Peijs belooft Beatrix Herfsthoedjes 1 tunnel bij Sluiskil Overhandiging boeket maakt indruk 30 Woensdag 8 oktober 2008 PZC Koningin stelt zich op de hoogte van kansen en problemen in Sluis. door René Hoonhorst SLUIS - Zeeuwen en verkeersdeel nemers uit andere contreien kun nen over vijf jaar gebruik maken van een tunnel bij Sluiskil. Konin gin Beatrix ontlokte die belofte gis teren tot twee keer toe aan haar Zeeuwse commissaris, Karla Peijs. De vorstin twijfelde eerst wat hard op over Peijs' toezegging, omdat' ze slechte ervaringen had met de Westerscheldetunnel. Een heel regiment ministers beloofde haar de aanleg van die tunnel, voordat het er echt van kwam. Peijs, die voor haar gouverneur schap zelf minister van Verkeer en Waterstaat was, verzekerde de ko ningin lachend dat ze in 2013 sa men met haar onder het kanaal van Gent naar Terneuzen mocht rijden. Koningin Beatrix sloeg het aanbod niet af, maar nam het ook nog niet aan. Hare Majesteit pint zich niet te ver van te voren op werkbezoeken vast. Ze wil haar gezicht op zoveel mogelijk plaatsten laten zien en kan daarnaast moeilijk voorspellen hoe lang het duurt voor plannen zijn verwezenlijkt. Zo zag een oudere Bressiaanse haar graag te rug als de nieuwe jachthaven wordt geopend, omdat Beatrix de bestaande jachthaven in 1975 als toenmalig prinses officieel open de. De koningin was blij met de uitnodiging, maar hield zich nog wat op de vlakte. Niet alleen om dat haar functie dat vereist, maar ook omdat factoren als gezond heid, juridische procedures en eventuele planwijzigingen haar te onzeker zijn. Het staatshoofdschap geeft de ko ningin niet de kans ongezouten haar mening te geven over lokale aangelegenheden tijdens haar werkbezoeken. Zonder te refere ren aan Waterdunen, waar ze zich uitgebreid over liet informeren, durfde de koningin wel te zeggen dat we in Nederland niet te bang moeten zijn om land aan het wa ter terug te geven, als dat voor on ze eigen veiligheid en waterber ging bij extreme weersomstandig heden noodzakelijk is. De belan gen van de mensen moeten vol gens de vorstin wel altijd worden meegewogen. De jarige Lotte mag de koningin een bloemetje aanbieden. Jarige Lotte mag vorstin bosje bloemen geven. door René Hoonhorst BRESKENS - Lotte Meeusen kon net voor en na het koninklijk bezoek aan Breskens bijna geen woord uit brengen. De overhandiging van een boeket bloemen aan koningin Beatrix maakte een onuitwisbare indruk op de leerlinge van groep 3 van Openbare Basisschool Bres kens. Juf Marianne nam haar weliswaar bij de hand, voor zij de kring van hooggenode gasten rond de vof- stin betrad, maar Lotte durfde niet meer uit te brengen dan een aarze lend, nauwelijks verstaanbaar, 'leuk' toen een horde persmuskie ten haar vroeg hoe ze het vond dat zij koningin Beatrix een bosje bloe men mocht geven. Enkele uren na de overhandiging van het boeket is de grootste bedeesdheid er af Maar wat haar precies is overko men, is nog niet helemaal doorge drongen. Ze herinnert zich dat de koningin haar een hand gaf en vroeg 'hoe ik heet', maar de overi ge vragen gingen verloren in de roes van de grote gebeurtenis. Waarom ze was uitverkoren om de koningin welkom te heten, wist Lotte nog wel. „Ik ben vandaag ja rig en ik woon in Breskens." Het koninklijk bezoek maakte haar ze vende verjaardag tot 'een hele bij zondere'. Maar natuurlijk waren ook haar feestje met dik een do zijn genodigden in Toversluis en al le ontvangen presentjes zeer me morabel. Het grootste cadeau toon-*®, de bovendien keihard aan dat Lot- te niet altijd een rustig, verlegen en bedeesd meisje wil zijn. De lief ste wens van Lotte ging net voor de komst van de koningin in ver vulling. Ze kreeg 'een echt drum stel'. De koningin klapt enthousiast voor de muzikanten van fanfare Groede-Breskens. Kinderen van 22 basisscholen in de gemeente Sluis werden met bussen naar de vier dorpen gebracht die de vor stin tijdens haar werkbezoek aandeed. A. t' Directeur Jos van den Heuvel van mastenproducent Hall Spars Rigging in Breskens geeft koningin Beatrix uitleg over een van zijn producten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62