Feyenoord terug naar Nancy 33 Nancy kijkt met angst uit naar duel JTM 36 en 37 E F C m 'Slavia Praag thuis wordt sleutelduel' 'Laten zien dat we geleerd hebben' 'Het zijn allemaal goede ploegen' 'Mooie loting voor de ervaring' 'Lastig beste drie te halen' Tafeltennissters schrijven historie met Europese titel Woensdag 8 oktober 2008 Roeier Lievens wil niet meer verder met bondscoach Chayes Tip? sport@pzc.nl Indeling groepen Uefa Cup 2008 2009 Schalke 04 (Dui) Paris St. Germain (Fra) Manchester City (Eng) Racing Santander (Spa) FC TWENTE (NED) Benfica (Por) Olympiakos (Grie) Galatasaray (Tur) Hertha BSC (Dui) Metalist Kharkiv (Oek) Sevilla (Spa) VfB Stuttgart (Dui) Sampdoria (Ita) Partizan Belgrado (Ser) Standard Luik (Bel) Tottenham Hotspur (Eng) Spartak Moskou (Rus) Udinese (Ita) Dinamo Zagreb (Kro) NEC (NED) AJAX 23/10 Nancy - Feyenoord 06/11 Feyenoord -CSKAM. 27/11 Deportivo - Feyenoord 03/12 17/12 Feyenoord - Poznan l 23/10 Aston Villa - Ajax 06/11 Ajax-Zilina 27/11 HSV-Ajax •i 03/12 18/12 Ajax - Slavia Praag AC Milan (Ita) Hamburger SV (Dui) SC HEERENVEEN (NED) AJAX (NED) Braga (Por) Slavia Praag (Tsj) Portsmouth (Eng) Aston Villa (Eng) VfL Wolfsburg (Dui) MSK Zilina (Slw) Valencia CF (Spa) Club Brugge (Bel) Rosenborg (Noo) FC Kopenhagen(Den) Saint-Etienne (Fra) u H CSKA Moskou (Rus) Deportivo la Coruna (Spa) FEYENOORD (NED) Nancy (Fra) Lech Poznan (Pol) SC HEERENVEEN -CT- Twente - Santander Man. City - Twente Twente - Schalke 04 Paris SG - Twente 23/10 06/11 27/11 03/12 18/12 Dinamo Z.-NEC NEC - Tottenham Spartak M.-NEC NEC-Udinese 23/10 06/11 27/11 04/12 17/12 Heerenveen - AC Milan Wolfsburg - Heerenveen Heerenveen - Braga Portsmouth - Heerenveen In de groepsfase speelt elke ploeg 2 keer thuis en 2 keer uit. De eerste drie teams uit elke groep plaatsen zich voor de volgende ronde. Vanaf dan geldt het knock-out-systeem met een uit- en een thuiswedstrijd. De groepswinnaars spelen in deze ronde van 32 tegen de nummers drie. De nummers twee ontmoeten de acht clubs die als nummers drie vanuit de Champions League instromen. De finale is woensdag 20 mei 2009 in Istanbul. Supportersonlusten van 2006 zitten nog vers in het geheugen. NYON - Feyenoord speelt in de groepsfase van de Uefa Cup op nieuw tegen AS Nancy. TWee jaar geleden waren supportersonlusten in de Noord-Franse binnenstad voot de Europese voetbalbond Ue fa reden Feyenoord direct uit het toernooi zetten en een boete van 62.000 euro op te leggen. De Fran se en Nederlandse clubs en autori teiten overleggen vandaag over eventuele maatregelen rond de wedstrijd. Bij de loting in het Zwitserse Nyon reageerden clubbestuurders van Nancy gisteren hoofdschud dend op het lot dat hen trof Ook in Rotterdam had men liever een andere tegenstander gezien. Feye- noords algemeen directeur Eric Gudde, bij de loting aanwezig: „Het is schrikken, maar het heeft geen zin daar lang bij stil te staan. De wedstrijd is over twee weken. We moeten een goed plan maken met de Fransen." De rellen die in de Franse binnen stad ontstonden, verplaatsten zich twee jaar geleden, op 30 novem ber 2006, naar het stadion van Nancy doordat de politie de rel schoppers daarheen geleidde. Hoe wel Feyenoord de Fransen had ge waarschuwd dat probleemsuppor ters een kaartje zouden proberen te bemachtigen, was er in Nancy op de verkoop geen enkele contro le. Wie dat wilde, kon een kaartje bij het stadion kopen. Achteraf is verder vastgesteld dat de situatie in het stadion - de wed strijd werd tijdelijk gestaakt - me de ontaardde door de komst van de hooligans op de tribune en het gebruik van traangas, ook tegen Feyenoordsupporters die zich niet misdroegen. Ook de spelers had den betraande ogen. Volgens Gudde is het cruciaal of de kaartverkoop beter gecontro leerd wordt dit keer. Mede daar van hangt af of Feyenoord wel of niet eigen supporters mee neemt, zegt hij, als die al worden toegela ten door de Franse club en autori teiten. „We moeten er dan voor zorgen dat het dit keer wél vlekke loos verloopt", aldus Gudde. 02 Feyenoord treft in de Uefa Cup wederom AS Nancy. In 2006 bra ken bij het onderlinge treffen rel len uit. De Rotterdamse club werd uit het toernooi gezet. Feyenoord speelt in de poulefase verder tegen Deportivo la Coruna, CSKA Moskou, en Lech Poznan. Ajax stuit in de groepsfase op het Hamburger SV van trainer Martin Jol en onder anderen ex-Ajacied Nigel de Jong, Slavia Praag, dat de Amsterdammers een jaar geleden de weg naar de Champions Lea gue versperde, Aston Villa en MSK Zilina uit Slowakije. FC Twente trof een zware poule met het dichtbijgelegen Schalke 04, waar de trainer van vorig jaar Fred Rutten nu de scepter zwaait, naast Manchester City, Racing Santander en Paris Saint Germain. NEC (Dinamo Zagreb, Udinese, Spartak Moskou en Tottenham Hotspur) en SC Heerenveen (AC Milan, Portsmouth FC, VfL Wolfs burg en Braga) kregen ook zware poules voor hun kiezen. De binnenstad zal doodstil zijn op 23 oktober. NANCY - „We wilden één club vermijden: Feyenoord", zegt alge meen directeur Nicolas Holveck van de Franse voetbalclub AS Nan cy. Het mocht niet zo zijn: het lot brengt de Rotterdammers donder dag 23 oktober net als in 2006 naar het oosten van Frankrijk. Sportief gezien was de wedstrijd een succes voor de Fransen (3-0), maar niemand herinnert zich hét duel vanwege de veldprestaties. Alle aandacht ging naar 500 a 1000 aanhangers van Feyenoord, die zich zowel in het stadion als in de binnenstad misdroegen. Hooligans gooiden met alles wat ze tegen kwamen, winkelruiten sneuvel den, het tramverkeer werd stilge legd en de wedstrijd een half uur gestaakt. Eigenaar Julien Pierrot van bar-res- taurant Chagnot is niet te spreken over de loting. „Feyenoord is een slechte herinnering", zegt hij. Zijn etablissement liep twee jaar gele den grote schade op en bleef op last van de autoriteiten een week lang gesloten na de incidenten. „Het is het ergste voetbalgeweld dat onze stad ooit trof" Hij vervolgt: „In de eerste ronde kregen we dit jaar de Schotten van Motherwell op bezoek. Veel fans bleven drie dagen en bouwden een groot feest. Met Feyenoord zal het anders gaan." Pierrot verwacht op 23 oktober niet open te gaan. „Ook winkels zullen waarschijnlijk sluiten. De binnenstad zal doodstil zijn op de dag van de wedstrijd." p jf Marco van Basten (Ajax) Marco van Basten: „Ik vind het een leuke loting en zie kansen voor Ajax. In HSV en Aston Villa treffen we clubs uit grote competi ties en Slavia Praag en MSC Zilina komen uit in kleinere competities. Ajax moet geen enkele ploeg on derschatten, want ik heb vorig jaar gezien dat Slavia te sterk was voor Ajax. Alle clubs doen het momen teel overigens ook goed in eigen land. Ons laatste thuiswedstrijd te gen Slavia wordt een sleutelduel." Gert-Jan Verbeek (Feyenoord) Gert-Jan Verbeek: „Het had slech ter gekund. Ik denk dat CSKA Moskou en Deportivo de la Cor una de favorieten zijn bij ons in de poule. Tegen Lech Poznan en Nan cy hebben we goede kansen. Jam mer dat we Nancy hebben geloot, daar ligt wat lading op. Maar aan de andere kant kan de club nu la ten zien dat we er wat van geleerd hebben. Ik hoop dat we als ploeg niet afgeleid worden door het randgebeuren." Trond Sollied (SC Heerenveen) Trond Sollied: „AC Milan had den we beter in een uitwedstrijd kunnen treffen. Maar het zijn alle maal goede ploegen, dit had net zo goed de Champions League kunnen zijn. Ik weet nog niet zo veel van onze tegenstanders. Wel kennen we het niveau van Braga een beetje door onze duels met Vi- toria Setubal. Portsmouth speelt in de beste competitie van de we reld en Wolfsburg heeft enorme progressie gemaakt." Steve McLaren (FC Twente) Steve McClaren: „Het is de zwaar ste groep die er is, met prachtige, grote clubs. We verwachten niet dat we de Uefa Cup winnen, maar voor de ervaring is het erg mooi dat we na Arsenal en Stade Ren- nes weer tegen vier grote namen spelen. Santander, Paris Saint Ger main, Manchester City en Schalke 04... dat zijn geen kleintjes. Bij el ke loting hoorde ik mensen zeg gen: we loten Schalke. Nu is het dan zover." Mario Been (NEC) Mario Been: „Het wordt nog een heel verhaal om derde in de groep te worden. Tottenham maakt mis schien een slechte start in de Premier League, maar daar is zo veel geld ingepompt. Dat komt er écht wel een keet uit. En Udinese vind ik natuurlijk leuk, omdat ik zelf in Italië heb gevoetbald. Maar AC Milan met Ronaldinho had ik, vooral voor onze eigen suppor ters, toch liever gezien in De Gof- fert."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65