe demonstraties het veld ruimen en de Volksalliantie poogt nu ook zijn opvolger Somchat, een zwager van Thaksin, het regeren onmoge lijk te maken. Door de blokkades kon Somchat de parlementsvergadering gisteren pas anderhalf uur later openen dan gepland. Na afloop waren volksvertegenwoordigers bang het gebouw te verlaten. De politieke chaos en het geweld brachten vice- premier Chavalit Yongchaiyudh er toe zijn ontslag aan te bieden. Gisteravond keerde er een betrek kelijke rust weer in Bangkok, toen de meeste demonstranten zich te rugtrokken naar hun versterkte standplaats bij de burelen van de premier. foto's op www.pzc.nl/buitenland Vertrekdata: 20/10. Prijs is p.p. bij 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35303 waarom zou je verder zoeken Berlijn is misschien wel één van de populairste steden op dit moment. Een busreis naar Berlijn boekt u al vanaf slechts 99! 4 dgn BUSREIS BERLIJN l]~99j Beroemde musea, prachtige paleizen, historische bouwwerken en talloze winkelmogelijkheden, cafés en restaurants. Dat is Berlijn! Voor 25 p.p. kunt een zeer aantrekkelijk excursiepakket bijboeken! U verblijft in een verzorgd 3- of 4-sterren hotel inclusief ontbijt, gelegen aan de rand van Berlijn. Het hotel is ten minste voorzien van een gezellige bar, liften, en prima restaurant. Nazomeren aan de Italiaanse Bloemenrivièra? Dat kan met deze busreis van KRAS.NL zeer voordelig vanaf slechts 299! 7 dgn BLOEMENRIVIERA EN MONACO De - kuststrook tussen San Remo en Genua heeft een prachtige natuur en mooie dorpen. Tijdens deze reis kunt u zelf op ontdekking gaan, maar voor slechts 49 p.p. kunt u een zeer aantrekkelijk excursiepakket bijboeken! U verblijft in een goed toeristenklasse hotel op basis van ontbijt en diner in één van de leuke badplaatsjes aan de Ligurische Kust. Uw kamer is voorzien van douche en toilet. U kunt al vanaf slechts 355 genieten aan de Cöte d'Azur. Deze reis heeft gegarandeerd vertrek op 12 en 18 oktober. 7/8 dgn CÖTE D'AZUR - V/D VALK SAINT AYGULF £?5j/ U verblijft in het goede 3-sterren Van der Valk Hotel Saint Aygulf inclusief ontbijt! En dit is nog niet alles! Voor slechts 79 p.p. kunt u een uitgebreid excursiepakket bijboeken zodat u alle hoogtepunten van de Cöte d'Azur niet hoeft te missen! Maar natuurlijk staat het u ook vrij om uw dagen zelf in te delen. Al met al een aanbieding die u niet kunt weerstaan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8