Geen stoel meer vrij bij musical Joseph Festival des Flütes smaakt naar meer BenZeker De van Nederland? spaarrente Strijkorkest PZC Woensdag 8 oktober 2008 29 Hoofdrolspeler Amir is na tv-programma wel een publiekstrekker. door Frank Balkenende GOES - Deze week werd hij helaas uitgeschakeld in de race om een hoofdrol in de landelijke musical Joseph and the Amazing Technico lor Dreamcoat van Andrew Lloyd Webber. Na zijn aftocht in het Avro-programma Op zoek naar Jo seph laat Amir Vahidi (18) vanaf vandaag tot en met zaterdag in een Zeeuwse musical zien en ho ren dat hij geknipt is voor de rol van Joseph. Door het tv-programma is Amir een bekende Goesenaar geworden. De Musical-Vrienden surfen dank baar mee op de aandacht voor de zingende havo-scholier. Alle voor stellingen van Joseph in het Goese theater De Mythe zijn.uitverkocht. „Komt door hem", wijst een me despeler grijnzend naar Amir. De Goese Joseph pauzeert even. Hij is tevreden over het eerste deel van de generale repetitie. „Het ging best goed en ik heb geen last van zenuwen/Natuurlijk denk ik soms terug aan mijn uitschakeling in het tv-programma. Het was toch fantastisch geweest als ik de landelijke Joseph had kunnen spe- 'Het was toch fantastisch geweest als ik de landelijke Joseph had kunnen spelen' len, maar dit is ook leuk. Het maakt veel goed." Bovendien krijgt Amir deze avond een hart onder de riem gestoken. Remko, die twee weken terug het Avro-programma Op zoek naar Jo seph moest verlaten, is vanuit Schiedam speciaal even naar Goes gereden om Amir aan het werk te Amir Vahidi (staand midden) vertolkt de rol van Joseph in de gelijknamige musical van de Musical-Vrienden. zien. „Ik vind het echt gezellig dat hij even komt. Kijk, als je vijf, zes maanden met elkaar optrekt voor zo'n televisieprogramma, dan word je vrienden." Remko speelt in Les Miserables, in de musicaltempel Carré. Daar heeft Amir ook wel oren naar. „Les Miserables, ja die is onder de musicals toch wel de buitencatego rie. En dan Carré, misschien sta ik er ooit ook. Ik blijf lekker doorzin gen, je weet nooit wat nog op je pad komt." Joseph, de tweede productie van Musical-Vrienden, is gebaseerd op het bijbelse verhaal van Jacob en zijn twaalf zonen, onder wie de 'dromer' Joseph. Door toedoen van zijn broers wordt de laatste als slaaf verkocht aan een Egyptenaar. Daar ziet hij zwarte sneeuw, maar weet zich door zijn gave dromen te interpreteren op te werken tot onderkoning. Als zijn broers hem later komen smeken om voedsel, vergeeft hij hen. foto Willem Mieras Musical-Vrienden telt 37 spelers, in de orkestbak huizen 15 muzikan ten. Kostuums en décors zien er ge likt uit. Muzikaal maken de toe schouwers een wereldreis. Alles komt langs, van calypso tot rock. Zo wordt het nog een gezellige boel in het oude Egypte. www.musicalvrienden.nl Loeki Stardust Quartet verzorgt slotconcert succesvol evenement. door Rolf Bosboom ZIERIKZEE - Het Festival des Flütes dat sinds mei op Schouwen-Duive- land is gehouden, is zo goed uitge pakt, dat er plannen zijn om vol gend jaar met een nog grootschali ger evenement te komen. Dat zal dan in het teken staan van Handel en Mendelssohn. Het Festival des Flütes, dat vrijdag in Zierikzee wordt afgesloten, stelt de fluit in al haar verschijningsvor men centraal. Dat leverde de afge lopen maanden een gevarieerd aanbod aan concerten op. Initiatiefnemer Mar van der Veer noemt het festival 'een groot suc ces'. „Gaandeweg zijn daardoor al ideeën gegroeid voor volgend jaar. We gaan er, mits onze sponsors er Amsterdam Loeki Stardust Quartet. ook aan meewerken, iets veel gro- ters van maken. We hopen een fes tival te organiseren van twee eilan den samen: Schouwen-Duiveland foto Mirjam Heuker of Hoek en Goeree-Overflakkee." Centraal staan twee componisten voor wie 2009 een herdenkingsjaar is: Han del (250 jaar geleden overleden) en Mendelssohn (200 jaar geleden ge boren). Van der Veer: „We noe men het voorlopig, met een knip oog, het H&M-festival." Het Festival des Flütes krijgt vrij dag een bijzondere afsluiting, met een optreden van het Amsterdam Loeki Stardust Quartet. Het ensem ble, dat dit jaar zijn dertigjarig be staan viert, behoort tot de wereld top. Paul Leenhouts, Karei van Steenhoven, Daniël Brüggen en Bertho Driever brengen op eigen zinnige en vernieuwende wijze blokfluitmuziek. Het repertoire loopt uiteen van middeleeuws tot modern. Het kwartet bespeelt een breed scala aan blokfluiten, in aller lei stemmingen en stijlen en varië rend van sopranino tot de bijna drie meter lange subcontrabas. Amsterdam Loeki Stardust Quartet, vrijdag in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Aanvang: 20.00 uur. MIDDELBURG - Het Codarts Strijkor kest verzorgt vrijdag om 20.00 uur in de Zeeuwse Concertzaal in Mid delburg het programma Van Schu bert naar Mahler. Dirigent is Gor- dan Nikolic, cellist Jeroen den Her der soleert. Op het programma staan Mahlers Adagietto uit Vijfde Symfonie, Schuberts Sonate pour l'Arpeggione voor cello en strijkor kest en Der Tod und das Madchen van Schubert en Mahler. vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61